Споделена история от Тинейджърски

Пак на училище с хората, които мразя...
Привет, значи имам нужда да си излея целия негативизъм, който ми се е събрал напоследък някъде. Утре отново почваме училище и направо ми иде да се закопая някъде и да не излезна докато не завърша. Мразя училището си, мразя предметите си, мразя съучениците си и изобщо всичко в радиус от километър от там. По коридора се виждат единствено злобни надути пикли с коси тип "Отмъщението на фризьора", лица, по които си личи солидната шпакловка и е невъзможно да се определи как точно е изглеждал въпросният индивид преди метаморфозата и всичко това е съчетано с интелект, по-мълък от този на овца. Момчетата, няма смисъл да се говори-пълна трагедия, всеки търси с кого да се сбие и с кого да се напие, момичета в момчешки вариант. Тук там се вижда някоя заблудена душа като мен, която броди наоколо. Учителите са 50+ годишни, очевидно изтрещели покрай тая паплач и си го изкарват на първия, който ги попита нещо. Хората в класа ми са като онези дето изброих горе, деградирала от чалгата младеж, чиято представа за готино е да смърдиш нон-стоп на цигари и да се напиваш докато не се изповръщаш 10 пъти и изпаднеш в безсъзнание. Тъй като не правя нито едно от тези неща, вкусът ми към музика е различен, не правя проблеми на никой, не се бия или не пуша трева съм черната овца. Имам чувството, че сме в средновековието, който се отличава-на клада. Простата причина, поради която не им се включвам в разговорите е, че се говори единсвено за е*ане, цици, кой как се напил, клюкарстване за кого ли не, интриги и тем подобни-никакъв признак за интелигентност. Някои от тях постоянно си търсят за какво да се заядът с мен, дали било за дрехи или прическа или изобщо каквото се сетят, въпреки че изобщо ама изобщо не си говорим, нито пък се интересувам от тях. Игнорирам ги доколкото ми е възможно, просто защото нямам намерение да се занимавам с глупости. На мен не ми пука за тях, на тях не им пука за мен-защо да си пречим тогава? Имам 1-2 човека, с които се разбирам добре, но това не е защото имаме общи интересни или тема на която да си говорим а просто защото не са толкова злобни и мога да завържа 1-2 думи с тях, но дотам защото и на тях в главата им са само алкохол, цигари и ебане.... И сега като се замисля, че пак трябва да се връщам там е все едно, че трябва да се връщам в затвора, иде ми да си тегля коршума. Как попаднах на това място по дяволите. Всички приятели и свестни хора, които познавам са в други училища, в други градове и повярвайте мисълта е потискаща. Та се чудя само при мен ли е така или има и други, при които е подобно. Не знам изобщо защо публикувам всичко това, може би просто искам да си излея мъките. Та се чудя само при мен ли е така или има и други, при които е подобно.
Момче на 15

Коментари

2.   Здравей и аз съм момче на 15 и страдам от същото, не ми се стъпва в училище, пълни идиоти са всички, но върха на сладоледа е класа ми, както и да ги нарека все ще бъде малко. Мразя ги и те ме мразят, заяждат се... Намразих си училището, заради тях, а уча в една от елитните столични гимназии, поне положението с учителите не е толкова лошо. Целият ми клас ме игнорира, защото си имам занимания не съм безделник и не изпивам всеки ден по две бутилки уиски и не пуша зад училище. Моят съвет би бил да не им обръщаш внимание, някакви идиотчета, не мисли за тях и се дръж, така че все едно не ти пука за тях.

3.   И при мен е така.
Момче 16

4.   Хм, ти си по-интелигентна от тях, ама пишеш кОршум!? Как ли стават тези работи.... Дали не виждаш гредата в собствените си очи?

5.   Все едно аз съм го писал това. Мен утре ме чака същото, даже и по-лошо.

