Споделена история от Тинейджърски

Чалга
Здравейте, момиче съм на 15 г.. До скоро не понасях чалгата, мислех текстовете за безсмислени(все още го мисля), но в целия ми клас се слуша чалга и някакси се зарибих и аз, както се казва ''с какъвто се събереш, такъв ставаш''. Проблемът не е, че не искам да слушам поп-фолка, защото това си е лично мой избор, но и от части повлиян от съучениците ми. Проблемът е, че родителите ми мислят, че слушаш ли чалга си някакъв долен западнал човек, мислят, че като сме в елитно училище и не може да се слуша чалга. Искам съвет как да им обясня по правилния начин.
Моля изключително много модераторите да публикуват историята ми :)!

Коментари

51-68 от 68

57.   7/53, какво значи "Н1, е те понеже металистките са изключително естествени... ". Ти пръв започна да обясняваш кой е неестествен и кой - не. Номер 1 обяснява до какво води чалгата понякога. Да не говорим, че с тази реплика слагаш всички ни под един знаменател. Никъде не си написал "почти" или "не всички", аз от къде да знам какво точно имаш в предвид?
От къде знаеш, че метълите в Борисовата градина са наркомани? Познаваш ли ги? Някога те ЛИЧНО да са ти го казвали? Като го чуя това, че сме наркомани, и ми се изправят косите. Не, че ги няма и такива, но са единици.
Не разбирам защо трябва метъла да е еквивалент на простащина, а феновете му да бъдат отъждествявани на наркомани, мърлячи и сатанисти? И това го казват хората, които най- малко разбират от метъл. Вие сте го създали този стереотип. Имате много изкривена представа за хората.
Какво ви пречи дали някои е с пиърсинг, флеш, силикон или боядисана коса? По това ли определяте хората? Значи сигурно нямате приятели или познати, които да носят обеци, да са си променили цвета на косата или дори да са си сложили силикон? Тях ги избягвате, защото са фалшиви. Много момичета си боядисват косите, без да слушат метъл. Защо реши, че са само метълките? От нашия клас са 3-4 (без мен), предполагам, че за тях не е проблем да го правят.
Но какво ти обяснявам аз. Заповядай в моя град да те черпя малко хероин, че като ни изкарвате наркомани, поне да не ни изкарвате недружелюбни. Ако искаш може и кока. И, споко, няма да попаднеш на човек със слонски уши от флешовете (които нямам), надупчено като игленик лице от пиърсинги (които нямам), или с коса с цветовете на дъгата. А, да, да поясня, че и силикон нямам. Ние метълите, също можем да се похвалим с лоши и страшни каки с фалшиви цици. Не са само в чалгата, срещат се и в метъла, ама виреят доста по- малко. Някои са като извадени от блек метъл порно.
Ако дойдеш ще видиш един нормален човек със тениска на Дарк Ейнджъл или Венъм, със суичен на Слейър или Пантера, мешка на Металика, кецове и дънки. Даже няма да намирисва на прясно ексхумиран гроб от мен, защото съм от чистите и поддържаните метъли и няма да извикам чичо Сатаната да те изнасили, защото говориш лошо за нас, че може и да му се кефя, ама нямам намерения да му се прекланям или да имам нещо общо с него. Ще се озоря малко с дрогата, защото не съм по тези неща. Ако пък не щеш, можем да седнем някъде, да пием по нещо. Ти ще пиеш бира или там, каквото пиеш, а аз - кола или монстър, защото това е единственото най- вредно нещо, което съм позволила навлиза в тялото ми. Дори и цигари не пуша, защото за мен цигарите=л*йна. Толкова ги мразя, че, буквално, от омразата ми към тях ми се образувало нещо като алергия. Предпочитам да слушам Кондьо Варварина, от колкото дори и да ги дишам. Алкохол пия три- четири пъти в годината по няколко глътки.
Ще си поговорим за това как са устроени света и метъл обществото или пък за нещо друго. Както каза Вучков "Вече има по- културна музика от метъла". Пък, не е задължително да е само за музика.
И, бъди спокоен, няма да извикам тълпа грозни и злобни метъли да те раздерат с шиповете и веригите си и да запазят легло в болницата, по принцип не съм такъв човек. В интерес на истината най- близките ми приятели не слушат метъл.
Това не е покана за среща или обяснение в любов по "метълски", просто иронизирам ситуацията. И да поясня - не се заяждам. :)

Black Sabbath

58.   От номер 51- 55, да, в "Моето слабо място" има обръщение към Бога. То е точно в началото на твория абзац след припева. Не чети текста, а слушай песента, тя не е чалга и няма да съжаляваш. Текстът изобщо не е похотлив, а изразява желание за страстна любов, в което няма нищо лошо. Със сигурно е 100 по-добре от "мога да я галя по дупата денонощно".
Айде да вземе друг пример с обръщение към Господ- https://www.youtube.com/watch?v=Qts5JZlI8RQ Тук вече няма как да не откриеш обръщението.

