Споделена история от Тинейджърски

Твърде висока
Пиша тук защото се нуждая от съвет, много моля модераторите да побликуват тази история защото е наистина важно за мен. Аз съм 10 клас и съм висока 1, 85. Може да Ви се струва налудничево но има ли някакъв начин да стана по - ниска? Баща ми е 1, 95 а майка ми 1, 70. Съучениците ми се смеят, наистина е много трудно с тази височина. Търсих много варианти. Искам да Ви попитам за операция, колко струва, на колко години мога да си направя? Друия варянт който в момента се опитвам да практикувам е закона за привличането. Четох много за него възможно е да имаш всичко което поискаш, затова реших да опитам, според Вас възможно ли е да ми помогне?

Коментари

1.   Нека се смеят тези тапи аз искам висок приятел както и всички други! Да не ти пука.

2.   1. 85 добре си стига да не станеш вече 1. 90.. Аз си падам по високи мацки :Д

3.   Трябва да се приемеш такава каквато си! Всички ние сме различни.. За всеки влак си има пътници-много хора харесват високи момичета. Вместо да си тровиш нервите се научи да се обичаш такава каквато си! Щом природата те е създала такава значи е трябвало. Ако някой ти се присмее отвърни му.. не позволявай такова нещо да ти скапе настроението!

4.   Няма смисъл от смаляване, няма смисъл да ти пука какво говорят
патоците, говорещи простотии.
Аз като съм висок 165-167, желая още, ма няма засега...
Щастливка си ти, радвай се :)
Много си добре!

5.   Ти добре ли си, каква операция? Я не се коси толкова! Доста си висока, но какво като? Пак може да си много хубава. В моя град имаше един конкурс "Мис /Името на моя град/", една от участничките беше 184 висока и беше сред най-хубавите, имаше и хубаво тяло. При теб това е хубаво, че и да напълнееш леко няма толкова да си личи, а дребосъчетата като мен - 1-2 килца и приличаме на бурета :D. Има и дрехи, които отиват само на високи жени. Например лятото пускат едни свежарски дълги летни рокли.. много ми харесват, харесват ми и дълги поли също, но много малко вероятно да отиват на ниско момиче. Можеш да носиш и по-дълги палта, туники и т. н. Пък можеш да си хванеш висок мъж също и няма да имаш проблеми. Моя любим е 190, аз 154, аз трябва да се качвам на табуретка, за да го целувам :D

6.   Еми 185 е доста за момиче, аз съм на твоята възраст и съм 165 см, което се води нормално. Поднавам едно момиче, което е една година по-малка и е със почти същата височина. Не е толкова зле, имаше доста обожатели, които умираха за дългите и крака. Гледай от добрата страна- виж модела на ВиИктория сикрет Karlie Kloss тя е 185, а да не говорим колко много модели са над 180.

7.   Не знам защо го приемате толкова буквално този закон. Той може да ти измени вижданията за нещата и дори повече, но все пак не е магия. Няма как да ти промени физиологията.

9.   Обожавам весоки, стройни жени с дълги крака. -Мъж, 22 г.

10.   Приеми се такава каквато си. Високите момичета са страшно атрактивни, не ги слушай твоите съученици, те завиждат. Чела съм много за закона на привличането, но не мисля, че в твоя случай ще помогне.

11.   Момиче нормално ли си?! Аз съм една година по голяма от тебе и съм 157 мисилш ли че е по добре?! Като джудже съм.

12.   Не е толкова лошо. Винаги ще се намери някой фетишист. Или умно момче което иска тегава рамка и структура на костите за да има широк и висок син. Аз бих имал дете с висока, само за да има по-добри гени (момче).

13.   Няма как да пребориш гена. Няма да растеш повече, но и сега си си висока. Просто направи хубаво тяло и търси високи мъже. По-трудно ще ти е, защото 20% от мъжете са по-високи, но не е краят на света.

14.   Остави ги! Да - висока си за момиче, но какво от това! По-скоро момчетата, които са 160-170 см. трябва да ги е яд, че ще си останат малки пигмейчета! :) Злобата в училище е нещо невероятно задушаващо, просто изгради стена, предназначена само за тази злоба. "Убий простака с мълчание" са казали хората. :)

16.   Лудо ли си? Щялa дa се оперирa... a ги гледaй от високо, то и без товa мaлко време още ще ги търпиш. Пък и с тоя ръст, aко нaпрaвиш и хубaво спортно тяло хехе, сaмо откъм височинa кaто модел ще живееш предоволно.

18.   Премести се в Холандия. Те са най-високата нация и няма да биеш на очи. Докато тук това силно ограничава избора ти на мъж, защото при бълг. мъже рядко се случва някой да е над 185. Освен ако не ти е проблем мъжа да е по-нисък, но тогава доста подигравки ще отнесете, понеже предразсъдъците са си факт. НО пък какво ви пука в крайна сметка, не живееш за хората.