6.   Оо, разбирам какво е да си на място с неприятни хора. Аз съм момиче на 16, слушам абсолютно всякаква музика - метъл, рок, пънк, electro/hardstyle/sybergoth, чалга, харесвам и народни песни, маршове особено, класическа музика. Може да не ти се вярва, но е така. Обичам да се гримирам, да си правя прически, имам всякакви приятели - кротки, както и такива, които пушат, пият, даже и по-леки наркотици са пробвали. Аз самата не съм обаче, карали са ме поне да пробвам цигара, но не искам. Пия бира много рядко. В повечето случаи съм весела, бъзикам се, гледам да е забавно, измислям всякакви лудории. И пак аз и тези мои приятели /от училището поне/ сме черните овце. Главно аз. По принцип имам познати от повечето класове в училище, но с моя клас не мога да се разбера. Всичко идва от класната ми, колкото и странно да ти звучи. Тя ни прилага принципа "разделяй и владей", уж, за да може по-лесно да контролира класа, но тя всъщност ни разделя така. Това са ми го казвали и нейни колеги лично, под секрет даже, за които тя е говорила лошо пред нас, учениците, и пак един вид ни настройва срещу тях. Класната иска да й се подмазват, ето имам съученици от по-заможни семейства - правили са й подаръци и на тях всичко е позволено. Не идват цяла година без причина - ок, аз отсъствам с причина - "не си болна!! ". Класната иска да ни манипулира, но понеже аз и още 3 момичета не даваме.. ето тука става лошо. Тя настрои голяма част от класа срещу нас - тези, които не са толкова лоши пък се водят по тълпата от страх. Класната се беше обаждала на майка ми и лъжеше, че съм счупила стол. Майка ми не се хвана и веднага попита дали е сигурно, че съм аз, класната пък се разколебала, но после изреждала какво трябва да се закупи - при това в троен размер. И майка ми каза, че ако се установи, че аз съм истинския извършител на деянието, тогава ще платим стола, при което класната й се развика и тресна телефона. И оттогава се опитва да ми очерни живота - обиждала е майка ми и мен пред целия клас, а и да не забравям, че в нейно присъствие "нейните хора" ме псуват на майка, а тя се смее, но и аз не й оставам длъжна, последния път й се разкрещях и излязох от стаята. Малко й беше. Нека ме изключат, не ме грее. Ще отида в друго училище и пак ще си завърша, какво си мисли. А и да не забравя да кажа, че класната ми е сравнително млада, не повече от 40. Но е изкукуригала. И директорката, и заместничката, и психоложката са на нейна страна, защото дъщерята на директорката завърши миналата година, беше наркоманка и много буйна, явно класната ми й е направила отстъпка и директорката й е длъжна сега :). Така че, за предпочитане са ония 50-годишни, за които говориш - по-добре да ви тормозят и мразят всички по равно, отколкото да ви разделят. Не съди хората по това как се обличат/гримират, защото при мен го правят и смятам, че губят много, а пък и мои приятели са ми го казвали. Даже и хора, с които съм се запознала скоро не знаят защо се пускат такива слухове, че съм надута и не знам си какво. Рядко да срещнеш някой, който не е пробвал цигара, не пуши.. но да ти кажа това не винаги означава, че човека е лош. Най-противните хора, които познавам нито се поддържат външно, не излизат много, не пушат и не пият. Но това не ги прави добри. Важното е да имаш поне някакви приятели в училище. Аз, ако нямах моята макар и скромна групичка в класа, щях да съм нищо в това училище.. пък после дойдоха и другите познати от другите класове. Имай малко повече самочувствие, приемай хората такива, каквито са, важното е да са добри и приятни. Пък и често тази маска на надутост и нахаканост е защитна реакция. Не приемай всичко навътре ;)

