Споделена история от Тинейджърски

Много съм дебела! Всички ме мразят...
Здравейте,
Искам да споделя това с вас,защото вече няма на кой да се доверя...Всички ме обиждат и ми подхвърлат ужасни реплики постоянно.Аз съм на 14години и тежа 76 кг. висока съм 170...Много имам желание да започна с тичане всяка сутрин,но волята ми куца.Искам да бъда нормална и да престанат да ми се подиграват.Вече се мразя толкова много,иде ми да се метна от някъде.Просто не издържам! Ще съм ви благодарна ако ми дадете някакви съвети !

Предварително Ви благодаря!

Коментари

1-50 от 67

1.   Трябва да свалиш само 6 кг и ще си ок :) Почни да бягаш и някаква диета или фитнес...Не им обръщай внимание щом си на 14 скоро ще се преместиш в друго училище споко :) Всичко ще се нареди :)

2.   Хм.. Ти си височка и с тези килограми, може би изглеждаш по-скоро груба. Ако продължаваш така, цял живот ще ти се подиграваш или ще те отбягват. Нямала воля.. Ами нека ти се смеят тогава. Вземи една диета и малко упражнения. НО- МНОГО ВНИМАВАЙ КАКВА ДИЕТА ИЗБИРАШ!! И то не точно деита, по-скоро изхвърли от менюто си : тестени продукти, газирани напитки, захар. Какво друго да ти кажа, всичко си зависи от теб.

- Атина`

3.   По-добре не започвай сама с диетите,консултирай се с диетолог :)

5.   На първо място си избий мислите за мятане от някъде. Спри да слушаш хората какво ти казват. Имат ли желание, те ще намерят за какво да ти се подиграват независимо колко кила тежиш. Започни да тичаш, намали яденето, излизай повече и ще видиш как ще отслабнеш неусетно. Само не се вманиачавай и при никакви условия не се отказвай.

6.   Товар че си дебела не те прави непоносима за обществото. Аз имам един приятел, който е на 13 години и тежи над 100 килограма, но никога не сме го обиждали, защото той е душата на нашата компания. Така че или приятелите ти са изключително тъпи ,или проблема е в това как се държиш към тях и те реагират така. Помсли .. проблема мoже да е в теб, но не го търси в килограмите си. Примерно, ако някой ме дразни (например как се държи с мен или нещо от характера му) и в почити всички случаи хората засягат най - слабото ти място. Но покожи им, че не ти пука, че си дебела, имай самочувствие.

7.   Кофти положение.Трябва да направиш нещо по въпроса, а именно да намериш волята да го направиш.Защото без воля за каквото и да е до никъде няма да стигнеш.
Също така приеми, че това което правиш го правиш за себе си и за никой друг! Човек обича преди всичко себе си.Ако се обичаш просто трябва да започнеш да работиш по въпроса!

*Syndrome

8.   Ами не се учудвай ,че те мразят след като приличаш на табуретка ! (с извинение)
Аз съм мъж на 24 години и тежа не повече от 70 килограма при височина 181см ,а на твоята възраст съм бил не повече от 50 кг. Все пак си момиче и тези килограми не са нормално нещо ,както от медицинска ,така и от всякаква гледна точка !
Трябва от сега да вземеш мерки ,защото като станеш по-голяма ще е още по-трудно .
Познавам доста по-пълни момичета от теб ,които си имат гаджета и са щастливи!!!
Така ,че не се води толкова от чуждото мнение ,а се опитай да изтъкнеш(подчертаеш) онези твои качества с които превъзхождаш твоите съученици!:)
Успех ти пожелавам и дано се подобри положението ти!:)

9.   Намери тая воля и номера ще стане. Ако не можеш да я намериш (волята), навивай си часовника всяка сутрин рано, обличаш се и отиваш да тичаш, независимо дали ти се иска или не, казвай си, че трябва. След известно време тичането ще ти стане навик и така и без воля ще стане. И най-важното прави го, защото на теб ще ти харесва резултата, а не заради някой друг или заради чуждото мнение.

