Споделена история от Тинейджърски

Той ме промени много
Момиче на 13 съм (7 клас). Преди бях много ученолюбиво и поддържано дете. Имах много силна воля и дори в 4 клас свалих 13 кг, тъй като бях много пухкава. Досега винаги съм завършвала с минимум 5, 66 сроковете, а годишните ми оценки винаги са били от 5, 50 до 6. В пети и шести клас супер много учех, и завърших с пълно 6. Винаги съм била малко мързелива, но тогава кажех ли си примерно, че ще уча, сядах веднага и учех, а сега не е така. Тогава бях много весела и щастлива.. докато не завърших 6 клас
През лятната ваканция си направих Facebook (най-голямата ми грешка). След време ми писа едно момче от моя град. Пишехме си редовно. Една вечер ми предложи да се видим на сутринтта. Дълго мислих, но накрая се съгласих тъй като имах симпатии към него. Видяхме се и не знам.. може би се влюбих.. Започнахме да се виждаме много често. Държеше се с мен като с принцеса, беше много мил, караше ме да се смея.. много го харесвах и той твърдеше, че също много ме харесва. Предложи ми да станем гаджета и аз естествено приех веднага. Бях много много щастлива, но не за дълго. След като се хванахме, моите приятели ми казаха, че бил ''плейбой" и че са е зарибявал с всички. Аз си мислех, че не е вярно. На другия ден дойде една моя приятелка и ми показа "чата им". Видях, че и е изпращал целувки, сърца и и е писал " принцесо" "прекрасницо" и някакви такива. Веднага се прибрах, започнах да се треса и да плача. Не можах да спра да се треса.. не знам какво ми стана. Зарязах го. Много плаках. Спрях да излизам и започнах да се самонаранявам. Стоях само в ъглите на стаята и или слушах някоя тъжна песен или пишех някои мои откачени мисли на лист хартия. Бях много зле и много нещастна. Дори обмислях самоубийство, но впоследствие се отказах.
Започнахме училище. Всички от класа ми много се бяха променили. Първите няколко дни се държаха добре, след което започнаха да ме нападат. Постоянно ме обиждаха, имах само една приятелка и тя дори не беше истинска. Това също много ми повлия. Първата ми оценка беше 3 по Български език. Досега никога не бях получавала по-ниска оценка от 5. На мен дори не ми стана гадно. Оценките ми са само 3, 2, 4. По едно време бях взела решение да се стегна. Опитвах се, но не можах. Нито имах желание да науча нещо, нито пък ми пукаше толкова много. Започна да ме мързи супер много. Дори от мързел да отида до коша, хвърлях боклука зад леглото. Представете си колко съм мързелива. От поддържано, весело, щастливо и ученолюбиво момиче се превърнах в мърляво, мързвливо и нещастно момиче. Самонаранявам се най-редовно. Изведнъж леко се пооправих. Имах надежда за щастлив живот. Запознах се с друго момче, започнахме да си пишем и да излизаме, станахме гаджета, но не бях щастлива и се разделихме. И аз не знам защо не бях щастлива. Това момче беше едно от по-популярните, харесваше ми, пукаше ми за него, но не бях щастлива. Честно казано с него дори бях още по-нещастна. Така стана и с още едно момче. Напълно се отчаях. Дори винаги, когато целувах гаджето си си представях, че е оня "плейбой". Мисля за него и до днес. Заспивам с мисълта за него и се събуждам с мисълта за него. Не знам какво ми става. Знам, че трябва да се стегна, но не мога. Знам че имам матури, но всъщност не ме интересува. Аз дори не чувствам нищо друго, освен нещастие. Не мога да почувствам щастието, въпреки, че направих много неща.. Какво да направя?
Моля модераторите да публикуват историята ми защото съм наистина много отчаяна.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Изкарай си матурите с прилични оценки и се премести в друго даскало. И аз бях нещо като теб, не се самонаранявай, няма смисъл, не си интересна, стегни се. Аз се преместих и се чувствам мнооого по-добре и се радвам, че поне момчетата от класа ми са по-узрели.
Момиче, 14
#DP peace

2.   Момиче, помисли малко, защото никак не е розова ситуацията.
Аз ти казвам само няколко неща като съвет, ако искаш ги използвай:
Преди да действаш помисли дали си на подходящото място, подходящото време, подходящите хора.
В случай, че не спазваш горно описаните правила, просто забрави, че ще имаш по-нормален живот.
Гаджетата ги забрави! Не са нужни на тези години, най-много да те наранят и да си изгубиш времето.
Целувки, милувки, думи - недей да се влияеш много, защото реалните действия са важни. На думи аз мога да стана всеки.
Аз лично съм такъв - не ми пука за никой, бих помогнал на някой, ако го заслужава, не влизам в компании, където се срещат само простаци и клюкари, реалист съм.
Всеки си изгражда характера от уроците, които му помагат, дори на теб може да ти помогнат в някакъв вид.
Момче 15г
Лек ден

3.   Знам как се чувстваш аз още съм влюбена.. един прекрасен човек
Какво да ти кажа.. това само времето може да го управи, бъди с по голямо самочуствие не се поддавай ей така!