59.   От номер 51- Black Sabbath, благодарение на теб потърсих превод на български на метъл песни. Трябва наистина да ти благодаря, защото ти ми отвори очите. Не бях прав, когато казах, че метълът проявява нетолерантност. Не.
Метълът не само не проявява толерантност, а изродява и се подиграва с бощочовешките ценности. Тази музика е 1000 пъти по-опасна от чалгата и нека видим защо:

Rammstein: Tier

Какво прави жената,
какво прави жената,
която човек от животно
не може да отличава

Тя потапя перото в кръвта му –
пише сама до себе си писмо,
бездушни редове към детството,
когато баща й си лягаше с нея.

Какво правиш,
какво чувстваш
какво си ти
явно само едно животно.

Какво виждаме тук? Виждаме смъртния грях- КРЪВОСМЕШЕНИЕ. Не мисля, че има смисъл да коментирам по-нататък.

Rammstein: Weisses Fleisch

Червени белези от бич на бяла плът
причинявам ти болка
и ти виеш на висок глас.

Сега те е страх, а аз съм готов
черната ми кръв прокисва в роклята ти.

"ЧЕРНАТА МИ КРЪВ ПРИКИСВА РОКЛЯТА ТИ"- тази вечер ще сънувам кошмари.
Нека сравним това с най-новата песен на Преслава:
"Ако утре ме губиш"
Различна съм казваш, не в мен влюби се.
И ти си виновен - замисли ли се?
Държа се с теб, ти както с мене.
Няма нещо, което живота е дал
да не може обратно да вземе от нас.
Даже и любовта, и тя не е вечна!

Припев:
Ще мачкаш ли сърцето ми пак?
Ще караш ли да плаче, защото ти е лош деня?
Ако утре ме губиш?
Ще ме целуваш ли до несвяст,
ще кажеш ли най-важното нещо за теб, че съм аз.
Ако утре ме губиш?
Ако знаеше, че за последно ме имаш...

От гордост разбиваш сърцето в мен,
а моето его ти връща на теб..
.. и нас промени проклетото време!
Няма нещо, което живота е дал
да не може обратно да вземе от нас.
Даже и любовта, и тя не е вечна!

Припев:
Ще мачкаш ли сърцето ми пак?
Ще караш ли да плаче, защото ти е лош деня?
Ако утре ме губиш?
Ще ме целуваш ли до несвяст,
ще кажеш ли най-важното нещо за теб, че съм аз.
Ако утре ме губиш?
Ако знаеше, че за последно ме имаш...

Изключително лирична и СТРАХОТНА РОК БАЛАДА.
Имаш ли да добавиш нещо, освенбаналното и изтъркано до болка клише "не всички метъл текстове са такива", Black Sabbath?

60.   Black Sabbath, с това "не е заяждам :)" накрая не правиш коментара си да изглежда по-дружелюбен, щото от километри си личи, че си butthurt. Познавам много метали/метъли и много от тях са... така да се каже... спрели. И когато говоря за такъв тип групи от обществото аз говоря именно за ГРУПИ - за отличаващи се ГРУПИ. Ти не си "метълката", която визирах. Може да слушаш колкото си искаш метъл, но стига да не ти личи от кимометри каква музика слушаш това не ми пречи. Като кажа метъли имам предвид точно такива, или поне в 90% от случаите. Визирам онези, които демонстрират колко са хардкор, колко са fuck society. Не, те в Борисовата не са наркомани. Изобщо. Затова миришат на спирт, цигари, коз и за 20/7 на MDMA. Честно казано тези, които са ми противни са именно тези, които са в неосъзната тийнейджърска фаза, макар и да са почти възрастни, което е малко тъпо. Честно казано и аз слушам метъл, но не демонстрирам къв съм maggot и не съм нападателен към хора, които не слушат. Защото именно тези, които споменах са неосъзнати лицемери или по-точно hypocrits (много жалко, че тая дума няма точен превод на български). Като си монтират 8 болта в ушната мида те идяждат ако им кажеш нещо. Кой си ти да съдеш според външния вид? ! Но в същото време разправят колко са пропаднали еди кои си, щото носели тесни дънки и прилепнали тениски. Чалгарите били тъпи, щото говорели за тъпи работи. Истината е, че едните разказват как са се разбили в котън, а другите разказват как са се разбили в mixtape 5.

А сега обръщение към чалга закрилника:
Не се излагай. Съдейки по коментарите ти или си някой трол, който в момемнта се разбива от смях или си някой филмар и честно казано според мен възрастен филмар, на около 30-40 години, заради начинът ти на изразяване и баналните ти аргументи. Самият факт, че твърдиш толкова силно, че все едно ако слушам една песен на Металика ще ходя да спукам някой от бой, щото метълът учел на агресия показва, че си бая навътре в сюжета. И още нещо: защо говориш само за Рамщайн и Преслава? Метълът не е само Рамщайн, нито пък чалгата е само Преслава. И двата стила имат хубави (независимо какви са ти критериите) и лоши изпълнители. Та чалгата не е само и пайнер дори. Слушал ли си Магапаса? Сашка Васева? Сашка Васева и според мен защитава православните ценности като се снима гола навсякъде. Аз ти дадох Фики за пример и ти излезе със защитата "не ти говоря за Фики". Ти също си неосъзнат лицемер, сам си противоречиш. Като кажеш "метълът учи на агресия", това не звучи като "само някои песни учат на агресия", а звучи като "абсолютно целият метъл учи на агресия". По същия начин, като кажеш "чалгата има по-добро послание от метъла" това не звучи като "има някои чалга песни, които имат по-добро послание от метъла", а като "абсолютно всяка чалга песен има много по-полезно съобщение от абсолютно всяка метъл песен". А пък и Металика си имат бая свестни песни ако трябва да съм честен, но ти доказа колко си невеж на тази тема, както ти казаха вече. А честно казано доказа леко колко си невеж и по отношение на чалгата.