GD

10.   Аз също имам подобен проблем и те разбирам никак не е лесно. Зарежи ги всичките, не им обръщай внимание и не показвай, че се дразниш от коментарите им. Отговаряй им, базикай се със себе си както и те с теб. Например ако те наричат зубър казвай нещо от рода на "оо да зубър съм не излизам от нас без учебниците" и се смей докато го казваш ще им омръзне и ще спрат. Колкото до теглото не е нужно да тичаш ако не искаш, можеш да си правиш упражнения вкъщи. Определено трябва да намалиш храната, но повярвай ми нещата не спират с това дори да отслабнеш пак ще намерят твой недостатък. Кажи им да си гледат работата и ходи с високо вдигната глава. :)

11.   Хора въобще не е нормално момиче на 14 год да е 170 см и 76 кг. Вие всички говорите за голям човек това е дете би трябвало да продължи да ръсте поне до 19-20 годишна възраст. Колко ще става 210см ли? Какво отслабване и говорите това си е чист гигантизъм.
Съвет: Направи си изследвания на хипофизата. Първо на хормоните в кръвта, ако има нещо лекарите ще те насочат. Аз имам такъв проблем с разтежа. Моето е малко доброкачествено туморче на хипофизната жлеза. Не е страшно лекува се. В повечето случай!

12.   Мила, не слушай номер 11. - явно трябва да се лекува и от психоза.

Съвсем нормална си си за годините по ръст, само килограмите са в повечко.
Аз също съм момиче и бях на твоите години даже 172 и тежах 65 кила - оплаших се като сестрата ме писа в регистъра, че съм с наднормено тегло и внимавах много и се стегнах. Сега съм на 26 и съм не много по-висока - 176, сестра ми стигна 180, но не и аз (за добро или зло).
Ти сега си се развила, няма да растеш много повече, но ако сега се ограничиш, няма да достигнеш големи висини ( и ти като мен).

Събрали сме се група готини хора и отслабваме здравословно тук http://spodeli. net/5/story-12663. html

ЗАПОВЯДАЙ!!!

Ние сме си направили нещо като състезание. Можеш да се включиш в понеделник, виж за какво става дума. Има ги и координатите ни в коментарите, намери ме, ако ти трябва разбиране и добра дума.

Според мен не ти е проблемът, че те мразили хората - не те мразят, мила. Никого не мрази другия заради някакви килограми, просто са те взели на подбив и се гъргарят с теб, защото явно и реагираш и ги кефиш - децата са жестоки на тази възраст.

Но не другите са проблемът ти, а ти самата. При твоето тегло не си още затлъстяла, но си на път, а сега е моментът да използваш пубертета и да се вталиш. Теглото ти може да ти докара в бъдеще диабет и други болести и подигравките на децата днес ще ти се сторят шегичка.

Хайде, ако искаш - включи се в тима да отслабваме заедно, при нас има само разбиране и добър тон.

Луна

13.   Стига де! Изкарахте я гигант и различна от другите, когато ви пита как да е нормална. Никой не е казал, че задължително трябва да расте с по 10 см на година. Имам приятелка, която на 13 беше 169 обаче сега е на 15 и си е със съвсем нормално висока. Не се шашкай от това, че си дебела обаче не става с магическа пръчка, не можеш да кажеш искам и нямам желание всичко става трудно, но става повярвай съвсем не е проблема в теб ще видиш, че всичко ще се оправи. "Дори и най-тъмната нощ е обречена на изгрева" :)

14.   До номер 11. Аз съм на 13 и съм 168 см и тежа 52 кг и аз ли съм гигант. Имам съученички които са по 172 см те какви ли са?

