Споделена история от Тинейджърски

Как да стана актриса
Здравейтe, аз съм момиче на 14 години и имам ОГРОМНО желание да стана актриса!!! Това е мечтата ми от много малка и съм решила и най-вече МЕЧТАЯ да стана кино актриса!!! Като цяло имам талант и играя добре. Разигравам сценки от каквито и да е филми, а това прави желанието ми да се занимавам с това още-повече. Също така и много често си измислям сценарий и го разигравам, но има голям проблем- това се случва в стаята ми. Не съм излизала да играя пред хора. По принцип не съм срамежлива, но не знам как ще реагирам ако трябва да играя пред камера или публика. Много се страхувам че си внушавам това, че съм добра, а всъщност да не ставам, а ако наистина не ставам това ще ме съсипе, ПОМОЩ. Една жена (кино режисьорка в Италия) ме погледна как играя и честно да кажа беше изненадана, даже ШОКИРАНА!! Каза че имам големи качества и огромен талант, че имам голямо бъдеще и трябвало хората да ме видят. Сeга е в Италия да ме уреди в кастинг, но помощ помогнете ми моля ви дайтe ми съвети как да се справя на кастинга и къде е най добре да ходя на актьорско майсторство ПОМОЩ!!! Ако има разбиращи от актьорството моля ви дайте ми съвети с най-важните неща, които трябва да имам предвид, когато играя пред камера и къде е най добре да отида. Помогнете ми да си сбъдна МЕЧТАТА!!!!

Коментари

1.   Малко, заблудено момиченце....

2.   Тук в българия няма как да станеш известна актриса като Мерил Стрийп например. Мечтай за нещо реално, после ще си много по-доволна от себе си.

3.   Ходя на актьорско майсторство, не защото искам да стана актриса, а само за забавление. Ако искаш се запиши - наистина е много забавно. За съжаление предните коментари са прави - в България най-много да станеш актриса в театъра.. Но да участваш във филми - едва ли.

4.   Трябва да можеш 2 работи: да правиш АКТ и да умееш да се наТРИСАш! Като ги събереш двете и става АКТРИСА.

5.   О, боже мой, що за ограничени хара са коментирали преди мен? Мило момиче, моля те ни ги слушай, ако искаш да станеш актриса и това е мечтата ти- просто го направи! Животът е прекалено кратък, за да угаждаме на другите и да изпълняваме техните желания. Трябва да помислим първо за нашето щастие. Щом актьорството те прави щастлива и си напълно убедена, че това е призванието ти го направи!!
Към номер 2: Нима в България нямаме известни актьори и актриси? Нима се налага да изреждам? Стоянка Мутафова, Татяна Лолова и по-новите Любо Нейков, Христо Гърбов и т. н. Просто май си ограничен, много ясно, че нямаме Мерил Стрийп, но от къде знаеш, може би някой ден ще имаме и световно известни актьори? !

По въпроса ти: Ако искаш да се запишеш на актьорство пробвай в МОНТФИЗ *ако живееш в София*. Ако не и в твоя град вероятно има. И отиди на кастинга. Това може да е големия ти шанс! Бъди спокойна, щом жената ти е казала, че имаш талант, значи наистина си добра.
Моята мечтае същата като твоята, затова ще следя темата с интерес.
*Winner*

6.   Ти защо си мислиш, че хората тук са актьори?

7.   В България нямаш много шансове, ако не си с връзки, но пък нищо не ти пречи да превърнеш актьорството в хоби, за това потърси курсове по актьорско майсторство и се запиши, поне ще си имаш приятно занимание. Пък знае ли човек, понякога има и късмет. Обаче не се самонавивай, че ще станеш звезда. Най-вероятно просто ще си имаш приятно хоби.

8.   Ами просто не бъди себе си и щом имаш талант ще се справиш! Желая ти много успех и съм сигурна, че след време ще те гледаюе по американските филми :)

9.   Добре, повечето коментари са, че в България няма как да стана актриса но аз не съм се насочила към България. Вече ме извикаха на кастинг в Америка и то направо на 2рия етап от кастинга. Скоро ще ме гледат и италиански режисиори и затова просто питам за съвет и добро актьорско където да се упражнявам и развивам пред други хора. N:5 -Благодаря, а може ли малко информация за НАТФИС.