7.   Човек, на три пъти по твоите години съм, но искрено ти съчувствам! Отдавна не ходя на училище, но навсякъде около мен - в живота, в работата и където се сетиш се намират отвратителни индивиди като описаните от тебе, и дори вече имам ужасяващото чувство, че са болшинство!
А за вашето поколение изобщо не ми се мисли... поколение ли е изобщо?! Или диарията на историята? Обзалагам се, че това са най-мрачните и най-мракобесните години за България от цялата й 1330-годишна история!
Благодаря на Бога и на Съдбата, че все още има нормални момчета и момичета като тебе, с нормални умове и предпочитания към науки, изкуства, техника, книги, спорт... Със запазено естествено любопитство към чудесата на заобикалящия ги свят - вековни култури, древни езици, архитектура, история, приключения...
Стискай зъби, братле, не се давай на помиярите, които са направо ЖИВОТНИ в човешка кожа и не ги интересува нищо други освен първичните им нужди - плюскане, дрискане, семеизпразване, мизерия, дрогерия и гъзоглавие! Само още 3-4 години те делят от Университета, където ще отидеш вече по свой избор и ще срещнеш много по-стойностни хора, с подобни на твоите интереси, с които ще споделяте мисли, чувства, емоции, идеи, и въобще всичко, което прави човека човек и го отличава от малоумните животни и вегетиращите растения...
Запиши се на някакви кръжоци, клубове по интереси, бойни спортове, йога, практики за самоусъвършенстване, започни да свириш на някакъв музикален инструмент, да рисуваш, да пишеш стихове, и въобще - да посещаваш места, където се събират млади хора като тебе, които имат в главите си нещо повече от дрисък, блатна вода или вакуум под налягане...

11.   Евала момче. Малко са свестните хора останали като теб. Не им обръщай внимание..

12.   Приятел и аз съм на твоето мнение! Музикант съм по душа, метълче което не пие и не пуши. На 16 години. Аз вече го описвам това като "мода". Ако не си се напивал поне веднъж в живота, ти нищо не си живял. Оххх.. за жалост няма и свестни момичета. Аз смятам заради музиката, тя ги прави такива. Чалготеки и какво ли още не. Е аз съм по спокойните места, китарата ми и лека блус мелодия...
Момче на 16

13.   Ох, искрено ти съчувствам! Не може ли по някакъв начин да влезеш в контакт с другите, които са като теб? Дори и да не са в класа ти, ще може да се виждате през междучасията или на отиване/ връщане от училище. Или пък да говориш с родителите си дали е възможно да се преместиш в друго училище. Обясни им, че не е просто прищявка, а наистина се опасяваш да не станеш като пропадняците от класа ти. Сигурна съм, че не биха искали това за теб!
Иначе за моя личен опит – и в моето даскало имаше много, от тези, които описваш (въпреки, че се водеше елитна гимназия). Слава богу, имах няколко приятели, дето наистина бяха свестни и не бяха част от стадото. Иначе в момента ходя на езиков курс (не за ученици) и ти казвам – същите образи са като в училище... никога не се оправят. Въпреки, че са големи хора има клюкарене, злословене, а идиотите, които едва научават по нещичко се бият в гърдите, че са много добри. Има го и парадирането със скъпи дрешки, има и нецензурни простотии, които заемат половината време от часа. Нямам търпение да се махна от тази фирма като свърша нивото, надявам се, че ще намеря друго място, където наистина са набляга на ученето, а не на селянията.
Та дръж се, момче! Държавата ни болезнено се нуждае от хора като тебе. Пожелавам ти успех и да не забравяш, че си по-стойностен от тези овце, сред които ти се налага да учиш.

14.   Здравей!

Пожелавам ти успех! Дано издържиш, защото аз почти вече не мога. Преместих се от малък град в голям и ми беше още по-трудно. Тези невъзпитани селяндури. (Подчертавам селяндури не селяни) Уча, за да се махна от тях. Те са ужасни! Плаче ми се. Половина от класа ми са правили секс. За тях е най-важното. Нямат никакъв морал и ценностна система. Отначало бях в такава групичка от момичета, винаги темите на разговор бяха секс, алкохол, 5-чки и др. Аз даже не знаех какво е 5-чка преди!

Момиче на 14 години.

15.   колко от писалите се смятат за грозни и дебели?

