Споделена история от Тинейджърски

Притеснена съм, а в същия момент и спокойна
Здравейте! Искам да ви споделя един проблем и се надявам да получа съвет :).
Преди около три, четири месеца приятелят ми се изпразни в мен по погрешка, докато правихме секс около два, три пъти и тогава много се бях успокоила, защото не забременях. Преди около две, три седмици пак същото два дни по ред. Сега не знам дали съм бременна, все още не съм си направила тест, но ако не съм, мисля да ходя да се прегледам, притеснявам се да не съм болна от нещо, защото ако е така след време може да нямам деца. Може проблемът да е в цигарите и кафетата (аз съм пушачка).
Е, напоследък апетитът ми се е увеличил, гади ми се, постоянно ми се спи, все нещо ми се яде, но не знам
Не съм готова сега за дете..
Моля ви, дайте ми съвет!

Коментари

1.   Няколко пъти се ипразва в теб и все "по погрешка". Много сте отговрни, признавам си. И само да те светна, че обикновено не се забременява от първия път и това, че до сега не си забременяла, съвсем не означава, че си стерилна, но и ако продължавате така, е въпрос на време да се случи. Ако не искате да се случва, се вземете в ръце, защото ще пострадате вие и бъдещето ви дете.

2.   Притеснява ме само факта, че тази история е в графа ''Тинейджърски'', което значи, че си под 18 години. И правите секс? Боже, опази. Да беше сложила темата в ''любов и изневяра'". Къде сте тръгнали секс да правите като сте невежи? Иди си купи тест от аптеката и ще разбереш дали си майка или не, но е трябвало веднага след като е свършил в теб да пиеш хапче, иначе ако минат 72 часа и ти не си го изпила тогава ще си бременна. Имате ли глава на раменете си? Правете секс с презерватив, не бебе ще имаш, а спин скоро време.

3.   Честито бебе. Като си невнимателна са ще си сърбаш попарата. Да сте чували случайно за презервативи или за противозачатъчни. Как сте тъпи стана мазало.

4.   Как така по погрешка два-три пъти.... и ти му вярваш.... наивна си....!

5.   Почни да се пазиш като правите секс и няма да имаш проблеми. И не с тъпия календарен метод, който е само за сериозно обвързани двойки, които нямат против да имат дете, но просто искат да изчакат. Един път може да ти се е разминало, два пъти айде, но третия път? И ако родиш сега дете, с какво ще го гледате? Пази си се, сложете един презерватив и това е...

6.   честито! ще ставаш майка. съжалявам, че така го казвам, но това си е самата истина колкото и да е неприятна. въпреки, че се моля това да не е истинско...

7.   По погрешка два-три пъти??? Трябва ти сама да се пазиш, защото на този явно не му пука особено. Не прави секс без презерватив!

8.   Не е задължително да се забременява всеки път, когато се прави секс без презерватив, но ти си играеш с късмета си. Толкова ли е трудно да правите секс с презерватив? Правете секс с презерватив и ще бъдеш спокойна. Искам да ти кажа и, че жена която прави секс трябва да ходи на всеки 3 месеца на гинеколог, а при сериозен дългогодишен приятел на всеки 5 месеца. И пак ти казвам не си играй с късмета си и ползвай презерватив при секс.

9.   Трябва да разбереш дали си бременна и да вземеш някакви мерки. Аборт се прави най-късно до 3-тия месец. Правете секс с презервативи те са точно за това, за да няма притеснения след секс.

10.   Не искам да обидя авторката, но честно казано, настръхвам, когато прочета подобна тема. Всеки път се изумявам колко тийнейджъри правят секс без изобщо да са си направили труда да се образоват и информират за това, което всъщност правят, нито пък да вземат предпазни мерки. Не знам как да тълкувам, че "без да иска" свършвал в теб, но е ясно, че и двамата изобщо не подхождате отговорно към самите вас. Да, има вероятност да си бременна, разбира се. Правиш ли секс, такава вероятност ВИНАГИ ще има, още повече, когато не се пазите. Съветите, които мога да ти дам са няколко: Първо, вземи си тест за бременност от аптеката и си го направи, ако ти закъснее цикъла. Тестът ще покаже с най-голяма точност, ако закъснението е повече от 4-5 дни. Второ, ако се окаже, че не си бременна, горещо те съветвам да не си играеш на руска ролетка и да се пазиш всеки път, когато правите секс. Има достатъчно предпазни средства, за които можеш да се информираш подробно от интернет, но най-добре е да посетиш гинеколог, който да те посъветва кое е най-подходящо за теб. Като цяло, презервативът, по мое мнение, е оптималното решение. Освен това, когато водиш полов живот, посещението при гинеколог е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на няколко месеца, така че е хубаво да отидеш, дори и да нямаш оплаквания. Не разбрах притеснението ти дали не си болна от нещо на какво се дължи. Това, че не си забременяла първия път, когато е свършил в теб, не означава, че си болна. За да забременееш има и други фактори, които трябва да са налице, за които е най-добре да се информираш, ако смяташ да си сексуално активна занапред.