Споделена история от Тинейджърски

Зарибена съм по телефона.
Момиче на 12г. съм и не спирам да гледам, чета нещо на телефона, таблета и компютъра. Преди 2г. не бях зарибена. Постоянно цъкам часове наред и не мога да спра, не обичам да играя толкова игри, колкото да чета някакви неща. Не трябва да сменям телефона искам да имам волята да издържа половин ден поне без да докосвам телефона. Казах на тате, ама той като не е вкъщи и не може да види, не вярва. Той мисли сигурно, че го правя по 2-3часа. Моля Ви, помогнете ми!!!

Коментари

1.   Намери си по интересно хоби? Ако от четенето научаваш нещо полезно, ок. Ама да четеш в фейсбук некви статуси, клюки и такива, тва вече е глупост

2.   Имаш повод за притеснение. Положителното в твоя случай е, че осъзнаваш проблема си. Поговори с училищния психолог. Успех!

3.   Абе и аз имам подобен проблем, ама знаеш ли как го решавам. Съзнателно лятото отивам на почивка на място без wi fi или пък си оставям таблета и лаптопа в София. И да видиш как 2-3 седмици дори не се сещам за тях. Така и нервите ми се отпускат и очите ми си почиват и се откъсвам за малко от цялата лудост наречена Интернет. Пробвай и ти. Ще видиш, че като си на приятно място (примерно сред природата) и с готини хора телефонът и таблетът няма да ти липсват толкова. Първите дни може и да се тревожиш, че изпускаш нещо важно във Фейса, ама после няма и да се сещаш за тях. При мен поне така се получава.

4.   Какъв психолог ви гони вас? Всеки втори тинейджър е като теб. И аз бях така, но се оправих доста лесно. Просто не си взимай един ден телефона на училище, а ако можеш не го взимай никак. Използвай го само във вас. Ще разбереш, че е по-хубаво без телефон и ще видиш колко по-интересни неща се случват в реалния живот от колкото в "интернет света". Говорете си повече с приятели като излизате, вместо да чаткате на телефоните. Айди успех!

Завладяха ни тея технологии. :(

5.   Доведената ми дъщеря оставя джаджите си при баща ?, а той ги крие от нея. Получава се!
Номер 3 е дал най-добрият съвет за мен

6.   Аз съм авторката. Номер 4, аз въобще не го ползвам в училище, но много често вкъщи. Номер 3, аз нямам фейс, a viber. И него ползвам постоянно. Номер 3, хубаво замалко ще отида на почивка без wifi, но после бързо ще наваксам пропуснатото време.

7.   Авторката:Номер 5, понеже съм пълна отличничка, родителите ми не вярват. До всички:Моля, помогнете ми не стига, че ослепявам, но туко-що си погледнах окото не вижда въобще бялата част, цялото е червено!!!

8.   Авторката:Все пак, благодаря за коментарите!

9.   Авторката:Номер 1, да чета тъпи клюки и си чатя по viber и имам хоби, което беше и мечта, но го зарязах заради телефона. И по-точно аз казах на тате, че малко ползвам телефона, а на мама въобще не й казах да им казвам ли?

10.   Е нищо не разбрах! Казала ли си на баща си не си ли?!???!!!

11.   Поне смени телефона с 8-10 инчов таблет, че ще ти заминат очите бадева.

12.   Е как да не му имплантираш чип на такъв човек,та той дори сам ще си поиска имплантирането.Белега на звяра е вече много близо.

14.   Хайде стига глупости. В този сайт пишат хора които наистина са притеснени и имат нужда от помощ. Като излизаш постоянно с приятели няма да имаш време за компютър. Апък телефона всеки втори е така. Че там са фейсбук, инстаграм..

15.   Прави това, което ти е приятно...