Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се като свиня
Здравейте!
Чувствам се супер огромна пред приятеля си.Той е слабичък а аз съм 48,9 кг и 1.61 съм висока.Всички ми казват че имам хубаво тяло но аз не им вярвам.Понякога стоя пред огледалото и се гледам дълго време.Правя коремни и скачам на въже от време на време.Ям два пъти на ден по малко,но все си мисля,че като ям е грешка и после цял ден не ям.Кажете някои ефикасни упражнения :(

Коментари

1.   Не гледай по този начин на нещата. Това съотношение между тегло и ръст е напълно нормално. Приятелите ти са прави, като ти казват, че имаш хубаво тяло - теглото ти е нормално и място за притеснение няма :)

2.   Ти на колко си ? На 13/14. :) Спокойно, момчетата на тази възраст (повечето) са си направо кльощави. После заякват и стават красиви, млади мъже :) А ти си си напълно нормална. Продължавай да спортуваш. Няма лошо, но тази глупост с яденето 2 пъти на ден - да спреш веднага! Проучване казва, че хората, които се хранят редовно и здравословно са с много по-хубави фигури, а и в по-добро здравно състояние, от тези, които гладуват, за да са красиви.

- Атина`

3.   Приятелят ти да не джудже? как може да изглеждаш огромна при тези размери които имаш, а те са съвсем нормални. По скоро приятелят ти трябва да се притеснява :) Поздрави и горе главата.

4.   Ти добре ли си? Съвсем нормална си си, или искаш да станеш някоя анорексичка.

6.   Аз съм 1.60 и съм 46 кг но съм на 13, така че прави си сметка ! В Нормата си точно нямаш отклонение ! И аз така обаче като тебе съм . Всички мислят, че си въобразявам за дебела в дупето основно .. Казват ми, че имам хубавичко телце, но аз все не вярвам и аз също постоянно се гледам в огледалото :Д преди 2 дни почнах да правя коремни преси всяка вечер по 30-40 преди да вляза да се облея с вода .. Понякога слушам музика и танцувам, това ми е страст, изпотявам се леко и това показва, че нещо се постига, когато ходя на училище тренирам всичко по време на физкултура, а отделно баскетбол след часовете, пия много мляко обезмаслено - чувала съм, че за тийнейджърите е препоръчително, постоянно съм в движение и тичам, спорта и движенията са ми в кръвта, прави и ти така и със сигурност ще имаш резултат :)

7.   Аз съм момче на 14 и съм 175см 65кг и съм нямал такъв проблем,но даже това не е проблем.Щом се харесвате няма значения височини килограми.А и като порастнете всичко ще си дойде на мястото.Ако искаш да отслабваш в никакъв случай не си намалявай или спирай яденето това не е начина.Начина е с бягане и коремни преси и други упражнения, като с времето ги увеличаваш.

8.   Скъпо момиче, според т.нар. френски норми, които предполагат елегантна фигура от ръста се изважда 110. Пример: при ръст 1.61 килограмите трябва да са 51. Как ще си огромна и пр. глупости? Яде се по малко по 4-5 пъти на ден, но при проблем с килограмите, а ти не само нямаш такъв, но напротив. Този твой приятел явно е дребен и слаб, а не ти си едра.

9.   Идеалното за Вас тегло, според околните е:

кг
Пояснение: Показва средното тегло, което други хора на Вашата възраст, от същия пол, с подобни тегло и височина описват като идеално.
*** Жените са склонни да определят теглото си като наднормено и затова много по-често и необосновано се подлагат на диети и лишения. Обратно на тях, мъжете считат, че тяхното тегло трябва да е по-високо от това, което им се препоръчва от медицинска гледна точка. Затова, мъжете и жените е добре да се учат един от друг.

Препоръчителното за Вас тегло от медицинска гледна точка е:

кг
Пояснение: Тази препоръка се базира изцяло на Индекса на телесна маса и неговите нормални граници 19 – 25.
*** Медицински проучвания доказват, че посоченото в този интервал тегло се приема за здравословно и не носи риск за здравето (за хора с такава височина). Извън тези граници на теглото, е възможно да възникнат рискове за здравето.

Това ми изписа един калкулатор за идеално тегло изчислих го по твоите размери.

10.   Луда ли си? ! Дори си много слаба, но предполагам си супер на тези кг, не ти трябва нито да надебеляваш ( е 1-2 кг повече няма да са зле, но и така да си останеш е супер ), нито да отслабваш пък в никакъв случай. Поддържай се със спорт или каквото казваш, че правиш в момента, но не искай да отслабваш и не мисли по този начин за храненето :)