4.   Честно да ви кажа, ПИСНА МИ ДА ЧЕТА КАК САМО СТЕ БИЛИ НАРАНЕНИ И КАКВО ВИ СЕ Е СЛУЧИЛО! ВСЕКИ СЕ ОПЛАКВА!
Как може да си мислите всички, че на нас не ни се е случвало? Забравяш и толкова. Само това, че е курвар, ти стига да го забравиш. Като почнете да ми се обяснявате тук как не можели да го забравят въпреки това което са им причинили. Вземете се оправете малко, ами тея които не пишат в тоя сайт, а се оправят сами??

6.   Не той те промени, просто си слаба на характер. Дори да беше друго момче, след като те зареже или ти него пак щеше да е такава ситуацията. Според мен трябва да потърсиш психолог просто за всеки случай. Много се филмирате просто, а никога не бих позволила момче да ме промени. Пиши, ако се оправиш и не прави глупости!
Мия,15

7.   Мила, знам колко боли да ти разбият сърцето, обаче сега е важно да продължиш напред, ако искаш даже на пук на това момче, ей така за да му покажеш, че е глупак и не знае какво е изгубил! За това избърши сълзите, спри тъжната музика, облечи си най-любимите дрехи, ако се гримираш се гримирай в любимите си цветове и излез от вас с високо вдигната глава. Защото ТИ СИ ПРИНЦЕСА и винаги ще бъдеш! Просто трябва до го повярваш! А този го зарежи. Рано или късно ще си намери майстора.

8.   "Напълно се отчаях. Дори винаги, когато целувах гаджето си си представях, че е оня "плейбой". Мисля за него и до днес. "

Първо, ще помоля да се пусне коментара и се извинявам, ако приемате това като "хеитърство", но това е мнението ми относно тези неща.
Поздравления, хем искаш да си добре, хем се вкарваш в казана.
Като не искаш сама никой няма да си направи труда да ти помогне.
Жалко е да си толкова заслепен от реалното.
Любов значи силни чувства, но не такива като детска привързаност и мисли, че ще сте заедно вечно, щото не е така
(на 13 години нищо няма да направиш, нито на 15)
Да ме извиняваш, ама ти си същата като авторката - заблудена и кефеща се на момчетата, които мачкат всеки.
Как ще има нормална връзка, след като вие сте толкова "влюбени", дори нищо не показва, че сте такива, ако бяхте такива нямаше да се хващате с Иван и Петъо, дето всъщност не харесвате и се чувствате зле.
Слаби характери, слаба воля, слабо самоуважение - това сте вие.
Да ме извините, пострадалите, такава е истината и няма причина, която да ме спре да я кажа.
Запознай се с още момчета, за да се чувстваш "щастлива", ама то не става, когато си.
От 2

9.   Защо си позволила едно момче да те провали? Стегни се изкарай си матурите и влез в елитно даскало, където ще се чувстваш по добре. И за напред никакви курвари само на себе си разчитай. Повярвай ми по добре сама. Успех.

10.   О, милата. Аз също имах същия проблем. И все още го имам. Малка си и си наивна. Много си му повярвала. Много си се доверила и то на грешен човек. И аз се доверих и страдах, още го преживявам 1год... Нормално е и всеки минава през това. Едни на по-рано други по-късно, но е нормално. Както ме нараниха така и аз нараних друго момчета, но сега съм с едно, което ме прави щастлива. Повярвай - всичко минава. Трудно, но минава. А след това е много по-лесно, а и не забравяй колко силна ще станеш чисто емоционално и колко урока ти е дал това момче, като най-важни са да не се привързваш и да не вярваш толкова лесно.
И не е хубаво да се самонараняваш. Спри. Излизай, ходи по разходки, с приятели, слушай хубава музика, пиши поеми, започни да спортуваш, а може би една от най-важната цел е реализацията ти и то чрез матурите. Сложи си като цел да ги вземеш чрез учение. Казваш, че ще учиш и го правиш. Няма да е цял живот страданието по него. Първата любов най-трудно се забравя, понякога и не се - просто оставаш един чист и хубав спомен за най-силната и чиста любов в твоя живот. Горе главата и само напред. :)