Споделена история от Тинейджърски

Как да сваля килограми?
Здравейте.
Знам, че ще кажете че съм си нормална, но аз не се чувствам така. Висока съм 1. 63 и съм 50 кг. Като гледам съученичките ми които са малко по-ниски от мен и постоянно се хвалят как са по 43-44 кг и на мен ми става притеснително. Въпросът ми е как да сваля килограми и да порасна а височина (попринцип аз знам с какво става - диета и спорт, но искам да ми препоръчате какво по-точно да правя).
Ще се радвам да чуя отговорите ви! :)
Момиче, 13 год.

Коментари

1.   Ти си сравнително висока за твойте години, така че не ти трябва израстване на височина, а и до 19 години все ще растеш - това е естествен процес. Като си висока, нормално е и да тежиш повече от другите. Въпроса не е в килограмите - на един му тежат повече мускулите, отколкото на друг. Ако нямаш отпуснато коремче, видимо малко по-едри бедра, значи имаш нужда от правилно хранене и спорт. Той спорта си е необходим, дори и да не искаш да отслябваш, просто е жизнено важен. Спортувай нещо, което истински те забавлява и вдъхновява. Правилното хранене се изразява в това да пиеш поне 1. 5 л. Вода, да отпишеш газирано, пуканки, чипс ; да ограничиш сладкото; да наблягаш на ядки, риба, зеленчуци - стават на вкусни салати, плодове- но не да прекаляваш с тях, абе всичко като цяло може, но да не ядеш след 18:00 и да не е в големи количества. Може в една тетрадка или тефтер да си записваше какво си яла. Премисли си дневното меню, преди да започнеш с яденето. *Пий чаша вода половин час преди всяко хранене, ако можеш- така ще спомогнеш за храносмилането. Овесените ядки в мюслито и грейпфрутът са много полезни, защото едновременно с консумацията си горят част от ненужните калории. Ако искаш стягане ходи на фитнес или прави упражнения за мускулни групи у дома. Мотивирай се като гледаш снимки на тренирани жени с плочки. :) Амии това е от мен.

2.   Поправям се- ако имаш* отпуснато коремче ... телефонът ми изписва думите грешно..

3.   Само една забележка към номер 1 вода се пие половин час след хране за да може храната сама да се смила и да не се натрупват килограми!!! И по време на самото хранене не трябва да се пият течности!
Andy Biersack

4.   Ти си наистина добре, не виждам какво те притеснява.. и аз съм 1.63 и тежа 54кг, а мога да кажа, че не съм дебела :Д ти тежиш повече, щот си и по-висока, може и костите ти да тежат или и от гърдите зависи също.. но, щом искаш да отслабваш - кардио (бягане, скачане на въже), без сладко и тестяно, ядеш по-често в малки количества и общо взето това.. ама другото което е, познавам момичета, които отслабнаха мн бързо, само на кисело и прясно мляко и салати.. но не мисля, че на теб ти трябва чак толкова :Д просто намали вредното

5.   До номер 3: аз съм чувала, че вода се пие 20 мин. Преди ядене, за да се подготви организма, ензимите за навлизащата храна и да е по-лесно усвояването ?. По време на ядене не се пие, защото се отминат тези ензими и се пие чак 2 часа след ядене. Другото предимство на водата преди хранене е, че те запълва(засега) поне малко и не се нуждаеш от куп храна, за да се наядеш.

6.   Според мен килограмите ти са идеални за височината, а и си на 13 години, имаш още да растеш и не у сега момента да лишаваш организма си от важни за него вещества

7.   Най-лесно и приятно става със секс

8.   Ами аз съм 1. 60 и тежа 45 килограма. Не е кой знае каква разликата в килограмите ни, но ще ти кажа как аз постигнах това. Много зависи и от организма но все пак. Аз съм нещо като сладкохолик. Ако не ям по нещо сладко на ден почвам да полудявам и да не мога да се средоточавам. Така че пиех по 1, 5 литра течности на ден. Ядох по 1 сладко нещо на ден ( да е най-много 300 калории) и ядох между тези часове:
Закуска: 6. 30-10. 00
Обяд:12. 30-13. 30
Вечеря:18. 00-20. 00
Също така тренирам волейбол, Канго джъмпс и фитнес.
Момиче на 12.
P. S До номер 3. Анди е върха!
BVB

10.   Не мога да разбера защо се притесняваш като твоите съученички са със седем-осем кг разлика. Аз да не ти казвам, че в класа ми има момичета, които са по 29 кг, а аз съм 50 кг. Ние имаме по 20 и повече кг разлика, така че няма защо да ти става неудобно. Иначе щом искашда отслабваш, запиши се на някакъв спорт, който ти харесва и ще ти е приятен. Не си дебела, затова намали сладкото, газираното и пърженото щом искаш да отслабваш.

11.   Ми не си особено слабичка 1-2кг да свщалиш няма да е зле!

12.   Аз съм 1. 70 на 12г момиче 50 кг тренирам фехтовка и имам стегнато тяло.
Килограмите ти не са срамни най важното е спорта.
Не пази диети, това само ще ти навреди на организма.
С тичане най лесно се свалят килограми (обаче не в фитнеса, а навън)
Аз не съм дебела, предполагам, че и ти не си просто и двете сме високи и имаме тежки мускули.

13.   От авторката - отнoсно телoсложението ми - имам стегнат корем, ръцете ми са слаби, нямам никакви паласки - там всичко е ОК. Но ме притесняват малко краката (или по-скоро бедрата), имам по-изпъкнало дупе и затова искам да отслабна най-вече там. А до номер 12: благодаря за съвета, но аз живея в малък град и няма нито курсове по фехтовка, нито има пътеки за бягане, единственият начин е фитнеса :)

14.   Виж какво. Другите може да ти казват, че си слаба и да са прави, но аз като бях на твоята възраст също се чувствах така. Започни да спортуваш повече (Може и да потърсиш в нета някакви упражнения). в училище спри да си взимаш чипсове, солети, кроасани или други боклуци, а някакви плодове. Ако няма може да си взимаш от вкъщи. Не пий кола или фанта, а вода. Като се храниш здравословно и спортуваш повече ти самата ще се почувстваш по добре. Пробвай ще ти помогне.
Съжалявам, че някъде има грешки но понякога тела ми забива. :)

15.   До номер 3 напротив водата се пие преди храза защото ако е след храна коремът ти се издува поради това че храната не се е. смляла

16.   От авторката - до номер 14: ами на мен там ми е проблема, аз НЕ ям никакви чипсове, снаксове и т. н., сутрин ям само 1 ябълка и на обяд обикновенно ям пак плодове. Като ги гледам как другите се тъпчат с всевъжможни глупости и са по 40кг. и направо не мога да си намеря място. А относно до спорта: решила съм да ходя на фитнес 2 пъти в седмицата, разходки всеки ден и упражнения вкъщи (клякания, коремнни и понеже аз много обичам да скачам на въже, така че и въже) Дали е достатъчно или се иска и още?