Споделена история от Тинейджърски

Има сериозна приятелка,а аз все още го харесвам!
Здравеите, тук съм, за да ви споделя нещо и да чуя вашите съвети. Извинявам се за правописните грешки някои от клавишите ми не работят. Така... Момиче съм на 16 години. Занимавах се с едно момче 3 месеца, което твърдеше, че ме харесва и иска да бъде с мен. Тои е на 20. Знаех си, че няма как да имам нищо сериозно с него, но се надявах, защото го харесвах. Излиза ли сме говорили сме си, споделяли сме си и толкова. Тои е от друг град, град близък до моя, главно това беше причината за да нямаме връзка, поне за него това беше наи-голямото оправдание.. е, прав е. Винаги обещаваше, че ще доиде да се видим, да пием кафе и т. н. Идвал е няколко пъти и сме излизали. Веднъж се отвори тема за бившата му приятелка с която е имал връзка 4 години. Сподели ми, че всичко между тях е свършило заради сериозно неразбирателсвто помежду им, каза, че не са в лоши отношения, но няма да направи същата грешка да се върне при нея, понеже е минал през този път и знае кое как и какво е... Веднъж се чухме, каза, че ще доиде да ме види и съответно очаквах обаждане от него... чаках, чаках... не звънна. Обадих му се няколко пъти но винаги ми затваряше, писах му не ми отговори.. изцяло се покри. Не знаех каква е причината, но след седмица разбрах, че се е върнал при бившата си... Мина месец.. и тои ми се обади, за да ми обясни каква е била причината да спре да комуникира с мен.. многоооо рано се е сетил да го направи... е казах му, че няма нужда и че знам всичко.. Извини ми се... Правих се, че нищо не се е случило.. Няма проблем, чао. Чао. това беше разговорът ни. Пратил ми е покана в фб, приех го. Въпросът ми към вас е.... какво да правя да се надявам ли за нещо, някои изпадал ли е в подобна ситуация, какво се мъчи да направи? Благодаря ви!

Коментари

1.   Според мен се мъчи да има резерва, ако му стане скучно... Нищо лично, песимистка съм по душа и гледам малко по така на нещата :) Отношенията между двама човека, които са имали дълго време сериозна връзка, са много сложни. Дори да е говорел, че не иска да го прави и знаел какво е, действията му показват друго (а и често много хора просто така говорят, както той е направил). 4 години са много време, за да утихнат нещата просто ей така, от личен опит го казвам- трудно си е и изисква време. Те си имат своите спомени, преживявания и т. н. , но пак има някакъв вариант тези неразбирателства да се появят отново. Та, след есето горе (пауза: ръкопляскания за автора) следва моят съвет: ако имаш сериозни чувства към този индивид, поддържайте връзка /приятелска/ и ако евентуално нещата между тях се объркат отново, ти ще си насреща. НО (подчертавам го) не разчитай само на това... Хубаво, пишете си и прочие, но не седи като послушно кученце до вратата да го чакаш. Шансът е 50/50

2.   Благодаря ТИ многооо!

3.   Най-малкото от самоуважение не би трябвало да се занимаваш с него. Казал ти е, че ще ти се обади, а после мишкува цифра време, вместо да се обясни като голям човек с няколко думи. Правила съм грешката да тичам след такива мъже и години по-късно се чудя дали главата не ми е била в за*ника. В никакъв случай не го чакай. Може би има някакви симпатии към теб, но поведението му не е като на човек със сериозни намерения... Един ден така, друг ден иначе.

4.   Забрави го , не бъди резерва. Излизай с други момчета , когато те види с друг , нещата може да се променят , ако му пука значи има някаква симпатия към теб , но ако не направи нищо , това ще докаже , че не е гледал на теб насериозно ! Не си губи времето с хора , който не знаят какво искат. Според мен изобщо не се е разделял с приятелката си ,просто е искал малко разнообразие и е започнал да се вижда с теб . Не се подценявай , оглеждай се за някой , който ще те прави щастлива, а не за някой , който ще те лъже :)