Споделена история от Тинейджърски

Какво става когато свършиш c юношеските години?
Здравейте,

Питам се от скоро време какво става когато спреш с футбола имам предвид когато станеш на 18-19 и в отбора които си тренирал не те вземат? Аз тренирам в Левски София и е много трудно да се пробие в първият отбор и не знам какво да правя на 15 съм и дори се питам кое е по добре да тренирам ли или да уча??? Но най-вече въпроса ми е какво става когато навършиш определена възраст 18-19 години и не те приемат в футболният ти отбор в които тренираш??

Коментари

1.   Ако не те приемат на 18-19 при мъжете спираш, или ако те вземат в някои отбор в малък град или село на заплата 300-900лв. тренираш и се стремиш да се развиваш.

Наистина се намираш пред съдбовно решение! Преди години, когато завършихме едно момче направи 10 години в един отбор. От 2002 до 2012г. Тренираше в един от големите отбори на България - Левски, Цска, Локо ПД, Ботев ПД (няма да кажа точно в кой, но се върти около тези 4-те, казвам само да добиеш представа). И накрая взеха при мъжете момче с връзки, което е по-слаб от него и който тренира от около 4 години в отбора.

Ти си помисли кое е по-добре за теб. В България всеки, който е на някаква висока позиция гледа да си дръпне децата, за да може да са уредени и да им е лекичко. Такива като теб без връзки винаги ще са на опашката.

Поздрави, Узунов

2.   Ако си наистина добър - тренирай, но и учи макар и да не си отличник ( все пак никой не харесва малоумни футболисти, нали ) :D

3.   Споко първо е Ученето и аз съм Левскар и то запален но не ултрас а нормален фен първо се Образовай за да имаш план Б щото ако не стане не се сърди Господ е казал така аз съм на 14 но първо уча после следа Левски знам че отбора сега е в лошо състояние но не се отказвай брат от целия труд дори и да не си от 1вия отбор знай че Господ е рекал така но не се отказвай от Левски той сега се нуждае от нас другите не ги слушай като пеят глупости за Левски този който си мълчи не се отказва и не се бие е истинския фен защото ти си жертваш така бъдещето мача за който си платил и се излагаш но сега само ултрасите на Левски са най верни фенове Само Сините и Успех

4.   Отиваш в Б или В група и риташ там ако успееш да се развиеш и имаш нужните качества след определено време ще те забележат добрите отбори като стигнеш дотам и не се правиш на голямата работа а продължаваш да си тренираш усърдно и се развиваш с всеки изминал ден от теб ще стане човек

5.   Започваш работа, какво.

6.   Ами търсиш си друг отбор от Б или В група и се радваш ако те вземат някъде. След това се радваш ако ти плащат редовно, а не всяка година отборът да е пред фалит. Радваш се и ако успееш да се опазиш от контузии.
Хубаво е че тренираш и имаш мечти, но не зарязвай ученето напълно. Нека да имаш нещо и в главата си за да имаш алтернативи, ако с футбола нищо не стане. С други думи, подготвяй се за кандидатстване в някое висше училище.

7.   Свършат ли юношеските години моето момче, почва мизерията.
Поддържай и образованието на ниво, защото нищо не се знае, утре другия ден може да решиш да учиш, ако не пробиеш с футбола.
Иначе си тренирай и развивай.

8.   Ами тренирай и учи бе.