Споделена история от Тинейджърски

..Едричка ли съм.. ???
Здравейте пиша ви защото се сблъсках с много историй в този сайт и така реших да споделя моята :) Аз съм момиче на 11 години,което расъждава над един въпрос,които не е особено уместен за годините му ! Значи на 11 години съм и тежа 37 килограма висока съм 1.43 :( Всички ми казват (роднини) , че не съм дебела,но все пак са ми родниникво да кажат,че съм дебела ли ?? Искам да знам мнението ина другите хора :) Моля ви кажете ми едричка ли съм за годините си Няма да ви се сърдя каквото и да кажете ! Споко!!!
Sorry ако има правописни грешки :(

Коментари

1.   Моля ви пишете коментари :)

2.   И дори да си едричка за годините това не значи нищо. Като минат няколко години ти растеж и на височина и ще изглеждаш по друг начин. А и сега си спомням, че като бях на 11 години и се майтапих на някои момичета, че са пълни. Обаче след 4-5 години бяха най-красивите. Времето през, което ще се променяш предстои.

3.   Ами на мен ми се виждаш нормална, но какво ли знам аз? :)
Още малко ще пораснеш на височина, а на тегло си зависи от теб.Ако се тъпчеш с чипсове и сандвичи (както много твои връстници правят) може и да качиш повечко килца от нужното.

*Syndrome

4.   Да дебела си смъкни ги до 30 кила.

5.   Зравей,
стига бе момиче килограмите не са най важната част от развитието на човек има още много да че учиш според мен си си добре интересувай се от литература фитнес нещо което ще се обагатиш физически и психически а тялом ако се чувстваш пълна отиди на фитнес таман ще срещнеш нови хора и така надявам се да съм ти била полезна

6.   Мило момиче, на всеки килограмите стоят различно. Вероятно щом задаваш въпроса дали си едричка, се чувстваш дискомфортно поради една или друга причина. Няма лошо в това да имаш едър кокал. (: Аз съм на 15 години и половина и откакто се помня, съм с по-тежка костна конструкция, но към твоята възраст почвах да се издължааавам, като си спортувам по принцип, и сега обожавам тялото си, от което преди се срамувах.
За да се чувстваш уверена, помоли майка си и баща си да те запишат на спорт - например лека атлетика, баскетбол...

7.   Когато бях на 11 бях висока 1.4о и тежах 3о кг и щяха да ме пращат манекеннка, еми сметни 4 кг съм била по - слаба, но не мисля, че си дебела, въобще :) Мисля, че си добре, а и на твоята възраст не трябва да се оцлабва, а да се храниш здравословно, има време, тялото ти ще се оформи както трябва
Wikki

8.   Може да си 1.43 и да си 43 кг може и да си 34 кг.. и пак да не си закръглена. Има много компоненти които оказват влияние. Костите на някои хора са по-тежки, на други по-леки, зависи от телосложение и т.н. Но тепърва ти предстои да си изграждаш организма. Не мисли за диети и такива глупости. Ако сама за себе си не се харесваш, поспортувай малко :)

9.   Не си бе ,не се плаши :)

11.   Зависи как изглеждаш в смисъл как са разпределени тези килограми. Има хора с по-тежки кости, килограмите не са достатъчен критерий. Огледай се, виж къде има /ако въобще има/ нещо излишно и най-добре се хавани с някакъв спорт. Стегнатото тяло винаги изглежда по-слабо и по-добре. И никакъв чипс, внимателно с газираните напитки и тестото. Забравих - не пишеш лакома ли си и как се храниш. И най-важното е, че сега растеш и ще се променяш.

12.   Само да спомена,че финансово нямаме възможност за .. спорт смисъл лека-атлетика,плуване и т.н. :(

13.   Виж, аз също съм на 11 години и съм 47 кг и висока 163см, така че не се притеснявай, че си дебела. Това си е до гените, така че спокойно. Съмнявам се да имаш цикъл и да имаш гърди, аз ги имам и двете и затова съм по-висока и малко по-едра. Иначе моите съученички всичките са по 150-155см и са по 30 кила, и си викат, , оле, колко сме дебели, та ние сме деца като слонове ли ще станем като пораснем, , и всякакви такива глупости. Ще ти кажа как да си пресметнеш нормална ли си. От височината се вади 110 и се получава горе-долу колко кг трябва да си. В твоя случай 143-110=33 кг. Значи си си добре, нищо че си надвишила с 5 кг, не може да си идеална... Не отслабвай, нито дебелей, още си прекалено недоразвита за такива неща. И ако искаш да не те смятат за дебела, порасни. Мисля, че още гледаш детските филмчета и обичаш детски герои. Трябва да те смятат за отговорен човек.

14.   Според мен не си дебела. Дори си слаба! Аз съм момиче на 12 години и съм страшно дебела направо не мога да се гледам на огледалото. Казват ми, че огледалото не е наред и всички ми казват, че съм нормално, че било дето имам големи гърди, но аз не мисля така. Висока съм 1. 58, тежа 47 килограма. Постоянно пазя диети, но не помага, намалих страшно много шоколада, движа се, но си оставам на 47 килограма, а миналата година бях 42-43 и бях висока някъде 1. 51. Знам, че може би ще кажете, че има време, че съм още малка и такива глупости, но искам да ви питам мога ли да отслабна по някакъв начин без да си спра растежа. И забравих да спомена, че когато отслабвам прекалено рязко става на стрии. Благодаря предварително!

15.   Аз съм на 11 години като теб, 1. 40 съм висока и тежа 27 (сутрин 26) килограма. Аз добре ли съм?

16.   номер 15 ами да добре си но си под 30 не знам дали е нормално за теб сестра ми също е 27 кила но е на 8 и е висока 1.37

17.   Аз съм твоите година аз 1. 50 и съм 37кг такаче с 5кг да отслабнеш и ще си добре