И мен ме бъзикат, че съм нисък (165), но на мен не ми пука особено, даже искрено се забавлявам с шегите на приятелите си и ми оправят настроението, защото някои наистина си ги бива и са остроумни. Няма такъв кеф да си над тези неща и да се надсмиваш над себе си. Доста успокояващо ми действа.

Много по-добре е от това да се комплексираш и да се отричаш. В крайна сметка никой не си избира ръстта си, а и това не те прави по-малко човек. А и никой не е перфектен - един е дебел, друг плешив, трети нисък/висок. Какво толкова? Ако тръгнем за всичко да се комплексираме...

Аз пък бъзикам един приятел, че е дебел и така се забавляваме взаимно. Примерно играем карти, той взима някоя игра и ми казва "малките трябва да се тъпчат", после аз го бия и му казвам "дебелите трябва да се тъпчат". После спорим кой кого трябва да тъпчи и в крайна сметка се смеем доста накрая и ни олеква.

Имам си жена (154), щастлив брак, работа, дъщеря, всичко. Чувствам се добре в кожата си и се приемам добре с всичките си добри и лоши страни. Всичко останало са предразсъдъци. Има мъже по 2 м, ама не са щастливи, така че височината не е толкова важна, поне за мен.

19.   Няма начин да станеш по-ниска, а и не ти трябва. Аз съм точно толкова висока - имам много дълги крака, големи гърди, естествено руса и със сини очи. Действително в България е трудно да си намериш мъж. Така аз търсих извън страната и си импортирах швед :)
Mоя приятелка е женена пък за норвежец. Живеем в гр. Пловдив и сме приятелски двойки, всички работим в IT или консултантския сектор и ни е много весело като се движим по улиците и ни мислят и четиримата за туристи някакви.
В Швеция, Норвегия и изобщо на Север жените са като нас и изобщо не бием на очи.
Един път пътувах с националния отбор на България по волейбол в един самолет и бяха също толкова високи, а на мъжете (дори на ниските) им потекоха лигите по тях.
Хич да не ти дреме с две думи.
Имаш и предимството, че високите жени не боледуваме на възраст от остеопороза, а при напълняване не ни личи.
Моят швед е над 2 метра висок и дори нося и токчета като сме заедно, а той се отвращава от ниски жени например - като дечица му били. За всеки влак си има пътници с две думи - импортирай си мъж и ти, много ще му хареса у нас.
Имам приятелки, които също искат да се омъжат за шведи и поне веднъж в месеца прекарват събота и неделя там с надеждата да си уловят някое мъжле. Дания и Норвегия също са им дестинации, но като гледам сред по-младите има и високи българи...Всичко си е до късмет, но в краен случай знай, че в Северна Европа хората са като теб и за една хубавичка и слабичка българка просто не е проблем да си хване мъж там - огромен е избора и всеки е от хубав по-хубаво, образовани, възпитани и с удоволствие живеят у нас заради климата, начина на живот, храната и българките, разбира се!

20.   Не се плаши, това което описваш като проблем всъщност може да бъде голямо предимство. Знам че в училище винаги задяват различните от масата, но училището за теб е почти в края си, а оттам нататък няма да срещнеш мъж, който ще ти се подиграва заради височината ти, дори напротив, винаги ще бъдеш желана и ще имаш голямо самочувствие. Оттам нататък зависи от твоите лични предпочитания. Не знам какво мислят високите жени, но предполагам че повечето не биха тръгнали с по-нисък мъж. Това е и причината, никога да не съм опитвал да свалям момиче с твоя ръст, макар че толкова много харесвам този тип. (Аз съм висок само 175 см).
Ако съм прав, то наистина може да е малко по-трудно да си намериш партньор, не защото няма високи мъже, но много от тях не търсят непременно жени със същия ръст. Виж например Кличко е висок 198 см, а жена му е 155 см. Все пак, това ще е само временно и няма защо да се плашиш толкова.
Иначе операция за смаляване на ръста няма - как мислиш, че могат да ти извадят костите от краката или гръбнака, да ги изпилят и да ти ги сложат обратно или да ти дадат хапче, което да накара вече израсналите кости да станат по-къси. Ако имаше такъв метод, вече щяха да са го приложили върху хората, които наистина имат големи проблеми заради ръста си - има хора високи по 220 см с гръбначни и ставни проблеми, и огромни битови проблеми, тъй като за техните габарити не се произвеждат никакви стоки, мебели и прочие.
Ти нямаш проблем и нямаш нужда от никаква корекция, но може отсега да помислиш за бъдещите си деца. Ако не ти харесва да бъдеш с по-нисък мъж, поне вземи някой който е само на твоя ръст, а не колкото баща ти, защото тогава дъщеря ти ще бъде не 185 см, ами над 190 см и така тенденцията вече се засилва към зоната, в която за една жена става още по-трудно. Гледах един филм за най-високата жена в Германия, която е 206 см и е много нещастна, защото хората непрестанно я зяпат, не и стават никакви дрехи, последният и приятел е бил 190 см, а в момента е сама и не си пада по идеята да е с мъж 30 см по-нисък, и много я боли гърба, защото постоянно трябва да се навежда. Нейното вече е проблем, но твоето е предимство, което още не си осъзнала. И теб ще те зяпат, но не с възхищение и прикрити мечти ;-)