16.   Хаха, номер 11, напълно неосведомен, предлагам въобще да не му се обръща внимание(: Явно не знае, че при някои разтежа започва по-рано и свършва по-рано. И че 170 си е нормален ръст. (:

17.   Здравей! Аз съм на 16 год. и често се сбълсквам с момичета, които изглеждат "напълнели". Аз съм мирен човек и не се старая да ги дразня, все пак всеки си има "куц крак" и не бих искал на мен да ми го намерят. Но пък се и дразня понякога. Има момичета, които така като теб са напълнели и са много нахални и дразнещи. Знам, че ти не си такава и затова ще ти дам съвет. Започни да тичаш около блока/къщата ти всеки ден сутринта(половин час преди даскало) и следобяд след училище. Ще кажеш, че не можеш да станеш толкова рано заради тичане... и аз бях така но като станах 2-3 пъти рано да тичам вече свикнах и тичам всеки ден. Друго, което мога да ти препоръчам е да спреш сладките неща, което за мен почти е невъзможно(аз намеря ли нещо сладко вкъщи го изявам веднага... ). Може да хапваш по някоя и друга вафла в месеца, но шоколадите ги спри! Съчетаване на тренировки и спиране с някои сладки храни води до здравословен живот, спестяване на пари и сваляне на килограми. Разбирам те напълно ако бях на твоето място и аз щях да съм отчаян, но щях да се доверя на съвременните технологий и да търся в гугъл за всякакви начини за сваляне на кг. има много... просто отвори гугъл напиши "диети и тренировки за сваляне на килограми" и ще излязат много резултати! Надявам се да си прочела съобщението ми за да се чувствам помогнал :) Пожелавам ти успех и запомни след време ще си страхотно момиче, сега не им обръщай внимание на тези, които ти се подиграват!! :) На моята улица на село живееше едно момиче, което е с 4-5 год. по голямо от мен но като малки си играехме и помня, че тя също беше с наднормено тегло, но не се притесняваше от това и започна да тренира всеки ден(не само тичане а и всякакви упражнения), ходеше на танци в читалището, беше спряла да вечеря и ако си я познавала в миналото сега ще кажеш, че това не е същото момиче :) Сега си има приятел(имаше и доста други), завършва университет и си има добра работа :) Затова не се отчайвай, ако го направиш губиш всичко, понякога отчайването води до взимане на наркотици, пушене и пиене(най-вече при момчета). Просто продължавай напред, натрий носовете на онези, които ти се подиграват, учи повече за да сполучиш и накрая онези, които са ти са се подигравали като малка ще те търсят за помощ и ще искат да са ти приятели! И най-важното колкото и зле да се държат не им отвръщай, не отмъщавай това е голяма грешка. Най-добре казваш на класната, викаш родителите си и никой няма да ти каже нещо :) Айде, чао засега че изписах цял роман ;д;д;д

Поздрави от НиКсАнА ;)

18.   Много Ви благодаря от сърце. Всички сте страхотни.... Радвам се че ме разбирате... Още веднъж много благодаря.

19.   мила!
само не се тревожи! просто прави упражнения и изхвърли захарта и хляба! тичай сутрин и ходи на фитнес!
УСПЕХ!!!!

20.   Въобще не искам да коментирам колко повърхностни и ограничени хора са писали тук!!!!

Запомни: външния вид не е всичко! Точно това, че не си кльощава кифла те прави уникална. Че какво, да не би да е хубаво да бъдеш като всички останали, сякаш излезли от фабрика? ! Кожа и кости, моля ти се...

Аз съм на 15 години, висока съм 1, 80 и тежа 83! И вече спряха да ме тропат, че съм дебела... всъщност са ми казвали, че килограмите не ми личат, защото съм доста висока. Както и да е... полека- лека започвам да се приемам и харесвам, такава каквато съм (не е лесно сред всичките подигравки).
И какво, не съм достойна да живея ли? Само защото не изглеждам по образец? Майната му! Преди всичко трябва да се приемеш и да се обичаш такава, каквато си! Защото аз съм сигурна, че имаш много други и хубави качества!
Ще видиш след време, че хората няма да те съдят по външния вид, а по това какъв човек си...

