Споделена история от Тинейджърски

Харесвам я! Но тя дали ме харесва?
Здравейте,
аз съм на 14 години и много харесвам едно момиче.Да я наречем "Х".Това момиче е от моя клас и ми е завъртяла главата от 1 година.Но аз не мога да разбера дали тя ме харесва-от време на време ме гледа доста дълго,все гледа да е около мен.....Но аз си падам малко срамежлив,тя също така че се съмнявам че някой ще направи първата крачка.....Дайте някой и друг съвет!!!!!!!

Коментари

1-50 от 107

1.   Давай направи първата крачка ! Аз съм момиче,а ние момичетата ние не обичаме да правим първата крачка ;) Ако наистина я хар..просто и кажи,че искаш да поговорите ;) Заведи я на някое тихо и спокойно място,където няма от кого да се притесняваш и и кажи същото,което си написал,че много я харесваш,че е много готина,хубава,печена и т.н. ! И тогава я питай дали иска да станете гаджета ;) И натам вече не зависи нито от мен,нито от мен от никой ! Каквото каже ;) Мисля,че това ще помогне ! Изчакай и другите коментари и реши :) Успех !

2.   Пич, давай смело.Не бъди вцепенен.Не бъди като....мен!
Защото аз и моето его винаги очакваме мацката да направи първия ход и затова съм обречен на неуспех.
Колкото до теб - опитай да превъзмогнеш притеснението и преди всичко бъди себе си.Не се пренасяй и не се опитвай да бъдеш такъв, какъвто не си!

*Syndrome

3.   Според мен върви и кажи изведнъж зрасти как си иии тъй то ще си тръгне някакъв разговор и покрай разговора и кажи искаш ли да пием кафе някой ден ако каже не значи не ако каже да ....зависи от отговора пробвай каквото сабя покаже

4.   Ам момиче и ще ти дам най-добрия съвет (може би)..невинаги щом едно момиче те гледа по-дълго означава, че те харесва.Аз постоянно се "закачам" с момчетата, но това не означава, че ги харесвам.Съветът ми към теб е следния-колкото и да си срамежлив трябва ти да направиш първата крачка..Абсолютно всяко момиче си мечтае (както по филмите) момчето да направи първата крачка,дори да не харесва въпросното момче шсяко момиче има нужда от това.Не се страхувай, дори нищо да не излезе, рискът си е заслужавал, защото винаги има шанс да те харесва и да не те харесва.Всички знаем поговорката "Който играе печели, който неиграе- не печели" Така че какъвто и да е резултатът-дори и отрицателен-трябва в теб да гори надеждата тя да ти обърне внимание, а и както казах рискът ще си е заслужавал, защото помисли колко щастлив можеш да се окажеш когато направиш първата крачка..надявам се наистина да съм ти помогнала ;)

5.   Виж са аз съм момиче на 14 и моята история е същата , Моят съвет към теб е да я поканиш да излизити някъде само двамата , да и правиш комплиминти и т,н, а ако и тя те харесва ще си проличи

6.   братле истината е 1 ... винаги ние момчетата ще трябва да правим 1-вата крачка , момичетата дават искрата от нас просто е маслото (поне така смятам , па дали съм прав не знам) затова покани вечерта на разходка в парка или някъде другаде,тя естествено ще се усети ,но ако приеме имаш надежда .. и след това може съвсем спокойно да я питаш дали те харесва и ако каже да направо я питай дали искате да сте заедно :) аз нямам никакъв опит в тия неща (:

7.   аз съм момче и при мен е същия случай аз направих 1-вата крачка и сега с нея сме гаджета.Опитаи и ти.