21.   Знаеш ли как бих искал да се познавахме, да сме приятели и ти да стърчиш над мен и да ме гледаш с хубавите си очи, и ако можеше само да те прегърна щях да съм толкова щастлив...
В 10-ти клас момчетата вече не са деца и би трябвало да са по-умни, но явно не са. Сигурен съм, че много от тях тайно те харесват, но още се водят по стадния инстинкт, понеже другите бъзикат някого да се включат и те.

22.   В 10 клас си вече така, че не се притеснявай, едва ли ще пораснеш още много. Вярно, висока си, но има и доста високи мъже, така че какъв е проблема. Изобщо не се комплексирай от ръста си. А какво да кажем ние нисичките, като по цял ден се мъчим с тия токчета, а? Та да знаеш и това да си 1, 60 не е супер. Обаче важното е да се приемеш такава каквато си и да спреш да се комплексираш заради нещо, което не зависи от теб. Висока си, е и какво? Това не е причина да не си готина, чаровна и усмихната. Заложи на чара си и на усмивката си и никой няма да му пука колко си висока. Я виж манекенките, колко са високи пък как целия свят ги боготвори. Ама те не се срамуват от ръста си, напротив използват го в своя полза. Така, че вместо да се срамуваш, че си висока, гордей се с ръста си и покажи на света колко си чаровна.

23.   Ти си бъдещ модел!

24.   Толкова много Ви благодаря за коментарите, относно тези които ми препоръчват да съм модел, да това е наистина точно като за мен, но да си признаем, че да си модел е до време, минеш ли 30 вече си нищо.

25.   Там горе какво е.... времето? :)

26.   Aбе ти си нaпрaви пaричките и контaктите до 30 г. пък некa ти е зле след товa с бизнесче или кaквото си решиш!

27.   И 2 метра да станеш все тая! Я без глугусти!

28.   ти си ме минала на височина :) това е добре че си висока не обр внимание на другите

29.   Операция? Are you crazy?
Винаги съм си мечтала за такъв ръст...

30.   Да не те притеснява, проблема не е в теб, а в тези елементарници, които ти се подиграват, след 1-2 години никой няма да ти се подиграва, а и ще смениш средата, няма за какво да съжаляваш.
Гаджето ми също е висока 1, 85 а аз 1, 87. Вярно, че понякога по-ниските ни зяпат, но пък никой не се е и подигравал, затова смея да твърдя, че всяка среда е различна.
М, 17

31.   момиче на 18 съм, 180 и те разбирам... но вече не ми пука грам, приятелят ми е с 10 см по-нисък и може да изглежда смешно, но важното е че се разбираме и че се чувстваме добре заедно толкова дъгло време. обърни внимание на добрите страни на високия ръст, не на недостатъците, не позволявай на комплексите ти да те ограничават!

32.   Ей момиче, къде си, аз съм 190 см :)

33.   Интересно ми е, ако си правиш операция от къде ще резнат от главата или от краката? :D

34.   Аз си харесвам по-високи какички :D:D:D Шегувам се.. Това колко си висока изобщо не трябва да те засяга... Ако това ти е проблем по-добре си отрежи главата-ще станеш по-ниска , а в съшото време явно няма да загубиш нищо... как може да мислиш за операция??? Така си се родила и така ще останеш...

36.   Абе споко, бе. Аз съм 8ми клас и съм 176см. И мене ме спукваха от подигравки, но след като се преместих в съседния клас спряха да ми се подиграват, защото дори ме харесват такава висока. Момичетата ме защитават и ми казват: Колко е хубаво да си висока, докато в стария клас ме тъпкаха колкото могат. А пък имам и хубаво тяло, което е в плюс. Дори момчетата от 12ти клас ме харесват и са високи колкото мен. Така, че споко не се притеснявай. Може би всички те харесват.

37.   Ръстът не е проблем! Ти си един най нормален човек. Проблемът са хората, които не те възприемат такава. Това, че те са ниски не те прави висока! А и винаги има красиви баскетболисти;*
Не си прави никакви операции това само ще ти навреди.

38.   Спокойно бе, аз съм момче 1. 80 см и ми харесвам високи момичета. :)

39.   Чела си закона на привличането, но не си разбрала нищо, мисля :) Трябва първо ти да се харесваш за да те харесат другите....