Да, наистина не е е лесно да те тъпчат. И аз бях така преди. Постоянни подмятания по коридорите в даскало, вкъщи баща ми ме довършваше. И така всички тези хора не разбраха как убиха всичката самоувереност и малкото самочувствие, което имах... аз съм много злопаметен човек и не знам дали някога ще мога да им простя, но се надявам ти да можеш!

Другото, което, по дяволите ти не си дебела!!! Ти просто си пухкава и ако искаш да си нормално слаба, просто трябва да свалиш 4-5 кг не повече!

Не забравяй, че тези които ти се подиграват са много по- ниско ниво от теб, защото щом ти се подиграват значи имат комплекси. Един щастлив и удовлетворен от живота човек никога не би тръгнал да се подиграва и да търси недостатъците на другите!

Все пак, ако си решила твърдо да пазиш диети ти препоръчвам 90 дневната. Въпреки че не е я свърших докрая, отслабнах с около 5 кг и си запазих теглото до ден днешен. Оттам нататък за стягане може да правиш коремни преси, или да бягаш сутрин- в началото е гадно, обаче после като свикнеш чувството е страхотно!

Ще има резултат дори само, ако намалиш тестените, мазните и пържени храни. Ти решаваш. : )) А с каквото и да се захванеш би било да си намериш някой приятел, който да отслабва или спортува с теб. Особено това с бягането сутрин е много готино да бягаш с приятел. ;р Пък и хем ще се окуражавате един друг да не се отказвате.

Каквото и да решиш да правиш оттук нататък, не забравяй, че ти си уникална и си хубава такава, каквато си! Просто трябва и ти да го приемеш.

Надявам се да съм ти помогнала, наистина намерих много общо със себе си самата в темата ти.

21.   Според мен за височина 170 с килограми 76 въобще не може да се говори за дебелина. Може би не си чак "пръчка", изглеждаш малко пълничка предполагам, но в никакъв случай не си дебела. Ако толкова желаеш да свалиш трайно няколко килограма - защо не опиташ да се запишеш на някакви тренировки или да посещаваш фитнес :)
Сиво

22.   И аз съм на 14. Тежа 65 килограма и съм висока 1. 70, задника ми е бая "пухкав", но да не ти дреме. Забавлявай се и се усмихвай на живота! Ограничи супер мазните храни и сладките неща, а когато започнеш да излизаш от пубертета ще отслабнеш още повече.

23.   Няма нищо нередно. И не е нужно да бягаш. Просто ходи до училище пеш или евентуално се разхождай повече. В който и град да учиш забрави автобусите. С ходене отслабнах 13 килограма. Още нещо- почни някакъв вид разделно хранене - например сутрин - препечени филийки, на обед - салата без сол (задължително без сол! ) а на вечеря някаква супа. Наистина се стопяваш. гарантирам го от личен опит

24.   Аз мога да и препоръчам пост . Лесно е , ако вярваш в Господ ; )

25.   Много благодаря на №20 супер много се зарадвах, че ме разбира и подкрепя. НАйстина се чувствам малко некомфортно в тялото си и нямам никакво самочувствие, но се надявам нещата да се променят по някакъв начин.

От авторката:Много благодаря и на всички останали!!

26.   От номер 20: радвам се, че съм помогнала! Важното е да се е отказваш и ще видиш, че като започнеш да се приемаш такава, каквато си започва и самочувствието ти да идва! Аз го забелязвам от личен опит, още съм в процес на обработка. :Д

27.   Здравей! според мен всеки е красив по един или друг начин, и изобщо не трябва да обръщаш внимание на тези, които те обиждат, правят го за да отклонят вниманието от техните дефекти, и да изглеждат ``яки`` в очите на другите.

Но все пак, ако искаш да отслабнеш, аз ти препоръчвам танцуването, има много бърз ефект и е забавно! :), а за диетите е добре да се посъветваш с диетолог.

