Споделена история от Тинейджърски

Много съм дебела! Всички ме мразят...
Здравейте,
Искам да споделя това с вас,защото вече няма на кой да се доверя...Всички ме обиждат и ми подхвърлат ужасни реплики постоянно.Аз съм на 14години и тежа 76 кг. висока съм 170...Много имам желание да започна с тичане всяка сутрин,но волята ми куца.Искам да бъда нормална и да престанат да ми се подиграват.Вече се мразя толкова много,иде ми да се метна от някъде.Просто не издържам! Ще съм ви благодарна ако ми дадете някакви съвети !

Предварително Ви благодаря!

Коментари

51-67 от 67

58.   Здравей, аз съм на 15 и имам същия проблем. Висока съм 163 см и тежа 68 кг. Казаха ми, че йогата нормализира теглото на човек. Ако имаш наднормено тегло или пък тегло под нормата то става точно толкова колкото трябва да е според годините и височината, но за това трябва да се практикува редовно. Дори само 30 мин на ден ще са напълно достатъчни а и като се има впредвид, че доста от упражненията ги има в интернет става още по-лесно и достъпно. Затова сега съм се амбицирала със започването на учебната година да си съставя и нови навици относно спорта... ще добавя тичане, малко упражнения а и от известно време ходя на тенис. Мисля, че, ако намаля мазната храна и солта и пия повече вода ще постигна резултати :) Съветвам те да пробваш моят измислен режим и без диети!! (защото първо са мъчителни и се иска голяма воля, второ имат йо-йо ефект тоест сваляш килограми и след време ги връщаш обратно дори с 1-2 кг повече) Успех!! :))

59.   Искам това, искам онова, ама не ми се прави еди си какво. Е, не става. Искаш тяло, скъсваш си задника за него. Аз също бях дебелото момче на класа? Скъсах си задника от тренировки и продължавам да тренирам 6 пъти на седмицата фитнес, футбол, а сега ще почвам и бокс. Без спорт нищо не става, само, че май го осъзнах с няколко години закъснение. Важното е, че сега спортувам, харесва ми и не мога да си представя да спра спорта, никакъв шанс. Като не се харесваш, тренираш, точка по въпроса.
Pr0cK

61.   Слушай, много си си добре :) може би си леко пухкава, но не си дебела! При мен е още по-гадно защото на мен всички килограми сякаш са ми отзад ( на дупето) така че не се притеснявай, горе главата отговаряй им и ИЗОБЩО НЕ СИ ДЕБЕЛА!!! Е на мен приятелите ми ми казваха, че съм бола добре обаче съм имала голямо дупе, е и? Структурата ми е такава, човек има много повече добри качества от килограмите! Не им обръщай внимание много си си добре :)

62.   Аз имах същите проблени, но започнах да ходя на народни танци (хора) и за 2 месеца свалих 10 кила а сега вече нямам никакви комплекси и въобще не ми пука какво ми казват.

63.   Спри пърженото или по точно мазното.. яж плодове зеленчуци нещо по така.. но от купените сладки и чипсове забрави.. можеда си вариш яицаа картофи.. абе има куп неща стига да попиташ чичко гугъл.. аз обаче бях започнал да си купувам и кокос от каулф ланд-а след което и си поръчвах кокосова вода само.. по скъпа е но има ефект повярвай.. за тренирането, да сега ще ти е трудно и може да изчакаш да поотслабнеш малко.. но да гладуваш и подобни за да отслабнеш.. по добре не си го и помисляй..

64.   Спокойно! Аз също съм с наднормено тегло но не е толкова страшно! На 11 съм тежа 62 килограма и съм висока 155 см. не е чак толкова зле!

65.   За мен ти не си дебела аз съм на 12 и съм 1:60 висока и тежа 64 килограма и въпреки това и на мен ми се подиграват и дори бях испаднала в кратка депресия но всичко ще се управи ти си тинейджърка и ще ги израстеж и помни ти не си дебела и твоите истински приятели ще ти помогнат винаги в каквато й ситоация да попаднеш.

