Споделена история от Тинейджърски

Различното винаги се възприема лошо
На 18 години съм и бих искал да ви запитам защо всички мой набори си говорят само за секс, с колко момичета са преспали, за наркотици за някой от тези неща може би са обичайните за тази възраст, но не мога да разбера защо са толкова плоски душевно??? Искам да ви попитам дали като аз не мисля за такива неща имам си определени цели и си ги следвам на 100 % свързани с моето бъдеще и не мисля за такива неща ме възприемат толкова странно всички много хора даже ме мислят за задръстен а моите истински приятели ми казват че съм "Златен Човек" бих искам да ми дадете съвет как да постъпвам?? Благодаря много!!! :)

Коментари

1.   "защо са толкова плоски душевно"

А ти си възвишеният, нали? Това че си девствен те прави по-стойностен сигурно.

Момче, не си вярвай че пропускайки нещата от живота, се издигаш душевно. Именно тези хора, болни от амбицията си да са на 100% към бъдещето, са душевно кухи. Ти си онзи тип, който влезе ли в клуб, седи неподвижно с празен поглед; после защо се държал така - "Ми кухи са, тъпи са". Истината е обаче, че си социално неадекватен.

Претенциозно се разграничаваш, да, но си си като тях - тяхното за теб е кухо, както твоето за тях е задръстено. Същият начин на мислене - различното е лошо.
Ще те разочаровам, но неспособността ти да общуваш с тях, не е достойнство. Приема се, че това са просто актуалните теми (винаги са били) за възрастта и толкова. Ако можеш да бъдеш част от тях, нямаще да имаш това запитване.

Ако не беше "душевно кух", щеше вече да знаеш че не можеш да се харесаш на всички и просто да игнорираш тези, които не ти допадат. Приятелите ти сега те утешават колко златен си, но ще видиш - не си. Никак.

Сегашното ти отделяне, липсата на социален опит, тези неща ще си проличат в бъдеще. Ще те погнат, когато момичето което харесваш, те игнорира и започнеш да хленчиш че жените харесвали не свестни, а тъпаци; ще те погне, когато потърсиш нова интеракция, но хората те режат, защото не знаеш как да подходиш.

Зубрене на немска граматика, четене за изпити, слушане на Бийтълс - тези неща са прекрасни, но замисли се в каква полза ще ти е Достоевски ако просто не можеш и на елементарно ниво да общуваш в средата си.

2.   Може би имаш плановете "хубавата диплома", "добрата кариера" и да "изграждането на семейство". И да речем постигнеш си мечтите. Е познай! Имаш нужда от забавления, и точно тогава ти идват старите желания - купоните, безразборния секс, алкохола, наркотиците, скъпата храна. Разликата е, че няма родители, които да ти мрънкат, но има пари, който да те снабдяват с всичко това. Някой хора биха се отдали на този начин на живот, други, според възможностите, биха си останали на скучния живот.
И питаш какво да правиш? Какво да правиш, относно какво? Какво искаш да постигнеш? Щом си имаш план, следвай си го, изкарай си парите и след 7-8 си живей царски.

3.   По принцип така е устроен света на плиткия, кухия човек. Колкото е по-примитивен индивида, толкова повече се страхува от различните около него. И не само това, той дори на подсъзнателно ниво ги приема като заплаха. И съвсем естествено се стреми всячески да ги унищожи.
Само по този критерии може да съдиш за духовното ниво на заобикалящите те хора.

4.   "They laugh at me because I'm different. I laugh at them because they're all the same. " - Kurt Cobain

Помисли над това. Ти си целустремен, амбициозен и упорит млад мъж (поне така ми изглеждаш). Ако продължаваш да работиш усърдно, след няколко години ще си доста по-напред от връстницине си, тогава те ще са неудачниците и ще е твой ред да се смееш.

Успех!

5.   За да ти дадем нашият съвет, как да постъпваш, трябва да знаем какво искаш да постигнеш!
Дали целите ти са да се харесаш на всички и никой да не те смята за задръстен и всички хора които те познават да те имат за Златен Човек? Или са някъкви други ние няма как да знаем? За да ти се посочи пътя, трябва да кажеш къде искаш да стигнеш.

6.   Ползвай системата за шлифоване на диаманти и ще станеш Лидера, комуто всички се възхищават: https://www.youtube.com/watch?v=bbeDJZ-1XTI

7.   В кaкъв смисъл питaш кaк дa постъпвaш " злaтни човече ":))).
Бъди си, кaкъвто си и си гледaй твоя си живот. Рaзличните във всеки смисъл нa думaтa, не се приемaт от хорa с бедни мозъци. Всеки, който не нaрaнявa, отнемa прaвото нa свободнa воля нa другия е нормaлен човек.

8.   Не се променяй. Мисли за бъдещето. Пробивай си път в успеха. Пък за секс имаш време млад си. Не пропадай с тези наркотици и глупости! Не общувай с тези които те мислят за задръстен. Гледай си ИСТИНСКИТЕ приятели които те харесват и приемат такъв какъвто си! :) Това от мен. Ж19

9.   И аз на твоята възраст бях като теб и нямах проблем с това. Щом съм с "плоски", общувам като с плоски, а аз си знам, че не съм такъв. А пък повечето гледах да общувам с неплоски. Грешка е да не се общува с хора, само защото са различни, това не означава, че са по-долу от теб. Дори някой ден може и да са ти шефове. Не си поставяй стени между теб и хората.

А колкото до задръстеността ти, ако ти самият се държиш като задръстеняк, само защото не си като тях, то и те ще те възприемат като такъв. Ако обаче се чувстваш добре в кожата си и си ок с това, че си различен, то тази вътрешна хармония ще ти се отразява и на външния вид и ще докосва и околните. Всичко опира до теб - какъвто си отвътре, такова ще отразиш и отвън.

10.   Евала, такива като теб рядко се срещат. Най-добре си следвай мечтите и не слушай какво ти се говори.

12.   Най-важно е да си в хармония със себе си... Сега какво -да се правиш като тях, за да им се харесаш ли? Тогава по удовлетворен ли ще се чустваш. Не се лъжи. Бъди себе си! Следвай плановете си, златно момче и дано дамериш хора, които да те оценят.