И друго нещо, обикни себе си за да те обикнат и другите, ако се мразиш и постоянно си повтаряш ''о колко съм дебела'' няма да промениш нищо.

Пожелавам ти всичко най добро.

28.   Ами отслабни!

29.   Номер 8 и номер 11 единият казва табуретка другия невъзможно. Не става въпрос за теб 8 момичето говори за нея. Ти като си бил 50 кг тя сега е 70. Важното е да не се травмираш мила. И аз имам такъв проблем. Прави упражнения тичай... яж без хляб и много движение ако искаш някой друг съвет пиши ми на kiki_riki879@abv. bg

32.   Здрасти, ето ти няколко съвета:

1. Въобще да не ти пука какво ти казват. Не се тревожи и си повдигни самочувствието. Със сигурност имаш и хубави черти, така че се съсредоточи върху тях и не мисли чак толкова за теглото. Пробвай да вървиш с изправена глава, усмихвай се и хич да не ти дреме!

2. Със сигурност има някаква причина, но я превъзмогни. Намали пърженото, газираните напитки и ниско или високо калоричната храна. Четох за една ябълкова диета - караш я само на ябълки. Независимо, дали ще са в сладко, печени, сурови, в пайове или дори на грил.

3. всяка сутрин без изключение излизай навън в 7 най - късно 7 и половина, докато няма много хора и тичай минимум по 30 мин. на ден. Пък и ти си височка и килограмите не личат кой знае колко. аз съм 5 клас и има две момичета в нашия клас с наднормено тегло. 1-то е 65 кг., а второто 63 кг. Ама никой не им се подиграва, защото са мили и с високо самочувствие. Така че, следвай тези правила и скоростно ще вземеш да отслабваш и скоро дори няма да чувстваш толкова голям глад.
УСПЕХ!!!

33.   Аз също бях дебел, свалих около 20 килограма за 1 година. Повярвай в себе си, започни да спортуваш, да се храниш по-здравословно и ще успееш :)

34.   Боже, едва ли момичето следи темата, но дано някой с нейния проблем я види.

Номер 8 се изказва страшно грубо, но пък съм съгласна с него. И аз съм на 14 (ти вече си на 15, де), тежа 55 кг и съм висока 165. Това принципно е здравословно от медицинска гледна точка, но иначе за мен идеалното тегло е 52 кг. Така смятам да стана толкова ; )) И аз преди бях дебела - 62 кг, но се стегнах и ги посвалих. А твоето не е здравословно дори, от където и да го погледнеш. И не виждам защо си кривите душата, като тези кг са далеч от нормалното. Току-що ти сметнах индекса - body mass index - който е най-щадящият калкулатор и те изкара с наднормено тегло. Със 72 кг вече се пишеш в нормалното, но според мене - 63-4 най-много. Не е казано, че трябва да станеш кожа и кости - това си е грозно. Трябва да си имаш извивки, но твойте май са скрити под сланините. Не знам тука кого заблуждавате. Нея или себе си?

П. С. Препоръчвам ти 90 дневната. Аз преди бях на нея, но не издържах. И на мене са ми слаби ангелчетата : ))

35.   Не бих казала че си дебела изобщо ти си приятно закръглена! Но е добре 6 килограма да се свалят но не на всяка цена просто не яж хляб и сладкиши разхождай се след като си хапнеш не е нужно да тичаш! Така ще станеш 170 и 70 кг и ще си идеална!

36.   преди няколко месеца направих 14 години и също като теб тежа 76 килограма и сам висока 178 ако се издължиш с няколко сантиметра ще си идеална започни да ходиш на плуване поне 2 пъти в седмицата и хем ще отслабнеш хем ще станеш по- висока. Успех : )!