10.   Добре,повечето коментари са,че в България няма как да стана актриса но аз не съм се насочила към България. Вече ме извикаха на кастинг в Америка и то направо на 2рия етап от кастинга. Скоро ще ме гледат и италиански режисиори и затова просто питам за съвет и добро актьорско където да се упражнявам и развивам пред други хора. N:5 -Благодаря , а може ли малко информация за НАТФИС.

11.   От 2 до 5: писна ми от псевдо патриотчета като теб. НИКОГА няма да имаме световно известни актьори, ясно ли ти е? Слез на земята!

12.   Към номер 5
Абе ти луд ли си да съветваш момичето да ходи в пропадналото МОНТФИЗ? Ходих две години там, дадох 2 000 лева и накрая не получих нито някакъв сертификат, нито участие в спектакъл, всички групи бяха разочаровани, това е място за гълтане на парите на хората. Също така момичето не е нужно да е от София, защото МОНТФИЗ го има в много градове, но просто е губене на време, там на нищо не научават хората, имаше толкова талантливи в моята група и вместо да подобрят каечествата им и да ги направят по-добри, само гледаха и критикуваха и не обяснаваха как същност трябва да се направи. Който иска да си удря главата там, но е пълна измама.

13.   Хубаво е да имаш вяра в себе си, ама сериозно ли вярваш, че ще станеш звезда в чужбина? Това, че ще ходиш на кастинг е хубаво, но още нищо не означава, да не говорим, че в чужбина конкуренцията е много по-жестока отколкото тук. То ако беше лесно всеки втори щеше да е звезда в Холивуд.

14.   Абе всички вие, коментиралите преди мен, нормални ли сте? Не виждате ли, че цялата тази история е измислена? "Момичето" не ходи на актьорско майсторство, играе сама в стаята си, но пък я е гледала италианска режисьорка и вече е стигнала до втори етап на американски кастинг.. Врели-некипели.

16.   знам че са минали 5 години но и при мен се случва нещо такова и искам да разговарям с някого, най вероятно никой няма да види този коментар но ще си пробвам късмета тааа бих искала да се свържа с това момиче знам че вече е на 20 и може тотално да е забравила за актьорското но много бих искала да се свържа с нея МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА НЕЙНИЯ КОНТАКТ месинджър ли инстаграм ли няма значение да напише тук коментар просто искам да се чуя с нея благодаря ко изобщо няко го види

17.   Здравей коментар номер 16!

18.   Здравейте, аз също желая да стана актриса, но не знам къде са кастингите, имам и някакви певчески заложби, но не знам как и от къде да започна! Моля за съвет!

19.   Доста стара тема, но искам да пиша тук. И аз искам да стана актриса, но в България трябва да си задължително завършил в НАТФИЗ, където от много хора знам, че трябва да имаш връзки, и се правят рядко филми и сериали, а като правят използват вече познати актьори. Аз имам някакъв план, който е да следвам нещо, което бих искала да работя, да ходя на курсове за обучение и да се запиша към катсинг агенция и да ходя на прослушване и ако взема роля, взема, ако не и без това ми е план Б. Но това единствено може да стане в чужбина, там има редица актьори, които дори и да нямат висше за актьорско, щом имат умения, взимат ги. Така че не знам какво да правя, единствения начин това с ученето на нещо и ходенето по кастинги е в чужбина, защото тук няма да се получи, поради факторите изброени горе. Някакви съвети? Не съм говорила с нашите, да следвам в чужбина, а и съм 10ти клас и не знам какво искам да следвам, като за начало.

