Споделена история от Тинейджърски

Никой не ме разбира . . .
Здравейте , аз съм момче на 14 . Понеже никой не ме разбира освен 5-6 приятеля и баща ми , реших да споделя какво ми се случва . . .

Майка ми напоследък се държи много странно с мен , внимание се обръща само на брат ми . . . Той е на 20 , но му липсва детството и сега някой път се държи като 5 годишно хлапе . . . Та майка ми постоянно ми се кара , не ми дава да излизам с приятели вечер , крещи ако стоя до по-късно от 21:00 пред компютъра , кара ме да лягам в 22:00 и като стана малко по-късно от сън ми се кара . Два дена подред ставам в 11:00 и тя ми се кара като за световно . . . Дори по скайп не ми дава да говоря с приятели , постоянно подслушва какво си говорим и после ме разпитва . . . За всичко отвиняват мен , а брат ми винаги е невинен :X Днес им казах , че ще се изнеса от вкъщи а тя ми отговори : Ако си мислиш че ще ни уплашиш , не си познала . Някой път след 23:00 сядам пред компютъра за да не ме усети , но брат ми ме вижда някой път и им казва всичко . . . Единствено и само баща ми ме разбира от семейството . Нямам и много истински приятели . . . 5-6 са само , а не са от моя град . . . Искам да се изнеса или просто да умра . . . Няма никой за който да живея !

Някой може ли да ми даде съвет , как да ги накарам поне малко внимание да ми обърнат ?!?

Коментари

1.   И аз съм така горе-долу.Потърпи като минат още 4 години да направиш 18 бегай от тях

2.   Съвет- Игнорирай всичко ! Не оставяй гняв да се трупа в теб защото след време ще го освободиш и може сериозно да съжеляваш ! Бъди непукист ... влиза през 1то ухо излиза през другото ! Върши си задълженията в къщи , ходи си на училище , дръж се с брат ти както той с теб и най- важното щом искаш внимание направи нещо което ще им се хареса ... и поговори повече с баща ти пиинете по 1 бира всеки ден и си приказвайте за теб и за проблемите ти.

3.   Напълно съм съгласна с №2

4.   Споко ве щом прай тез работи значи те обича, и се притеснява за тебе. иска най-доброто за теб. но няма да е лошо да седнеш и да поговориш с нея ;-)

5.   Само искам да кажа че съм объркала с описаниено : момиче съм и все пак благодаря за съветите

6.   Ако ваш'те са като наш'те няма да можеш да се изнесеш скоро.И при мен беше така и си виках, като стана на 18 ще се изнеса .........Ама познай станах на 18 работя и исках да се изнеса, но ме приепа студентка в другг град те ми казаха, че няма да ми дадат пари нито за семестара нито за очните...При което аз сама трябва да си сабирам парите и другото което е нестига, че не ми дават но и ми зимат от време на време така че незнам каква надежда да ти дам

7.   Напълно те разбирам! При мен е горе-долу същото, обаче никой не вярва в мен! Спри да им обръщаш особено голямо внимание, но не допускай и да те мачкат!!!
До колкото за брат ти... той и родителите ти трябва да осъзнаят, че той вече е достатъчно голям и трябва да се държи като такъв, а за теб... да но ти си още дете и те са тези, които трябва да знаят това!
Това, с което мога да ти помогна по някакъв начин и да ти дам някакъв съвет е че не трябва да си го слагаш много присърце, а напротив, трябва да им покажеш, че напук на всичко и всички ти си силна и ще се оправиш и сама.
Аз съм на твоите години и те разбирам не само заради това, а защото никой от близките и роднините ми не ме разбира. Те мислят, че това да свириш на китара е глупост и по този начин ще ти опропастя бъдещето. Аз на практика се оправям сама в живота.
Преди година също така като теб исках да умра, защото никой не ме разбираше, по този начин допуснах огромната грешка и избягах от вкъщи за седмица, изкарвах си парите като свирех и пеех на улицата, но мога да ти гарантирам, че каквато и да е майка ти, както и да се държи с теб тя всъщност много те обича и ще продължава да се държи с теб и да те мачка, за да можеш после да се изправиш.
По-добре сега да те мачка, за да можеш после да се вдигнеш и да и покажеш какво можеш!!!
Важното е ти да вярваш и обичаш себе си, защото никой друг няма да те разбере така добре както ти самата себе си!!

8.   Напълно те разбирам! При мен е горе-долу същото, обаче никой не вярва в мен! Спри да им обръщаш особено голямо внимание, но не допускай и да те мачкат!!!
До колкото за брат ти... той и родителите ти трябва да осъзнаят, че той вече е достатъчно голям и трябва да се държи като такъв, а за теб... да но ти си още дете и те са тези, които трябва да знаят това!
Това, с което мога да ти помогна по някакъв начин и да ти дам някакъв съвет е че не трябва да си го слагаш много присърце, а напротив, трябва да им покажеш, че напук на всичко и всички ти си силна и ще се оправиш и сама.
Аз съм на твоите години и те разбирам не само заради това, а защото никой от близките и роднините ми не ме разбира. Те мислят, че това да свириш на китара е глупост и по този начин ще ти опропастя бъдещето. Аз на практика се оправям сама в живота.
Преди година също така като теб исках да умра, защото никой не ме разбираше, по този начин допуснах огромната грешка и избягах от вкъщи за седмица, изкарвах си парите като свирех и пеех на улицата, но мога да ти гарантирам, че каквато и да е майка ти, както и да се държи с теб тя всъщност много те обича и ще продължава да се държи с теб и да те мачка, за да можеш после да се изправиш.
По-добре сега да те мачка, за да можеш после да се вдигнеш и да и покажеш какво можеш!!!
Важното е ти да вярваш и обичаш себе си, защото никой друг няма да те разбере така добре както ти самата себе си!!