16.   Хей, все едно чета за моят клас. Та съвета ми е изобщо да не ти пука. Понякога се чувствам като Али Реза, че чак ми става лошо като отида там. Изобщо недей се занимава с тях, евала ти давам, че си по-различен. Жалкото е, че в днешно време се толерират хора, които си нямат представа от света и един ден ще съжаляват за това, което са правили преди. Много малко са хората като теб, които не се занимават с характерните глупости за това време. Ако това ще ти е за успокоение- при мен е същото, само дето съм на 17 и съм момиче. Уча в една може да се каже елитна гимназия. Е, елитна едно време, но сега е пълна с отрепки, които гледат да ти провалят всичко и гледат как да те обидят по възможно най-гадния начин. За учителите да не говоря- пълни психари. Доставя им удоволствие да пишат ниски оценки. А да не забравя, че всеки си има прякор в класа. По-точно тези дето са нали на "по-долно ниво". Изобщо да не ти пука, слушай каквато музика искаш, стила ти да е такъв какъвто ти се хареса и прави това, което обичаш :)

17.   Ей много ме изкефи как характеризирахте обитаците в обществото. :D И в моето даскало едни селски пръчки със самочувствие отвъд небето. Женските - кифли, надути, от километър им личи че са к**вета. Личицата с физиономия тип, , кокоши задник" Опрелят хората по лайкове във фейсбук.. без коментар. Те смятат, че са най-най като са с по 100 лайка на снимка, а правописа им е като на шест годишно дете. Идеала им за жена е Преслава, а мъжа - ми да има пари да им купи чанта на Майкъл Клот и после да топне чушката в някоя от двете фурни. Може и в двете.
Мъжките(използвам думите женски и мъжки, тъй като това са някакви същества, без достатъчен мозъчен капацитет, за да са жени и мъже) Мъжките - дай им Версай да хвърлят салфетки под ритмите на Азис. Идеала им за жена - да им пусне на първата седмица и да има яко лице и задник. Ама да НЕ Е к***а. Просто едва ги изтрайвам тия индивиди. То и аз се гримирам, но с мярка и не ме е срам да се покажа без грим. Обличам се добре и не обвинявам другите че обувките им са 30 лева, а не 100(както една от класа ми). За щастие в класа ми има хора с мозък в главата.

18.   Описанието ти е много точно, при мен положението не е по-различно, но тези "индивиди" не може да ги променим трябва да свикваме с тях, защото те са навсякъде не само в училище.
Съветвам те да не им обръщаш внимание, защото те само това търсят за да може да те ухапят. Бъди безразличен и ще видиш ефекта колко е добър! Да не ти пука от тях, те са невъзпитани долни отрепки, а аз такива от доооооста време не ги броя за хора. :)

Момиче на 14г.

19.   Преди съм бил като теб, ама сега си щракам с пръсти и слушам музика с кеф
(избягах от България, уча в чужбина)
Премести се в друго училище и хич да не ти пука за църковни мишки като тях.
Колкото повече ги игнорираш, толкова по-добре
Не говори, не отговаряй със поглед/дума и точка по въпроса.
Във България е така - всички са горно описаните от теб хора, има нормални в малък процент.
Ученици не може да наричаш хора, които не знаят нищо т. е кухи глави без реална представа за живота като цяло.
Ако имаш роднини във чужбина - бягай и почвай да учиш, няма да имаш абсолютно никакви проблеми със съученици, защото повечето учат, гледат си нещата и толкоз.
Учил съм във 2 училища, не открих никаква разлика, освен че на 2рото имаше още повече тъпанари.

Момче 15г

20.   Искрено ви благодаря за подкрепата и отделеното време :)
-автора

21.   Спокойно баце и аз съм в нещо като твоята ситуация с цял клас с пумяри ама винаги ще има 2-ма 3-ма които са горе - долу като тебе дори и да не сте с еднакви интереси пак гледай да си в тяхната компания.. между другото си на 15 още има време като станете 11-12 клас вече ще е по различно в смисъл ако не са такива деца още и другите пораснат просто ще се игнорирате и няма да ти пука толкоз поне при мене беше така.. всичките с 1 самочуствие гледат да те обиждат за най малкото ама минава все някак си просто игнорирвай всички освен хората с които можеш да си кажеш 2 приказки и те като видят, че имаш занимание няма да се занимават с тебе.. Незнам дали при тебе ще е така както мина при мене (12 клас съм вече) но дане ти пука минава все някък.. даже няма да ходя на бал с тея мухльовци.. Ако искаш да станеш по - силен психически понеже сега са ти годините отиди на фитнес за 1 година гледай да станеш звяр да контролираш нещата в класа си да няма кой да ти се опълчи не бъди страхлив иначе ще съжеляваш няма от какво да те е страх просто стани малко по- здрав и физически и психически и ще коленичат пред тея от класа ти защото всичките са самочуствие и големи усти