8.   един съвет от мен, набор съм ти и тези дни получих един безценен опит, момичетата не знаят какво искат, така че да, мн е важно да разбереш дали те харесва и да е сигурна в това, защото да не стане като с мен, уж всичко беше супер и двамата се харесвахме и накрая познай...най-добри приятели и нищо повече, а за мен кво остава дето се бях влюбил направо, да седя и де се мисля що съм толкова тъп, така че внимавай, пази се за да не се опариш като мен, защото после мн боли, или поне аз бях така, номер 4 казва рискувай и пробвай, но аз от елементарен опит ти казвам, мисли малко, внимавай и се пази за да не те боли

9.   Не трябва да стоиш като статуя отиди и открий чуствата си за да не я загубиш

11.   Ами и аз съм в такъв проблем!Обаче аз съм момичето!

12.   Слушай, тя те харесва! Не бъди срамежлив, защото повечето момичета не обичат много срамежливите момчета. НАПРАВИ ПЪРВАТА СТЪПКА ТИ!

13.   брато действай аз не си падам много срамежлив на 16 сам и мога спокойно да кажа че сам имал доста гаджета бъди спокоен и уверен просто пийте 1 кафе играйте 1 билярд и се разходете и и го кажи няма смисал от криене щото нейните чувства утихват

14.   Брато, слушай сега. Ти не само си срамежлив в този случай, а и се страхуваш какво ще си кажат другите за теб ако и предложиш. Не се притеснявай, удряй докато желязото е горещо ;)

15.   знавей, аз съм Габи, на 14 съм (почти 14), момиче съм(сигурно се подразбира от името), това, с което мога да ти помогна аз, е:

направи първата крачка, покани я да излезете. :)

между другото, аз също съм срамежлива, но не е проблем, щом си спокоен ако си с правилния човек :)

16.   еи тука има ли некое момиче че си търса гадже а и пич мен ми предложи момичето сигурно щот съм боклук та предложи и ти

17.   Аз съм момиче на 14 и половина и ще ти кажа, че аз винаги чакам мом4ето да направи 1вата крачка, не че съм срамежлива но просто според мен е по-правилно винаги той да я направи :)

18.   Не съм съгласен с теб 17... няма такива неща като по-правилно в любовта, па дори и харесването. Щом излезне искра, хващаш се за нея, не седиш като идиот и с седмици чакаш да стане нещо. И после се питаш какво не се е получило...

-Death_Blade ^

19.   Да така е, но не при всички преди 2 години 1 мацка и го казах че ме кефи че е готина и така нататък, на следващият ден ме заряза с лекота.
;d

20.   Аз съм момиче и амам един съученик който 3 години си падеше по приятелката ми, а тя не разбра е опитай!

21.   Аз съм момиче и колкото и банално да звучи имам същия проблем моят съвет е че колкото и да си срамежлив тя няма да дойде и да те покани на среща трябва ти да го направиш час по скоро защото тя накрая ще реши че ти не се интересуваш от нея и рано или късно ще загуби интерес!!!

22.   оффф абе ние да не ви приличам на пророци, че да знаем дали ви харесват или не?? Нито познаваме момичето нито нищо... извинете ме за тона ама ми писна от някви пикльовци, които пишат :"аз харесвам едно момиче от нашия клас - понякога ме гледа - харесва ли ме?? " даааа, мили.... ако стоиш и се жалваш тук на нас скоро няма да разбереш дали те харесва и най-много да си останеш на сухо! Правиш първата крачка кво толкова се чудиш - ако те харесва ок тръгвате, ако не - да не ти пука и тва е ;))

23.   не се срамувай помисли си само1 живот живеем! Отиди при нея и го кажи или го направи по скайпа кажи и какво изпитваш и ще видиш как ще ти олекне, като разбереш дали има смис да продължаваш да я харесваш и да видиш дали си заклужава..
Успех и умната!
Мери

