Споделена история от Тинейджърски

Училище
Здравейте, трябват ми съвети..
От тази учебна година съм в едно училище 9 клас, където има само момчета, не искам да се местя, защото професията която осигурява училището ми харесва а и ми е удобно и добре там.. Проблема е в това, че не мога да се сближа с учениците, минаха около 3 месеца и аз още не съм си намерила приятели.. Тоест не е точно така. Сближих се с няколко момчета но това не ме задоволява а и те си ходят с момчетата от класа тъй като те са в друга паралелка, ходя сама по коридорите, в големите междучасия, навсякъде в училище съм сама. Гледам другите по групички а аз съм сама, това е защото не знам как да се сближа с тях, имам проблем с общуването с хората и съм малко затворено и срамежливо момиче. Не знам как да завържа разговор, та.. моля помогнете ми, иска ми се да вървим заедно със съученици, от по големи класове също, да се уважаваме просто, да ни е добре и да се радваме, въобще да ни е приятно че сме на училище.. Дано ме разберете правилно, благодаря предварително... :)

Коментари

1.   Виж, и да смениш училището, няма да се променят нещата, а по-скоро ще си в същия и по-лош филм, защото там хората ще си имат супер групи, в които няма как да влезнеш. Мисля, че 3 месеца са и прекалено малко.
Сама пишеш, че имаш проблеми с общуването. Ако искаш да спечелиш повече приятели, съветвам те да се запишеш на всевъзможни извънкласни занимания - спортове, но и СИП-ове, повече от исканите, където в по-свободна атмосфера ще се запознаеш с хората. Иначе може и нещо да се промени, такива групички често се разпадат заради караници и проблеми и остава 1 човек сам - седни до него например на чин и тем подобни, но бягането от проблемите не е решението им

2.   сближи се с момчетата от класа ти и започни да се мотаеш с тях