Споделена история от Тинейджърски

Ужасно потене
Момче съм на 18г. Имам един много гаден и в същото време странен проблем... Ситуацията е такава, че като си седя вкъщи не се потя нито неприятен мириз, нито петна по тениските и само като тръгна да се оправям за излизане още тогава започва ама едно обилно потене.. Дори сега зимата като не е горещо и като отида на даскало само след 1 час вече се усеща неприятна миризма и голямо петно, което наистина не е малко.. Супер е нептриятно.. Чудел съм се дали е от притеснение нещо, но дори когато няма за какво да се притеснявам или въобще не мисля за него, дори съм пробвал с мисълта, че няма да се случи и излизам без притеснения и пак само при самото обличане за излизане вече почвам да се потя.. Не мога да си го обясня.. Ето сега седя пред компютъра и докато пиша това няма никакви проблеми, но ако тръгна ей сега да се обличам да излизам веднага ще започна с потенето... Някакви съвети, предположения, мнени я, каквото и да е. Мерси предварително!

Коментари

1.   Ползвай дезодорант задължително, иначе няма да е приятно не само за теб, ами и за хората около теб

2.   Здравей момиче съм и аз ужасно много се потя, но има решение на проблема купи си Одорех део има го в аптеките и струва 12 и нещо, но ще ти стигне за 1-2 месеца може и повече. Много е ефикасно само то може да ти помогне от личен опит ти го казвам ползвам го вече повече от година и съм много доволна от резултата. На него си пише начина на употреба след измиване вечер се нанася преди лягане се напръскай и изчакай да исъхне напълно и тогава се облечи за да може да попие, така направи три поредни вечери преди лягане и после няма да се потиш 6-7 дни може и повече може и по малко при всеки е различно и като усетиш, че започваш пак да се изпотяваш, пак се напръскай преди лягане, но не три поредни вечери а само една и така през няколко дни (на листовката пише, че като се напраскваш вечер на сутринта се измива, аз не се мия мисля, че ако не се измива ефекта е по дълготраен). Хубаво е като го използваш няколко месеца 5-6 да направиш малко почивка за 1 месец да не го употребяваш, защото тялото привиква и почва да недейства. Не се притеснявай няма да се потиш и няма да има и лошата миризма. Успех дано съм била полезна :)

3.   номер 2 щом е написано да се измива измивай го! аз така с един крем за крака (миришеха ми краката) е сега проблемът е още по-голям. някакви петна, които болят и кървят и не минават. момче ти искаш ли такова нещо под мишниците си?

4.   Проблемът ти се крие още в историята, казваш, че не се сучва единствено когато си у вас. Това е, защото когато си в обстановка на вън, ти имаш притеснения предизвикани от комплекси. Понякога и от социална тревожност, а ти не можеш да разбереш дали я имаш преди да прочетеш симптомите й. Прочети малко и за потенето породено от стрес.

5.   Прекалено си притеснен, спореед мен.
Купи си 1 дезодорант за 4-5 лева, ползвай го преди излизане/ след като усетиш, че положението става напечено.
Те спортистите се потят камо ли някой друг :)

6.   От номер 2 до номер 3 както по-горе съм написала ползвам лекарството повече от година и не го мия както пише и нямам никакви петна или други такива неща нищо не ми е станало според мен няма да му стане нищо ако не го измива а при теб е различно твоето е крем със савсем други съставки които действат по друг начин.

7.   От 3 към 2.
А от къде си сигурна, че моето не е алергична реакция и че при момчето няма да се получи нещо такова? Мислиш ли, че този крем за крака се купува, защото на всички им харесва краката им да са на рани?
Най-малкото трябва да се използва както е по упътването.

8.   Решението се казва СТИКЧЕ на Рексона, не дезодорант. Не разбирам как в 21-ви век хората не знаят за тези неща, при положение, че ги продават от МНООГО години.

Дезодоранта няма да свърши никаква работа, особена за петната, камо ли за мирис, след като ефективността на дезодоранта намаля бързо.