Споделена история от Тинейджърски

Скъпи момчета,
Моля спрете с това :
"Харесва ли ме?"
"Как да я попитам?"

Просто ПОПИТАИТЕ !!! Отивате и казвате :
"Искаш ли да отидем на кафе?"
"Искаш ли да излезем?"

И така. Нищо сложно! Спрете се вече... За това и сте сами - колко момчета, всъщност, се усмелиха да отидат при момиче и да попитат дали искат да излязат? Повярвайте ми - шанса да ви откажат е минимален. Хайде по-смело!!!

Коментари

1.   Е , да ама някои ( като мен в повечето случаи ) ги е срам :S

2.   Време беше някой да излезне и да го каже! :)
Пък аз очаквам някоя да ме покани на кафе.

*Syndrome

3.   Авторке, от къде да знам, че момичето, което искам да зАговоря, просто така, на улицата няма да бърза за някъде и само да й е до моите "кафета"

4.   Искаш ли да излезем на кафе :D !? Сега по темата, много, ама много ти благодаря за тази тема от 30 минути чета теми съдържащи един и същ проблем. Номер 1 какво толкова има да те е срам, отиваш и просто питаш "Искаш ли утре да излезем на разходка/кафе?" и готово, много са малко момичетата, които биха ти отказали, като поканиш някое момиче да излезете (ти, не твой приятел от твое име и тем подобни), тя се чувства специална.

GD

5.   Номер 3, ами как ще разбереш дали бърза или иска да излезете, като седиш отстрани и я зяпаш? :) (авторката)

6.   (Номер 3 ) Абе , авторке , не е така лесно както си мислиш. Положението е много по-сложно. Знам ги аз момичетата и първото им впечатление. Студент съм по Право,сега ще бъда 2-ри курс, а тя 4-ти... само веднъж съм си говорил с нея,случайно, имахме изпит на един и същи етаж. КАК ДА СЕ СПРАВЯ ? Нямам много пари за кафета, а и след това онези лигави подаръчета от Цум,опа МОЛА-плюшени добитъци и "тенекии" от Сваровски. Карам с едни маратонки от началото на зимата- къде искаш да я заведа? На дискотека? Или нещо по-ШИК - екскурзия до Несебър? ИЛИ АНТАЛИЯ ??? Знам, че има момичета, които не гледат само парите. Но всяко момиче/жена обича да бъде глезена поне малко(Няма лошо,тяхно право е... ) - а аз дори и това "малко" не мога да направя. Ок, ще я заговоря, ще завъртя няколко думи, ще си паснем да , тя е готина и умна, но после какво ще правя , ще е каня винаги на разходка или на по кафе (еспресо, че е по-евтино)? Нямам как да я поканя у нас- не е възможно.А не може се по пейките да седим ,мерси, ама историята помни такива случай - не искам отново!
По темата: Ето това е срам , това е онова нещо, което Вие,авторке , а и всички представители на женския пол не можете да разберете.

7.   Това нещо съм го пробвал много пъти , но винаги са ми отказвали !

8.   Номер 6, ако можех да ти дам 3 гласа - щях да го направя !

M 22

9.   Ами, момичето подхожда с разбиране. След като е умна няма шанс да ти гледа маратонките. Ще излезете на разходка. А и лично аз предпочитам подаръкът да е скоромен и от сърце, от колкото някой скъп парцал (който, честно казано, ми е неудобно и да приема). Защо решихте, че всички жени са материалистки? Какъв е този етикет, които лепвате като цяло? Нямате правото. А и сам казваш, че ще те хареса. Знам, че не съм на твоето място, не мога да разбера какво точно чувстваш. Знам, че не чувстваш комфортно, но според мен трябва да опиташ - в крайна сметка нищо не губиш. Просто един опит повече. Това е моето мнение по въпроса. (авторка)

10.   (Номер 6) Няма да се вписвам в подробности, а само ще Ви кажа, че се чувствам (не казвам, че съм както забелязвате, а че се чувствам ) освен физически, но и психически по-зрял;чувствам, че имам повече достойноство и поне малко чест. И ако се "опитам",а дори и да не се получи - както Вие казвате - нищо не съм бил губил... Напротив, качествата , които написах по-горе къде отиват ? На боклука ли ? Няма да мога да понеса коментарите на хората, но не по мой адрес, а по нейн , че видиш ли приятелят й(аз) никъде не е завел, нищо не правил за нея... За клюките по мой адрес както казах не ми пукат, но няма да го причиня и на нея!!! Както й да е , Вие правнило казахте, че не можете да бъдете на моето място...
Но я ми кажете, авторке, може ли да продължи една връзка крепена само от "мили думи"??? Моят отговор е "не" ! Говоря за истинска връзка- стабилна, връзка, която се превръща в семейство! А... иначе ако ми говорите за онези деца, които са на по 14-15 години и искат само едно... няма да коментирам.... то е ясно, че поставената Ви тема е напълно достоверна! Вие от тях ли сте ? От тия с кратките връзки ? Дано съм бил кратък и изчерпателен.

11.   Явно, имаме противоположни гледни точки - да, аз бих издържала с човек, които ми казва мили думи. А, относно клюките - ваше решение, не бих могла да се противопоставя, на това, което чувствате. И моят пост е адресиран, по-скоро, към тези, описани от вас, 14-15 годишни, които напълниха сайта с едни и същи теми. Не мога да попреча на чувствата, които изпитвате. Изразявам мнение и гледна точка.

12.   (Номер 10) До Автора
Благодаря Ви за отделеното време!
Всичко най-хубаво!

15.   Добре някои да ви помогне и вие да нямате да я черпите 1 кафе афторке даи му пари за кафе кат си започнала му помогни до краи :д

16.   Здрасти, само ще кажа, че това, което си мислите, че е толкова лесно да се заговори момиче/момче не е така, защото различни хора, различни характери. На номер 10 ще кажа, че ще се радвам да ми пише и да си поговорим - bezlbov@abv.bg

17.   Дай сега да спрем да общуваме като нямаме пари, така ли?Аз отдавна съм минала студентските години. Тогава и ние нямахме- пари и момчетата, и момичетата. Не искахме скъпи подаръци и луксозни коли.Аз Започнах да излизам с доста по-улегнал и финансово обезпечен човек, защото никой от колегите ми не проявяваше интерес към мен. Обичах го , но не бяхме един за друг. Мина доста време и между мен и колега от курса пламна любов. Бях на върха на щастието, че съм намерила любовта на живота си. хората около нас не ми вярваха - мислеха, че си падам по улегнали мъже с дебели портфейли. Но ние с него бяхме щастливи, без значение, че живеехме в мизерна квартира, не ходехме по луксозни заведения и не си купувахме маркови дрехи. Правехме планове за бъдещето и чакахме да дойдат малко по-добри дни.Обаче един хубав ден "любовта на моя живот" срещна едно "богато" момиче и се ожени за него. Прединяколко дни го срещнах и за пореден път ми каза, че живее добре, но не е щастлив.