Споделена история от Тинейджърски

Спрях да раста?!?!
Здравейте читатели,
Аз съм момиче на 14 години. До сега растях доста бързо. И се развивах бързо. Висока съм 172, но от доста време насам не съм дръпнала и със сантиметър (под доста време разбирам 1 см). Имам предвид - нормално ли е? Говорих с родителите си, те казаха, че е нормално, дори, да не раста повече. Но баща ми е 192, а аз по черти приличам на него. Мама.. не е ниска - нормална е 168. И не знам - в смисъл винаги съм искала да съм висока, а сега спирам да раста. Има ли изобщо шанс да стана 175?

Коментари

1.   Женският организъм се развива и расте до 23 годишна възраст , така ,че .....имаш много време още
Ева

2.   Ма за какво ти е повече, макар, че имаш време още да растеш.

3.   Това истинска история ли е или майтап??? Аз съм точно 172, на 30 съм и често се притеснявам от ръста си и ми се иска да съм малко по-ниска. Но 172 е много хубава и елегантна височина всъщност. А иначе да те успокоя - на 24 години пораснах с около 2 см и много се изненадах. Според мен доста повече се развиват и растат хората в днешно време. Има още много да се оформяш и променяш, бъди сигурна :)

4.   Няма шанс, за 175. Най-много до 173 да стигнеш, съжалявам такъв е житова........ Ама че глупост......

5.   172 за момиче си е прекрасна височина.. ама нормално - момиче на 14, само глупости са и в главата..

6.   Аз съм на 17 спрях да раста на 14 от тогава си останах 157 и на мен ми се иска да порасна но уви. Чудно ми е защо искаш да си толкова висока повечето момчета харесват ниски момичета.

7.   Що за гупост? Вие хора, вярвате на измислени истории от сорта на "Спя с мъжа й, а тя ми е най-добрата приятелка" и подобни сапунки, а не вярвате на това!? Боже... Мила, зависи от много неща. Но след като приличаш на баща си, а той е висок - не виждам проблем. При това сега си си със супер височина. Не е вярно, че повечето мъже харесват ниски жени. Спрете да й пълните главата с глупости. Може пък да е решила да стане модел или манекен? А и за всеки влак си има пътници. Пита ли ви някой кой, кого харесва? Момичето се интересува от това дали е възможно да спре да расте на тази възраст. А вие да не пропуснете да си избиете комплексите..

- Атина`

8.   Аз съм висока и искам да съм по - ниска . Това не е никакъв проблем този това дори ми стана смешно . В живота има много по - важни неща . Горе главата да неби да си 1 60 тогава кво ще правиш ?

9.   Аз съм висока 160 см и досега никога не съм имала причина да искам да съм по-висока. Мислиш ли, че 3 сантиметра повече ще променят живота ти?

10.   Абе момиче ти си супер височина. Не знам до кога се развива женския организъм, но основното израстване на момичетата от класа помня, че се случи в основното училище и след това почти нищо. Но 172 си е супер, все пак има момичета дето си остават на 155-160 и им казват "джобно гадже" е на 172 неможе да се каже това.

11.   Мислиш ли, че някой ще забележи тези +3 сантиметра!? Според мен си си много добре на височина. Разбира се, можеш да пораснеш още, но не зависи от теб. Има хора, които могат само да си мечтаят за твоите 172 см.

GD

12.   1.72 си е перфектно. 1.75 не е кой знае колко по- различно от сегашния ти ръст. Не ти трябва повече, ако станеш 1.80 може да комплексираш по- ниските мъже около тебе :)))

Ale

13.   Хаха!Аз съм на 14 и съм 150 см и се чувствам перфектно!:):))

14.   О боже, спрете се... Не ви питам кой колко е висок!! (авторката)

15.   е, аз съм 167 и съм на 13 години от от мин година съм дръпнала само с половин сант и мога да ти кажа да си запазиш тая височина и кво като станеш 175 и като обуеш едни високи токове ше станеш ехееее...

