Споделена история от Тинейджърски

Късно ли е да бъда като другите?
Здравейте,
Аз съм момче на 15 години и много мислих как да оформя картинката в която се намирам.
Аз имам приятели в училище и извън него. Има хора които държат на мен и аз на тях, но въпреки това не им споделям всичко. Общителен съм, но винаги съм задържал всичко в себе си. Влезнах в пубертета и започвам да се чудя дали не се превръщам в неудачник- нямам гадже, не спортувам а искам, но не знам дали вече не е прекалено късно. Когато бях трети клас баща ми няколко пъти ми каза че е време да започна някакъв спорт и аз няколко пъти му казах, че съм съгласен, но всичките тези пъти през телефон, защото работеше в чужбина.
Преди време започнах да имам някакви бодежи по цялото тяло. Все едно някои идва до теб и започва да те боде с игли. Всички си мислеха, че е на нервна почва. Както и да е- отидохме на лекар с баща ми и там лекарката попита:
- Той тренира ли някакъв активен спорт?
- Не.
- Ами да вижте го, все едно седи на тръни.
След като излязохме от болницата той ми каза:
- Направи грешка че не започна някакъв спорт. Винаги ще ти послужи в живота и ще съжаляваш!
Той ми го каза така все едно наистина съм минал срока и е късно и аз започвам да си мисля че действително е късно.
Майка ми една вечер се прибра и ми каза, че е говорила с неин колега, който е треньор по плуване да започна при него, но се притеснявам да не би да съм най- големия от групата която тренира, притеснявам се от много неща да започна какъвто и да е спорт.
Вече се чудя дали да не си кажа майната му, к'во ми пука и да започна някакъв спорт, но не знам от къде да намеря смелост.
Гледам се понякога в огледалото и си казвам:
- Превръщам се в неудачник!

Коментари

1.   Коментара е базиран на вижданията ми, ако искате го приемете.
Не виждам абсолютно никаква разлика, когато тренираш никакъв спорт.
Играл съм баскетбол, няма нищо интересно, само разговорите за играта, момичета и останалите глупости.
Бокс също съм тренирал - никаква разлика, освен че се тупаме и слушаме кой, кого победил.
Спорта с нищо не помага, имаш само спомени и някакви знания по определено нещо, кво повече?
Не си на 90години, че да е късно.
За всичко си има време и уроци относно живота.
Какви са тия въпроси от лекарката "той тренира ли"?
Ако си с леко наднормено тегло, затова вероятно те пита или просто са се уговорили с лекарката.
За приятелите - естествено, няма да им казваш всичко, не бъди наивен. Запомни едно нещо от мен като човек, които си е взел уроците от живота - личните проблеми, нещата около семейството или момиче/момче не се споделят. Приятелите са си приятели, ама не вярвай, че ще получиш всичко очаквано.
Много съм вярвал, а накрая - атакуват те със всичка сила, когато се обърнеш, говорят глупости, клюкарстват.
Бъди самостоятелен и силен, ако имаш желание да избягаш от спънките, които живота рано или късно изпраща.

2.   мда, мисля, че леко си закъснял за плуване или нещо подобно, но пък винаги можеш да тръгнеш на фитнес. Аз като бях по- малка много исках да тренирам някакъв спорт, но майка ми така и не ми позволи, по необясними за мен причини. Сега съм на 18 и ходя на фитнес

3.   Никога не оставяй родителите ти или приятелите ти да определят какъв ще си. Следвай мечтите си.

Просто защото не искаш да си спортист, не означава, че си "неудачник". Утре хората ще започнат да се хвърлят от мостовете, понеже някой така им е каза, а "неудачниците" като теб ще им гледат сеира :)

4.   Съгласна съм с номер 1. Не си на средна възраст, за да е късно и да наистина мисля че трябва да кажеш майната му на всичко което те спира да правиш каквото поискаш!

5.   Ако искаш да тренираш професионално-късно е, но ако е въпросът да спортуваш само за здраве и за удоволствие-никога не е късно! Че те възрастни хора на 70 години почват да спортуват за да се подържат здрави, ти си се завайкал, че на 15 ти е късно. Така, че намери си някакъв спорт, който ти е приятен и давай, едно че физически ще си здрав, друго да знаеш в началото е леко тъпо, ама свикнеш ли веднъж да спортуваш редовно е много приятно. Така, че хич не се тревожи късно ли ти е, рано ли ти е, ами се запиши на нещо и то не заради баща ти, а заради себе си. Спортът е здраве!

6.   Спортувай! Никога не е късно. Ако не ти се ходи на плуване, можеш да отиваш на фитнес или пък да тичаш в парка/планината. Успех! :)
Ells, 15

7.   Аз не мисля, че си закъснял с плуването. Това е най-хубавият спорт, защото няма резки натоварвания на опорно-двигателния апарат, движенията са плавни, няма травми и оформя невероятно тяло. Аз самата съм тренилата плуване и мога да кажа, че действа мн успокояващо. Ако имаш шанс да тренираш, задължително се възползвай. Не се притеснявай, че си закъснял. За това няма възраст.

8.   Брат аз бях на 17 когато почнах да спортувам. Първо почнах с плуване и след тва с фитнес и оттогава не съм останал без гадже. Плуването прай страхотно тяло.
Не му мисли много. Щом можеш почвай!