22.   Не че нещо, но според мен всички те дразнят заради самия теб. Високото самочувствие, което си развил от това, че си малко или много интелигентен те кара да виждаш съучениците си избрали друг живот от теб пълен с разврат, цигари, алкохол, наркотици и чалга като едни нискоинтелигентни обекти с мозък голям колкото фъстък. Много хора на твоето място най- вече показват интелигентността си като дразнят другите. Може да се учудиш или не че всеки път щом кажеш нещо интелигентно все някой от класа ти ще те погледне с надсмешка. Това веднага те кара да си помислиш "Не стига че мозъка му е пълен с лирики на Андрея, но и се смее на мен един умен човек" или нещо подобно. Бих искала тогава да споделя с теб, че надсмешката върху теб ако я има не идва нито от теб нито от тях а от обществото, което един вид е зачело за добре че в тинийджърските си години е най- добре да сме отпуснати и да не мислим за световните проблеми, повечето са приели това като покана за правне на нищо и развяване по дискотеките, а други като покана да не са един от множеството. Ако така или иначе все още не си опознал съучениците си може ако се опиташ да видиш че не всички са маймуни. Имам съученичка същата като теб тя е малко по ширико скроена но в общи линии е като теб. И бих искала да отбележа че дразни хората не с това че е умна, а единствено с това че когото я заговориш ти говори надменно сякаш е над теб и се опитва се за нещо да се наложи била го прочела в книга или просто така била научена. Ако не разбра какво казах поради това че не се обяснявам мн добре ще ти дам пример че например ако тя не вярва в Бог и кажеш нещо свързано с това че ти си от ония бодали дето вярват (според нея) ще се заяде. Да примера беше малко тъп ама както и да е ако си като нея тогова никой не можеш да съдиш че не те харесва все пак никой не можеш да обедиш в нещо или да го поставиш под теб само защото твоята оценка е по- добре или думите са ти по дълги. Опитай се да ги разбереш и може да откриеш и приятел там все пак не си вълк единак.

23.   Слушай, не знам какво точно да те посъветвам. Аз съм едва на 13 години и моя клас е сравнително свестен. Момчетата са доста лигави и често се бият, през повечето време на шега, но никой не пуши и не пие. Но според думите ти виждам, че положението ти не е леко с толкова глупаци около теб. Едва ли е лесно да си отделен от другите и да си смятан за черната овца, но не се предавай... Често можем да се чувстваме някак различни, сякаш не сме на мястото си. Но не трябва да забравяш своята същност, защото по думите ти аз разбирам, че си добър и свестен човек затова не се отказвай. Учи и гледай да имаш добри оценки, за да завършиш успешно и да докажеш на тези, които са ти се подигравали, че си нещо много повече от неудачник. И не бъди толкова черноглед! Не забравяй, че дови в най голямото зло има и нещо добро! Опитвай се винаги да гледаш от положителната страна на нещата! Така ще бъдеш подготвен за всяко изпитание, което живота ти предоставя. Желая ти успех и дано нещата се оправят!

25.   Възхищавам ти се! Даже все още не мога да повярвам, че изобщо съществува такова момче. :D Човече, ти сякаш описа и моя клас.

26.   Номер 22, а според теб, ако някой трябва да има самочувствие, кой трябва да е - наркомана, простака, злобарите, дето искат да смачкат автора? Някой от тях ли? Или той? Какво, за да не ги "дразни" трябва да се принизи на тяхното ниво, а? За да не се прави на интересен и високомерен, така ли? По-добре да вземе да се напие, да изпотроши нещо, да третира момичетата като проститутки и накрая да направи бебе на някоя от тях. За да се впише бе, да го харесат, не за друго. Щот, ако не се държи така се прави на много важен според теб. Ако ти самата се чувстваш заплашена от някой, защото е по-интелигентен от тебе, това не говори добре. Никой не е длъжен да се принизява, за да стигне до лайняния ви стандарт за готино, приемливо или както там го разбирате.