Споделена история от Тинейджърски

Поддръжка на обеца, пробита в домашни условия~
Здравейте ^^
Преди седмица ~ две сама си пробих ухото - имам обикновени класически лоубове (на меката част на ухото) от 12 години насам, това лято си направих още един лоуб на дясното ухо (над класическия) сама - без абокат, с проста медицинска обеца. Та, много исках хеликс, обеца на хрущяла на ухото, обаче са ми казвали, че трябва да ми го направи друг човек и най-добре професионалист. За това се пробих на това място, което си е меко, обаче е точно преди хрущяла.
Само дето пак не беше с абокат, а обецата не беше медицинска. И вмомента съм без медицинска, не знам откъде се копуват.
Не ме боля, не тече много кръв, но минаха две седмици и още не мога да спя от страната, където си го направих - боли. Не съм професионалист (duhh) но знам как се пробива нострил, септум, хеликс, лоуб, трагус, etc. Промивам го със спирт и някаква бабина отвара с кокичета, залети с 50% спирт и 50% вода, която била точно за това. И все пак ме е страх, тъй че който има опит - моля за съвет. Благодаря :3

Коментари

3.   Добре не мога да разбера като си направите дупка и сгафите защо толкова настоявате да я задържите... махни обицата, изчакай да зарасне и най-добре се пробий пак с абокат и сложи обицата. Не мога да ти го кажа с имената на пиърсингите, но имам три обици на меката част и индърстриъл(това го знам), имала съм също на устната по средата и в дясно и на веждата и всичко това съм си го правила сама без особени проблеми. Мисля, че това че се пробиваш с обица ти скапва нещата, според мен трябва да я махнеш и да го направиш пак като зарасне и спазвай поне елементарна хигиена... ръкавици, спирт, нов абокат... знаеш... не бива да се замърсява мястото, знам че е по евтино така, ама това са два лева/три лева от горе, а си заслужава. Вземи си сега гентамицин и се мажи с него, може и друг антибиотик и може и да я спасиш, не мисля че е добре само с тоя спирт да се мажеш сигурно и боли. Аз за устната ползвах гентамицин на кремче и съм много доволна, спаси ми обицата която се бе възпалила малко.

4.   Имам по 4 обеци на всяко ухо... общо 8...7 са пробивани в домашни условия...само на хрущяла е на професионалист...ще те боли...вече 10 месеца съм с тази обеца на хрущяла и повярвай ми понякога не мога да спя от болки....махам я чистя я ...докато я сложа няма проблем...сложа ли я ...след 30 мин почва адската болка.... а ти за 2 седмици се оплакваш...

5.   От автор(кат)а:
Номер две,
Доколкото знам, не трябва да си вадиш обецата о. о
И трябва да е от медицинска стомана.
Минаха няколко дни и вече почти не ме боли, но моята не е точно на хрущяла. Мисля, че трябва да говориш с този, който те е пробил, защото мен спря да ме боли на втората седмица (сега? )
Т'ва е странно >. >