66.   Виж, малко късно го намерих твоя проблем, но сега съм тук. Надявам се да си се оправила вече, а ако не си Кака ти ще ти даде един съвет. Висока съм 174 см, тежах 98 килограма на 13 години. Намалих сладкото и хляба. Свалих 5 килограма. Започнах да тичам лятото - още 7 килограма. Коремни преси до колкото ми издържаше шкембето - още толкоз. За една година свалих бая килца без да си давам много зор. Пробвай и с кисело мляко с една лъжица захар и толкова канела, и зелен чай. Може да тежиш пимерно 85 килограма (важно е да си гледаш мерките, все пак задържаш вода и имаш органи), но ще изглеждаш 70. Trust me!
XOXOX
Kaka ти

67.   Аз съм 1.70 и съм 65кг казват ми да сваля поне 5кг ,но аз мисля ,че 65кг са добре хубаво е да си приятно загръглен свали 10кг и ще си страхотна според мен 170-65кг според мен са добри кг не гледай някаквитаблици.Мисля,че е по-добре да си приятно закръглен отколкото някаква кльоща.Имам една приятелка също 1.70 - 50кг много е кльощава и е грозно

68.   Извинявам се, но за твоя ръст си идеална! Бъди уверена в себе си, не всеки може да е слаб и това го прави уникален! Да не ти пука живей си живота с усмивка!

69.   Не си дебела екстра си .

70.   Аз имам същия проблем. На 13 съм, висока съм 165 и тежа 53 килограма. Много ми е гадно, защото всички момичета от нашия клас са някви клечки, а аз.... Вече дори започнаха да ми се подиграват, но може би просто не ни е писано да сме слаби и това си е

71.   Преди 3 месеца и аз бях на твоето място, висока съм 1, 70 и съм на 13, тежах 75 килограма. Винаги си измислях извинения и си казвах, че просто имам лош късмет или бавен метаболизъм и никога няма да отслабна.
Когато една сутрин се погледнах в огледалото и се ужасих, започвах различни диети но не издържах. Започнах да ходя на фитнес и да ям по-малко, с помощта на което, свалих 6 килограма.
Бях дори още по-недоволна и започнах да ям много малко. Дори в момента още съм на такъв режим.
сутрин ям: корнфлейкс -fitness с шоколадови парченца, 30 грама от него и 150-170 м. прясно мляко
за обяд и за вечеря ям салата само с малко сол, а когато ме мързи, изяждам няколко корнишони или моркова с малко ядки
Нещото, с което трябва да внимаваш са напитките, които(понякога) съдържат много мазнини
Надявам се да съм ти помогнала;)

72.   Аз също имах подобен проблем. Като бях на 14 бях 110 кг. Бях 187 см висок и до днес ръста ми е същия. Започнах плуване и сега съм 95 кг. Плуването много помага.

74.   Здравей момиче на 13 съм и аз тежа 61 килограма висока съм 161 см. Волейболистка съм. Започнах тренировки и всеки ден ги правя! Разрови се в интернет и виж клипчета тренировки и тем подобни! Направи си програма кога и как правиш тези тренировки! След примерно 1 месец си направи извод колко и как си стегнала тялото и колко килограма си свалила тези тренировки си остават и е препоръчително да си ги правиш ако не искаш да надебелееш пак! Аз ти препоръчвам да не почваш никакви диети просто изключи тестените изделия, сладките и така! И аз съм била подлагана на обиди! Но не показвам, че ме интересува не ме и трогват! Спокойно това трябва да ти е стимол да започнеш да тренираш! Може лека атлетика, волейбол, баскетбол, плуване И ВСИЧКИ СПОРТОВЕ! Първите дни от тренировките ще са ти много натоварващи ще имаш мускулна треска но с времето тялото ще свикне и няма да имаш такива проблеми! Всичко се оправя за два три месеца в себе си ще видиш голяма промяна! Но и намали сладкишите и тестените неща! И аз много ги обичам но ги спрях! Е това беше общо взето от мен! И не само ние сме дебели има и по малки от нас които надминават стоте така, че не се отказвай!

76.   Престанете да обиждате момичето... Била гигант, била незнам си какво... Поставете се поне за малко в нейните обувки, как вие бихте се почувствали на нейно място? Да не би тя да не иска да е слаба, като другите? ! Това е можело да се случи на всеки... Тук явно става въпрос за ген явно. Защото например аз имам една приятелка, която яде страшно много и то всичко най-нездравословно и калорично и е прекалено слаба, едва 36кг, но имам и друга позната, която е горе -долу колкото авторката и дори от водата пълнее... Така, че не авторката е виновна. За жалост нискоинтелигентните индивиди, които я обиждат не могат да го разберът...
Момиче 14г. 160см/45кг.

78.   Абе всичките сте като лисицата и гроздето. Външният вид не бил най важен. Да ама за да те оценят, първо забелязват външния вид после всичко останало. Я виж жените как гладуват и се стараят. Какво значи нямам воля. То на всеки му се иска да яде и да е слаб ама не се получава. Много мноого усилия. Това е формулата. Малко ядене.. И да спортувал, ако ядеш много, може и да надебелееш. Вземи мерки отрано. На 14 някои изглеждат като топмодели и всички им св лепят. Ти от кои искаш да бъдеш?

51-67 от 67