37.   Извинявам се , че използвам нейната тема ,но ако си
висока 1.70 - 60 кг. нормално ли е ? ;Д

38.   аз ограничих количеството на яденето, което ям и отслабнах

39.   аз сам на 14 и съм висока 1. 65 и сам 49 кг
просто излизаи на ван и схе отслабнеш

40.   Към номер 37, не мисля. Аз съм 173см и съм 57/58 кг, всички ми казват, че имам страхотно тяло, а аз си мисля, че трябва да се стегна още :)

41.   Виж, мила, не се притеснявай, всичко ще се оправи.. аз също не бях от най-слабичките и не винаги съм получавала добри коментари за външният си вид.. но всичко се оправя ако имаш воля! Трябва да си намериш някакво занимание, което да те разсейва от прекаленото хранене пък и от мислите за мятане от някъде, защото са напълно погрешни. Стимулирай се от нещо, както направих аз! Тръгни на танци, хем ще завържеш нови приятелства, хем ще отслабваш и ще ти е приятно.. може да си изкараш карта за фитнес, дори по 1 час спортуване на ден ще има полза. Не се тревожи и изобщо не се мрази, защото всеки човек си е уникален по свое му. Първо трябва сама да се харесаш и тогава другите ще имат по-висока оценка за теб самата! :):) Не се притеснявай от идиотските коментари, нали знаеш че всичко се връща? Успех и вярвам в теб!

42.   За 1. 70 не ми се струват много! В Бразилия ако жената е по-малко от твоите килограми за твоя ръст, просто даже няма да я погледнат! Погледни само Куийн Латифа! Грозна ли е? Не! Даже е страшно секси! Иначе можеш да правиш йога, пилатес в къщи. (Има много клипове в youtube) например. Но това не е за да отслабнеш, а за да е стегнато тялото ти. Освен това недей, ама никога да пиеш от онези гнусни хапчета, които рекламират по телевизията! (Ефекта при тях е обратен! ) Не се вманиачавай на тема диети! В никакъв случай! Хапвай често и по малко. Това е! В България се натрапва някакъв модел за Жената Кокал. Обичай се!

43.   Аз съм на 16 висока съм 1. 60 тежа 48. Преди 2 години тежах 68. Осъзнах, че това е твърде много и говорих с родителите ми. Заведоха ме на диетолог и ендокардиолог, направиха ми диета спорд организма ми. Записах се на плуване и неусетно килограмите изчезнаха.. На гадните недорасли копелдаци не трябва да им се вързваш. Аз вярвам че ще успееш. През пубертета метаболизма е по-забързан и се отслабва по-лесно, сега е момента да го направиш.

44.   виж аз сам също на 14 и при това сам висока 1. 65 и тежа 77 кг. Мога да ти кажа, че мене абсолютно много са ме обиждали, но това да били обиди подхвърлени от некви където ми се правят на кой сам аз, вижте ме аз сам перфектен. Да ти кажа опитвала сам 4 диети, но не сам отслабвала кой знае колко. Но смятам че ти това си по висока и изглеждаш по-добре от мен. Пък външният вид не е най-важен. ГОРЕ ГЛАВАТА :)))

45.   за 14 годишно момиче като теб
значи каза че си 1. 70 нали ами 76 килограма са ти много и разбирам свали пони 15 килограма поне ще си 60 -62 за да си възвърнеш формата

46.   номер 1 6 кила ако свали пак ще е същата поне 12-13 кила трябва да свали само 6 не са достатъчни

47.   аз съм на 19 тежа 67 кила в момента и съм висок 1. 81 за мен няма значение пък съм момче на това отгоре а на моите години трябва да съм поне 70 72 но не се получава почти същата ситуация както при теб

48.   Ръста ти е 170 см, като извадиш 112 от ръста си намираш идеалното тегло за него. Също така има хора на които кокалите им тежат и хора на които сланината им тежи. Не знам от кой тип си ти. Може гърдите да ти тежат, може дупето да ти тежи, може корема да ти тежи. Всичко зависи от структурата. Ако разполагах с твоя снимка бих ти препоръчала диети, упражнения и бих ти казала от къде трябва най-много да свалиш и от къде най-бързо ще свалиш. Също така не забравяй, че има мъже които харесват пълни/дебелички жени и други пълни/дебели мъже които биха тръгнали с такива жени като тях. Аз ти пожелавам успех и ако решиш да не се опитваш да отслабваш да си намериш някой който ще те цени и обича каквато си.

