Споделена история от Тинейджърски

Нямам менструация!
Здравейте! Момиче съм, както се подразбира от заглавието и съм на 14(8 клас) иии нямам цикъл. Знам, че сигурно вече има подобна тема тук, но просто реших да споделя и за мен. Та така всички мои съученички и приятелки имат цикъл, а аз не и вече започвам да се притеснявам. Висока съм някъде 1, 58 имам бяло течение от около 1 година. На майка ми и е дошло в началото на 8 клас. Ако някой може да ми помогне с нещо много ще се радвам да ми напише коментар. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Забравила си да си напишеш колко кг. си, но ако си под 45 кг. няма как да ти дойде менструацията. Иначе имаш време, но като навършиш 16 г. и още нямаш менструация, ще трябва да отидеш на лекар да ти я предизвикат изкуствено. Спокойно иначе, най-вероятно в следващата година ще ти дойде

2.   48 кг. Благодаря за коментара, наистина ме успокои :)

3.   Супер ! То иначе една мъка, един ужас ...

4.   #1, аз в момента съм 9. клас и съм 45 кг, а когато ми дойде, в началото на 7. клас бях 41-2 кг. Така че, не мисля, че това е от значение. По-скоро процентът телесни мазнини има значение - ако мазнините са под 10% от телесната маса на жените им спира (или в случая не им идва) цикълът. И за мъжете е опасно също.

Така че може да е това, а може и да е нещо от хормоните.

5.   Ако не ти дойде до като станеш на 18 значи отиваш на лекар. Преди това може да ти дойде по всяко време. Кога ще ти дойде първата менструация зависи от много неща: условията в които живееш, настроенията ти начина ти на хранене хормони, и най важното гени. Има хора на които им идва чак 12 клас. Колкото по късно ти дойде толкова по малко проблеми ще имаш после. Не е хубаво да си в цикъл така че се радвай и купонясвай докато можеш.

6.   Номер 1 грешиш. аз тежа в момента 42 кг а когато ми дойде за първи път бях 40 така че килограмите нямат нищо общо.

7.   А и още нещо - наистина не е най-приятното нещо, така че се радвай, докато още можеш.

9.   Аз пък се чудя защо килограмите ще да имат връзка с това?

11.   Няма смисъл да се притесняваш :) Няма нищо общо с килограми, височина, процент мазнини, а ако има, то е почти незначително. Такам, за да го докажа... дойде ми в началото 6. клас, бях 38 килограма и 1, 50 висока.
Ще си дойде когато му е времето и когато тялото ти е готово за това. можеш да се притесняваш само ако не ти дойде до 18 годишна възраст. А и както номер 7 ти е казала... радвай се докато го нямаш, че ще се чудиш после къде да се денеш от болки в корема, главата (не е при всички момичета), а като си на даскало и често ще се питаш "а дали съм се изцапала сега... " и подобни. :)

12.   Лекарката ми ми каза, , Ако не ти дойде до 16. трябва преглед '' поздрави
Smilee..

13.   Супер! Не е необходимо да се пазиш при секс

14.   Благодаря много на всички! :)
-от авторката

15.   И аз мисля че килограмите не са от значение при всяко момиче е различно както и всеки организъм е различен може би ще ти дойде по късно имаш още време, но, да както са писали и по горе ако до 18 години не ти дойде по добре иди на лекар :)

16.   Трябва да имаш около 15% телесни мазнини, за да дойде месечният ти цикъл... простата причина е, че организмът респективно се подготвя за износване на бебе, и му трябват ''запаси''. Ако си по-слабичка е нормално. Като цяло не губиш много, сама ще разбереш някой ден. На мен също ми дойде късно - около 10 клас, и хич не съжалявам поради факта. Хайде със здраве!

17.   Здравей мило момиче! :)
Както каза номер 4 важни са телесните мазнини, но и те не са решаващ фактор. Зависи от гените. Не се притеснявай за колограми и височина. Аз ям наистина много, но пак съм си слаба. Бях 37 кила като ми дойде за пръв път и бях 1. 59 см висока някъде. Наднорменото тегло също вреди! Спортът помага знам го от личен опит. Бях започнала редовно да карам колело и бягам като ми дойде така, че успех! :)

18.   хейй аз също съм 8 клас дойде ми преди 2 месеца бях се притеснила и майка ми ме води на гинеколог; тя ми каза че това е съвсем нормално не се притеснявай съвсем скоро ще ти дойде :) :) :)

19.   Здравей. Пише ти момиче на 13 и половина :) Първо, няма място за притеснения, на мен ми дойде преди 3 месеца и не се радвах особено, тъй като знаех какво ме чака :) Та въпроса е има време. Както са писали момичетата по-горе ако до 16 години не ти дойде отиваш на лекар това е! Няма нищо страшно нито срамно. Не се тревожи и не бързай, защото мен ме боли корема цяла седмица по време на... :) Успех :))

20.   спокойно , спокойно ще ти дойде изживей си детството не се притеснявай всеки организъм е различен
А и колкото до номер 1 - не е вярно че не може да ти дойде ако си пог 45 кг аз съм 42 /3 но остави мен имам една приятелка която е 36 кг и има .