16.   ти добре ли си? Ти си егати дългата бе.... Напълно нормално е да спреш да растеж момичетата към 7 8 клас най късно спират да растат а момчетата са до 19 и затова кстават по високи

17.   1. Не съм "егати дългата", всъщност съм с нормален ръст... Вземи излез извън селото или "града", от който си
2. Научи се да пишеш, че така за нищо не ставаш, предполагам поредния глупав, без цели, жалък човечец... айде, сладур, комплексите на друго място (;
Всъщност защо въобще съм пускала тая тъпа тема?

18.   Абе момиче наистина, защо си пуснала тази тема, да се заяждаш с хората, които я четат и ти отговарят ли? Мислиш ли. че някой го интересува колко си висока и кога си спряла да растеш? Айде лягай си..

19.   Да ти имам проблемите!

20.   18, НЕ се заяждам, а отговарям и казвам, каквото виждам (чета) (; Тогава съм имала притеснение и съм пуснала темата. Ако караме то твоята логика, на никой не му пука дали някой си е гей, има странни фетиши, не знае как да се целува, има малки гърди, жена му му изневерява и т. н. Но нали spodeli. net е създаден, за да споделят хората това, което ги тревожи и да получат съвет? Така съм направила и аз, така че- тихичко(:
19, НЕ са проблеми вече.. тогава явно, вече не(:

По-добре не пишете по таzi тема, стара е, а и сега нямам нужда от помощ, пишете някъде, където наистина бихте помогнали и бихте били полезни(:

21.   Повечето момичета растат до 13 години така че наълно нормално да не дърпаш вече а и това ти стига

22.   В твоя случай е много вярна приказката "Внимавай какво си пожелаваш". Осъзнай се и не занимавай хората с глупости.
BV

23.   Абе момиче аз съм на височина колкото теб, а съм 3 години по-голям. Достатъчно си висока за жена, стига ти толкова. Освен това обикновенно момичетата растат до 13-14 години, докато момчетата до по-късно. Например си момичета, които в прогимназията ми изглеждаха като какички сега са по-ниски от мен. Но не виждам какъв е проблема-ти си от най-високите момичета.

24.   Ейй стига сте критикували момичето. Както някои искат да са по-слаби или с по-големи гръдни обиколки така и тя иска да е по-висока! И аз съм така, има ли нещо лошо? Вреди ли на някого?
Авторке, и аз съм същата история, но последните месеци съм пораснала с 2-3 см. Играй баскетбол, скачай! Няма нищо лошо във височината :)

25.   Хмм...Май те познавам.. :Д Споко аз съм 1.65 и ми е мн гадно! Ти си си направо супер! ; )

26.   Боже! Станала дълга като маркуч и иска да расте още. Ти в час ли си? Аз съм момче на 17 и съм висок 170! Ти какво искаш-да станеш 2 метра ли? Хубаво са ти казали хората, че няма да растеш повече. Няма да е нормално ако растеш още! Това е много за момиче. Освен това момичетата растат най-късно до 14 (е, има и изключения), докато момчетата растат след това. Аз на 14 бях около 157. Голям "проблем" имаш. Ами като има разни момиченца и то на моята възраст (не на 14) дето са високи 150 какво да кажат те? Постави се на тяхно място и си помисли хубаво имаш ли основание да искаш да дърпаш още и да занимаваш хората с глупостите си. Аман от комплексари!

27.   Номер 26, единствения комплексиран тук ОЧЕВИДНО си ти. И може да прочетеш коментарите по-нагоре (; + Това много ми допада просташкия ти начин да изказване. Няма да коментирам повече, не искам да си губя времето.
Авторката

28.   От моите наблюдения знам че момичетата дърпат на височина много в периода 12-14 години, после спират и растат съвсем по малко докато спрат. Момчетата пък дърпат здраво нагоре между 14 и 17 и пак спират някъде там, после съвсем по малко. 172 за момиче е много приятен размер, да ти кажа правичката, не ти трябва много още, току виж станеш 175 до 3-4 години но повече няма нужда.

32.   Здравейте! Имам въпрос:
Аз съм на 13 години и съм в 7 клас. Висока съм 165, а една моя приятелка, която е в 8 клас, преди беше 1, 70, а сега е 1, 64. Когато е влязла в гимназията си е смалила височината. Това нормално ли е, защото според мен е нормално, за едно дете, след като е спряло да расте?