51.   Всички те обиждат, не се харесваш, мразиш се, искаш да отслабнеш... ама волята ти куцала.. е не мога да те разбера...

53.   Знаеш ли как мразя заглавия от рода на: „пълна съм, дебела съм”! И така да е! Какво от това се едно си нещо по-различно от другите

54.   Толкова грозни коментари просто нямам думи..
Защо е нужно да я обиждате, да я наричате дебела. табуретка..
Това е най-лошата черта в хората.
Аз имах същия проблем бях висока 178 и тежах 75 килограма. Подиграваха ми се че съм по едра от другите какво ли не чувах слон свиня крава. майка ми дори ме обиждаше... и накрая почнах нечовешките диети почнах с булимия. Тъпчех се и повръщах после спрях да ям изобщо ядях по една ябълка станах около 30 килограма за по малко от година. и тези които ми се подиграваха преди това че съм дебела.. вече ми се подиграваха че съм торба с кокали и знаете ли какво е най-гадното?
Че от наднормено тегло стигаш до анореския..
Анорексията не се лекува никога вече мина повече от година и на мен още ми е болна тази тема и още се притеснявам от теглото си макар че знам едно. колкото повече отслабвах толкова повече си губех желанието за живот..
И накрая свърших в болница с системи и хранителна тръба.
И какъв е извода?
ЗАМИСЛЕТЕ СЕ ПРЕДИ ДА КАЖЕТЕ НЯКОЯ ОБИДА..

55.   Мила аз също бях така преди волята и на мен ми куца дори и до сега просто започнах да ям и за 4 месеца сфалих около 5-6 кг в момента съм една от няй -слабите в класа препоръчвам ти да прочетеш книката ''Тина и помовина '' тя ми помогна много. Успех!

56.   ще ти кажа как аз се храня трудно е и понякога гадно
не ям шоколад НИКОГА
не пия газирани напитки НИКАКВИ нито енергиини или други
НИКОГА не си копувам закуски
Ям 4 пъти седмично месо и постепенно го намалявам докато го откажа напълно
Наблягам на плодове и зеленчуци
Пия 3 литра вода и 2 литра чаи (варена вода с билки не купен от магазина) всеки ден
Ям повече варени неща ( яица моркови картофи царевица и др. )
Не съм яла пържени картофи от 3-4 години (ако искаш вярвай)
Сега сам на 14 год 60 кг това го спазвам от 1 год (за п-картофите е вярно от тях надебелях )
Спазваи това и повярваи ми схе свалис от 5-10кг за 3-4 месеца като ходиш на училище Не казваи на никого защото няма да се получи Успех!!! Надявам се да успееш :*:*

57.   Какви са тези глупости? Момиче, я се стягай! Или се променяш -ето помощ: fitnesinstruktor. com, или се харесваш такава. Ти си дори слаба. Аз пък обожавам хора с наднормено тегло. Виж тази красота: http://cdn. blisstree. com/files/2012/08/tara_lynn-490x592. jpg! Не прави моята грешка. От 61 кг станах 29кг, от побъркване по отслабването и знаеш ли, причиних си го сама. Беше ужасно. От "дебелата свиня", станах на "гнусната булимичка" и след това бях "тъпия скелет", "иглата", "мис Анорексия" и подобни глупости. С отслабване няма да спрат критиките. Ако отслабнеш малко, само заради собственото си ЗДРАВЕ и след това направиш повечето останали килца мускули, ще си перфектна за себе си, а щом ти се смяташ за красива, секси и перфектна, всички ще те смятат за такава. Спри тестените изделия и леко намали сладкото. Това е. Не прави крайни глупости от рода на "за половин година съм само на вода, сок от лимони и хапчета за отслабване". УСПЕХ!

1-50 от 67