Споделена история от Тинейджърски

Преодоляване на раздяла
Кажете ми как преодолявате раздяла? Наскоро прекратих връзка дълга 2 години и 6 месеца. Приятелят ми я прекрати. Искам да подчертая, че сме на 16 години и двамата. Много се обичахме, а извинението му беше че :Все още имам чувства към теб, но вече ми е трудно да казвам, че те обичам. Опитвам се да засиля чувствата ми към теб, но не се получава. Вече съм адски объркан и искам да сме само приятели. Просто искам да съм честен с теб. Ще ми липсва всичко.
Това бяха неговите думи. Кажете ми как да преодолея момчето, което толкова много обичам.

Коментари

1.   иска разнообразие... на тези години е често срещано.... ако наистина се разделите според мен ще се връща в спомените си с теб с голяма любов и съжаление, че е прекратил отношенията ви....
какво да се прави.... хората осъзнаваме нещата пост фактум...

2.   Пред него не плачи, но вкъщи може един ден да си поплачеш, да гледаш любовни филми, но с хубав край. А после го попитай директно за причината - в теб ли е, в в друго момиче или в него. кажи, че ако не ти каже истината разваляш приятелството ви. Ако е нещо дребно, потарай се да го решиш по някакъв начин и да споделяш повече с него какво мислиш- Не крий, че ти е гадно. Остави го един месец да забрави за вас в смисъл като гаджета- понякога връзките се нуждаят от време и после го целуни невинно - ако продължи значи все още има чувства, ако не- свършено е. За да преодолееш трябва или да заместиш любовта с други приятни занимания, но мисълта ти ще е все там, или да откриеш новата.

3.   Най-добрият начин за преодоляване на раздяла е да се върнеш към нещата, които обичаш да правиш. Празнината, която той е оставил я приеми като повече време, в което да правиш нещата, които обичаш. Сети се за неща, които ти даваха самочувствие и радост преди да го срещнеш. Какво обичаше да правиш, как запълваше времето си? Или пък си намери ново хоби. Така ще осъзнаеш, че както си можела без него преди, така ще можеш и сега! Сподели с добри приятели и си поплачи в началото, но после стани и продължи! Млада си - има още много да се влюбваш!