24.   "Приятелю" ако мога така да се изразя. Аз сам на 15 години и съветът, който мога да ти дам, като обвързан със 1 страхотно момиче е, че Ти трябва да действаш. Ти си момче! Ако чакаш момичето да направи 1-вата крачка много жалко за теб =С. Казвам го с най-добри чувства. Ако решиш направи, като мен. Аз незнаеж дали тя ме харесва, но уви още от детската градина ме е харесвала (бяхме в 1 и съща). Аз просто я попитах директно дали ме харесва. Тя каза да. Аз и казах ела
ако искаш да си поговорим и отидохме зад ъгъла, предложих и, и се целунахме страстно, след което се прегърнахме :)) Затова действаи, че ще я изпуснеш и ще съжялиш. И в никакъв случай не се обяснявай в любов по скайп или фасебоок! Късмет от мен=))

26.   Аз сам на 12 и съм момче имам същия проблем има едно момиче и не мога да я питам дали ме харесва все се срамувам и не знам какво да правя идеии!!

27.   Смело бе пичага ще се справиш! А ко не те хар здраве да е!

29.   покани я да излезете и я целуни.

30.   Аз съм на 12г. и харесвам едно момиче от моя клас, но не знам как да и го кажа, а дори не знам дали ме харесва.

31.   Aз съм на 12 години и мн харесвам едно моми4е но не мога да и кажа. Съвет

32.   хора аз съм момиче ако едно момче непрестанно ме дразни в продължение на 1година вече 2 харесва ли ме или само за кеф го прави питам ви тъй като сте момчета

33.   Имам същия проблем и аз съм на 14 и харесвам едно момче от моя клас, но ние си вървим заедно

34.   Здравейте! Имам същия проблем. На 13 години съм, и има едно момиче, което ми е затурмозило главата. От 11-годишен я харесвам. Запознахме се на един рожден ден на един приятел. От тогава я харесах. Започнахме да си говорим, да играем... И по едно време ми каза "Искаш ли да отидем да се покатерим на скалите. Естествено, че приех. Всичко мина добре. След това пак се срещнахме на един рожден ден, обаче тя не се интересуваше чак толкова от мен тогава. Вчера бяхме на екскурзия и се водихме по музеите, в автобуса седяхме наблизо и си говорехме, смяхме се и всичко мина добре. Проблема е, че тя учи в друго училище и е от друг град и почти не се срещаме... Най-много на някой рожден ден или на екскурзия. Според мен обаче тя си има гадже. Миналата нощ ме покани в нейната стая. Там имаше още момичета. Тя покани и момчетата и от моята стая. И така, готино беше, но проблема е, че е много готина и много момчета я свалят. Моля ви помощ!!!

35.   Отново съм аз номер 34 и искам да кажа, че ме е бъзе да направя първата крачка. Ако ми каже не? Ако ми се смеят приятелите? Как ще я погледна в очите? Ще ме е много срам. НЕ искам коментари от вида:"споко, те са много... "Искам точно нея. С големи претенции съм, знам, но е адски готина.

36.   леле това и на мен се случва всe едно си го писал за мен това

37.   Здравейте,
харесвам едно момиче от една година. На 11 години съм (месец януари ставам на 12) Пътуваме заедно в автобус и понякога задържа поглед към мен. Моля ви дайте ми някакво дъвети!!!

39.   тази година съм нов ученик. видях едно момиче и започнах да я харесвам. хора помощ. как да и предложа.

41.   Ами според мен момчето трябва да направи първата крачка аз съм момче името ми е Николай. И аз имам същия проблем хора харесвам едно момиче много колкото целия свят, но ме е страх да и споделя. Ами ако ми каже не аз какво ще правя. Моля
ви дайте ми съвет!!!

42.   притеснението или срамжеливостта.. плахостта или несигурността.. е тези неща прецакват всичко.. ако тях ги няма всичко ще тръгне като смазана машина.. както е казано: "Прави каквото трябва, пък да става каквото ще"

43.   Абе хора имам един въпрос??? Ако видите хубаво момиче в автобуса или в метрото как ще я заговорите???

