Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели
Момче на 15 години съм и си нямам приятели. Много ми е трудно да си създам, всички ме отбягват и никой не иска да общува с мен, затова много често съм депресиран и се чувствам много гадно, защото нямам приятели. Почти всички момчета не искат да говорят с мен и ме подминават. Те са някакви "известни" и се правят на много важни. Достатъчно ми е да си намеря един приятел, ама да знам, че е истински, определено предпочитам да е момче, за да имаме повече общи теми. Моля ви дайте съвет, защото се чувствам много гадно, втора година в гимназия съм и нямам никакви приятели, дори и от класа ми, всички само ме използват. Много ще съм благодарен, ако дадете съвети как да си намеря приятели.
Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Аз съм момче на 17 и от две години нямам истински приятели поради простата причина, че аз се промених много. Спрях тревата, алкохола и цигарите и приятелите ми спряха да ме търсят. Явно за тях вече съм скучен човек, а намирането на нови приятели за мен е много трудно.
Искрено ти съчувствам. Надявам се да намериш истински приятели.

2.   Не се депресирай. За да те приемат на останалите, трябва да им покажеш, че сам се приемаш. Научи се да се харесваш. Не те познавам и не мога да кажа със сигурност, но мисля, че съм там е проблема ти, защото и аз съм се чувствала по същия начин. Също така, да не ти пука особено от другите. Всички сме различни.

4.   Така честта да коментирам първа е на мен. Значи, не е нужно на всяка цена да се сприятеляваш с някой, само за да имаш приятели. Да ти кажа честно, в днешно време е по-добре да нямаш, тъй като всички, или поне по-голямата част са използвачи и лицемери. Това да не те кара да мислиш обаче, че няма и свестни. Аз лично имам подобен проблем, имам си с кого да си споделям, може да е един, но поне знаеш, че ти е истински приятел. Мога да кажа, че споделям това, което и ти мислиш, че понякога се стига и до депресия. Толкова хора харесват футбол, а аз така и не мога да си намеря някой, когото да заговоря на тази тема. Може би и от една страна трябва да приемем, че сме по-различни и по-скоро ни е по-трудно да създаваме приятелства, за разлика от другите. А може и да се постараем да се променим и всичко да си бъде окей.

5.   Аз пък съм Холандия и нямам също, по цял ден съм сам още не знам езика и съм в клас със смотаняци. Бих искал да съм на твойто място! Искам да кажа, че имаш възможност да си намериш и всички говорят БГ а при мен е обратното!

6.   Много благодаря на всички за мненията! До №4 нямам проблеми поне с футбола, обожавам го, мога да гледам да коментирам и обсъждам(но не мога да играя) и има хора, с които да го правя, но общо взето само ме използват не са ми никакви. Кой ти е любимият отбор?
От автора

7.   Здравей и аз съм в подобна ситуация и съвета ми е да не ти пука не живей за останалите живота е пред теб намери си приятелка,излизай на излети,курсове намери си сроден човек намери си приятели от съседните класове.Успех и да не ти пука :))

8.   Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед :)
от номер 4 :Д

9.   До всички пичове в статията. Слушайте и ще се промени живота ви със сигурност. Да знаете, че едно нещо не става само с искане.
Трябва и действия. Много хора няма да се съгласят с мен, но ето моята рецепта за щастие или поне за излизане от проблема.

Първо - Спрете чикиите и порното. За по слабите, които не могат да го спрат поне да го намалят. 1 чикия на 10 дни, но никакво порно. То действа подсъзнателно, но 15 годишните няма да ме разберат.

Второ - Почнете някакъв спор какъвто и да е. Може танци, може рискуване. Въобще всичко, което ще ви държи далеч от депресивни състояния. Трето - Като си седите у вас никой няма да дойде да ви почука на вратата и да се сприятелите понеже сте много убав. Идеята е да не си седите у вас. Знам, че е трудно и аз съм бил като вас.

НО като ходите на фитнес или там с каквото искате да се занимавате е възможно да си намерите сродни души. Точно там може да ви се усмихне късмета, защото какво са приятелите? Хора които имат еднакви интереси и гледат в една посока нали?

Като се занимавате дълго време с едно нещо, то вие, ще станете много добър в тази област и хората около вас няма начин да не го забележат, и ще започнат да ви се кефят. Помнете никакви чикии и никакво порно, защото то ви държи далече от реалността и ви убива желанието за живот. М 24

10.   Това с чикиите и порното не го разбирам. Защо да трябва да ги спра? :D

11.   И аз съм така на 16. Имам уж приятели от моя клас обаче те търсат само когато имат нужда от теб иначе не! Супер гадно е знам кво е да седиш сам по цял ден вкъщи и да се чудиш кво да правиш ама кво да се прави такъв е живота.