Споделена история от Тинейджърски

Как да преодолея това състояние?
Здравейте! Пише ви момиче на 18 г. имам нужда да споделя, а и да потърся съвет. Преди няколко седмици почина скъп за мен човек-дядо ми, новината за смъртта му ме разтърси и много натъжи, тъй като всичко се случи внезапно. Първите няколко дни беше много трудно, днес не е по различно, трудно ми е да приема дори, че него го няма. След смъртта му, постоянно имам чувството, че нещо лошо ще последва, например друга смърт.. Страх ме е и не мога да се оттърся от тези лоши мисли. Полагам огромни усилия да не мисля за това, но това е много трудно... :(

Коментари

1.   Недей да се бориш с мислите и чувствата си. Ако ти се тъжи, тъжи. Освободи емоцията, не я подтискай. А иначе времето лекува, колкото и тежко да е сега. За съжаление това е част от живота. А и знай, че смъртта не е край и пак ще се срещнете някога.

2.   Много добре те разбирам. И аз съм минала през това, при това 3 пъти (загубила съм и двамата си дядовци и едната си баба). Наистина е ужасно! Единственото лечение е времето. Мъката никога не изчезва и липсата също, но поне болката не е така непоносима колкото през първите дни. Иначе баба ми почина преди 8 години, но продължава да ми липса и понякога дори плача. Успокоявам се с мисълта, че поне вече нищо не я боли и не страда, защото почина от гадна болест и беше ужасно да я гледаш как гасне. А другото, което ми дава утеха е вярата, че те не са ме изоставили напълно, да не мога да ги видя, но и тримата ме обичаха толкова много, че просто знам, че не са ме изоставили и по някакъв начин бдят над мен. Сега ги наричам свои ангели пазители. И да знаеш има нещо вярно. Преди 2 години някой или нещо ми спаси живота. Разминах се на косъм от падащо дърво! Сигурна съм, че са били те, които ме спасиха. Просто нещо ме накара да забавя крачка и да погледна настрани и дървото падна на метри пред мен!!! Така, че мисли за дядо си като за твоя личен пазител и вярвай, че той винаги ще е с теб.

3.   Миличка, ден след 18тия ми рожден ден почина и моят дядо, на 6-ти, този месец...Намерихме го починал, все още ме боли и е трудно. Но това, което ми дава сили е Бог! Помоли Го да ти даде сила, за да превъзмогнеш по-леко раздялата с дядо си. Аз подарих живота си на Бог и искам да ти кажа, че само Той дава сила в тези тежки моменти. Бъди силна и благословена! <3 <3 <3