21.   До №18
И аз искам да стана актриса, но в България не виждам възможност за реализация. Може би е добре да завършиш университет в България, защото университетите в Америка не са по възможностите на средностатистическия българин. В Германия повечето са безплатни, но там киното не е особено на ниво. А за тези, които казват, че няма извести български актьори - вижте Мария Бакалова, завършила е НАТФИЗ и след едва една година след завършването, участва в холивудски филм. Но не трябва целия ти живот да се върти около тази мечта, за сега превърни актьорското майстворство в хоби. По-късно може да отидеш на кастинг, а не се знае, единствено времето ще покаже, може да те гледаме в американските филми

22.   Здравей! За жалост в България е много трудно да станеш известен актьор, но за този проблем е съвет номер 4.
1. Сценичната треска
Тя се "лекува" като излизаш на сцена или пред публика(казвам го от личен опит) може да започнеш пред приятели, родителите си, баба, дядо, чичо, дори ако треската ти е много силна в началото пред домашния любимец. Участвай в училищни празненства.
2. Запиши се на актьорско майсторство. Това е изключително важно за да придобиеш опит. Да излизаш в различни представления дори и с малки роли. Професионалист да ти помага. В началото е доста трудно и не е това което си очаквала.
3. Продължи със играенето в стаята ти.
Много е важно и да се репетира. Може да започнеш от по-лесното взимаш едно забавно стихотворение например на Чудомир и го репетираш, но не просто да го рецитираш, а да играеш да си променяш гласа да се сливаш с ролята. Научаваш го наизуст и после като мислиш, че ти се получава го правиш например пред родител.
4. Мислила ли си за обучението в САЩ.
Мисля, че на всички ни е ясно, че там има много по-голямо поле за развитие. Ако ти харесва идеята за университет в САЩ. Виж в ютуб има и програма която помага за кандидатстване и подготовка безплатно. Естествено никак няма да ти е лесно, защото обучението там е скъпо. Това означава, че ще ти трябва пълна стипендия в университет с актьорско майсторство. Трябва да знаеш перфектен английски и да вземеш изпитите TOEFL, SAT(за мен той не беше задължителен, защото уча музика, но не знам как е за актьорското майсторство). Естествено оценки над 5, 50 в училище. Голяма подготовка с актьорското майсторство. Аз уча в университета Джулиард с цигулка с пълна стипендия. Съвета който мога да ти дам ако сериозно решиш да учиш в САЩ е подготовка всеки ден. Да кандидатстваш в поне 3 университета. Съжалвам ако има правописни грешки, но отдавна не съм писала толкава много на български.
Късмет! Надявам се да съм била полезна!

24.   Здравей, не слушай какво говорят другите. Можеш да станеш каквато си поискаш. Въпросът е, че първо трябва да си изучиш гимназията до 12ти клас, след това може да влезеш в НАТФИЗ и след като завърши и там понеже доста трудно се влиза. Заминавай където искаш независимо дали:Лос Анджелис, Холивуд или някъде другаде

25.   Не ги слушай! В България може би найстина няма да си известна в другите държави, но можеш да се научиш! България е само първата стъпка! Ти имаш талант! Не го изпускай! Надявам се че ще спечелиш ОСКАР! Ще си известна ако учиш в театри или ако си в училище и има конкурси оттам също става! Не се тревжи за камерите или публиката те са там не за да се подиграват, а за да се насладят! УСПЕХ :)

28.   Здравейте хора. Аз също наистина искам да стана актриса и силно вярвам че мога да осъществя тази мечта. Смятам че имам талант и потенциал. Записах се на актьорско майсторство преди 1 месец. По принцип в България, наистина не знам дали мога да успея, но няма как просто да отида в чужбина и да си мисля че там ще е по различно, без да съм завършила с такава специалност. След 2 месеца правя 15 и знам че това за сега е мечта, но искам да работя по нея. Надявам се някой да види този коментар. Ще се радвам ако някой ми даде някакъв съвет. Приемам и критики разбира се. Благодаря предварително:)

29.   Сори в грешната държава си

30.   Дори и в друга държава възможностите не знам дали са големи. Какво мислиш?

31.   Към номер 29 и 11. Хора какво стана с Мария Бакалова? Стигна до Холивуд. Замалко да спечели Оскар. А пък Нина Добрев? Както и да е. И аз мечтая да стана актриса и вярвям в себе си. Ще се видим на Оскарите (;