44.   Пич момиче съм питай я кой харесва ако не ти каже е вероятно да си ти!!! Тогава и кажи поне при мен стана така

45.   Аз съм момиче и при мен е същото. Едно момче ме харесва /най-добрият му приятел ми каза/ аз нз какви чувства точно изпитвам, но много се бих зарадвала ако той направи първата стъпка - да ме покани да излезем или нещо подобно. Действай смело! И съвет от мен всяко момиче би му харесало ако си мил, нежен и т. н

49.   18. Ти си прав аз съм на 19 и много харесвам едно момиче от няколко вечери не мога да спя чудя се как да направя 1-вата крачка щото ужасно съм притисинтелен и срамежлив пък има още нещо незнам дали момичето има някакви чувства към мен страх ме някой друг да обича или да харесва и тогава незнам сигурно ще вляза 7 пласта под земята незнам как да разбера дали има чувства към мен

50.   Здравей и аз харесвам едно МОМЧЕ, но ако може някой да ми даде съвет как да разбера дали ме харесва... той винаги ме защитава и имаме еднакви интересни, но има проблем ГОЛЯМ!!! Най-добрата ми приятелка също го харесва и не знам как да й кажа... както и да е... той ми обръща внимание и дори един път ме прегърна но и аз не разбрах ЗАЩО?? Направо настръхнах-Как да разбера дали ме хареса? !

51.   Прегърнал те е твой е №50 кажи му че го харесваш и т. н. аз съм момче и до сега не съм прегръщал момиче щом те е прегърнал значи те харесва много еднакво мислим момчетата повярвай ми №50

53.   Направи първата крачка. Мъжествено е, а пък ако те е срам ще си останеш сам. Но гледай да сте сами като й го казваш, за да се чувстваш по-уверен.

55.   Един мои добър птриятел харесваше едно момиче 4 години, обаче нямаше смелост да и каже за чуствата си. Тя наи-накрая разбра и му каза, че ако по-рано го беше казал сега можеше и да са заедно. Понеже тои не и казал толкова време тя започна да харесва друг... може би това момче бях аз.

59.   51... За съжаление момичетата прегръщат наред и оставят много грешни впечатления... пример: Има едно момиче... тя е по-голяма с около 2 години от мен... излишно е да споменавам, че си давам левия бъбрек за нея (да, влюбен съм в нея и то много)... тя ме е прегръщала много пъти и когато разбра, че я харесвам, минахме на здрасти и чао... понякога обаче и аз съм правил същия номер, така че, №50, не се надъхвай прекалено :)

60.   Не знаеш дали не те харесва и каква ще е реакцията и. Опитай да и кажеш иначе постоянноще се чудиш. Аз съм момиче и харесвам едно момче. Казах му, а за пръв път правех това. Мислех, че ще ме одреже, но той продължи да ми пише. Няма да загубиш нищо, ако опиташ. ;)

61.   Естествено че ти трябва да действаш даже на мен би ми станало неудобно ако момичето направи първата крачка.

63.   На 13 години съм, аз също харесвам едно момиче. Миналата година бях в училище в коридорите. Там беше тя и една нейна приятелка. Нейната приятелка ми каза, че момичето иска да ме прегръща. След като момичето разбра, тя почна да удря леко приятелката си по рамото. Дали това е признак, че момичето ме харесва?

67.   Ако направя първата крачка и тя направи някаква физиономия и се оттегли и каже например:НЕ, не благодаря, неща и др.
И ако си срамежлив или умираш или просто губиш ума и дума!
Не знам има смели момичета смели момчета но когато ти си срамежлив и тя все някога трябва да се престрашиш! НО!
Момчетата(срамежливите) се притесняваме най вече от провала
и тя ако е срамежлива никой няма да направи първата крачка!
Само да попитам ако момиче те гледа с приведена глава и не ти говори просто те гледа какво да на правя?
Моля помогнете!
Твърде съм срамежлив да я попитам! ;(

1-50 от 107