61.   Слушайте ме добре, първо спрете войната между метъл и чалга, който каквото иска, това ще слуша. Тази музика НЕ МИ ВРЕДИ. Няма да пуша, пия или променя отношението и поведението си, защото УВАЖАВАМ родителите си. Попитах как да им кажа и да ме разберат, защото не понясят този тип музика, а не да се изпокарате.!!!
от автора :)

62.   59, ти не разбра ли, че Рамщайн не са единствената метъл група на света? Една птичка пролет не прави, какво толкова трудно има за разбиране?
Нима не знаеш тази песен на Рамщаин:
http://vbox7.com/play:8e729cf2
Не ги слушам много и не съм ги слушала от доста време (Рамщайн). В момента съм насочила вниманието си към други групи. Знам, че и sonne не е с брутален текст, но клипът е леко извратен. Сигурна съм, че имат и други песни със смислени текстове.

Ето ти линкове към метъл балади:
http://vbox7.com/play:47137c4db8
Да се говори за кървища? Това е любовна балада.
http://vbox7.com/play:c4465df049
http://vbox7.com/play:6413cf2c

Ето ти и балади на Металика:
http://vbox7.com/play:2ca0268b
http://vbox7.com/play:6adbb99e
http://vbox7.com/play:7ebe1ece
http://vbox7.com/play:be2ffd9a
http://vbox7.com/play:mc473049a2
Тези не са балади, но не са с кървав текст:
http://vbox7.com/play:d7a4cc7a
http://vbox7.com/play:1a9ed70032
http://vbox7.com/play:e3010cbf

До тук с Металика, ето ти и други балади на други групи:
http://vbox7.com/play:d5ff84b28d
http://vbox7.com/play:d63f64eb
https://www.youtube.com/watch?v=b0a-8T8BHU4
http://vbox7.com/play:69469766
http://vbox7.com/play:ded98edc
Някои могат да бият малко на рок. Знам и още, но общо взето за тези се сетих в момента.
Ето ти песни в метъла, някои от които могат и да звучат агресивно, но текстовете им нямат нищо общо с насилие и кървища:
http://vbox7.com/play:30432bd18b
https://www.youtube.com/watch?v=LRiZ_Gy2mxg
https://www.youtube.com/watch?v=3puHjwyIuIY
http://vbox7.com/play:8ce57782ba
http://vbox7.com/play:acbfb13ece
http://vbox7.com/play:6d068a85d9
Прекрасен инструментал! - http://vbox7.com/play:4ce09ec04c
http://vbox7.com/play:0d4c3b171e
http://vbox7.com/play:135d776230
http://vbox7.com/play:90d5b5e54b
http://vbox7.com/play:1f6072cc
http://vbox7.com/play:19b44106
http://vbox7.com/play:0b29f173
http://vbox7.com/play:bf16638e
http://vbox7.com/play:b86701a7
http://vbox7.com/play:af2a6b6aab
http://vbox7.com/play:93346b12
и още мноооого други. Не всички песни са преведени на български, но съм запозната с текстовете им и ти казвам, че нямат нищо общо с ужаси от типа "Тексаско клане".
Ако трябва да бъдем честни, слушам и такива групи - Cannibal Corpse, Six Feet Under, Dark Angel (не всички песни са им такива). Последните са ми любимци.
Занимавам се професионално с рисуване и много често Dark Angel ме вдъхновяват. Не, не рисувам мъртви хора или животни, рисувам пейзажи, в които има известна доза сюрреализъм. Начинът, по които Dark Angel правят песните си, динамиката и енергията, с които ме изпълват, ме кара да ги обожавам. Текстовете им не ме вълнуват толкова, не гледам само тях, гледам и други неща в песните им. Venom често пеят за Сатаната (но не само за него), те също имат подобно въздействие върху мен.
Ако обичаш не ми минавай с номера да ми покажеш текста на две песни на една група и да тръгнеш да плюеш целия жанр, защото в тези песни се пее за насилие. Не си попаднал на подходящия човек. С метъл съм израснала, сериозно го слушам от 4-5 години, но се интересувам живо от него. Той никога не ме научи на насилие. Към насилие ме склоняват хората като теб, които си правят тъпи изводи и заключения, защото са чули по няколко песни от две групи и вече знаят всичко, а всъщност не е така. За пореден път ми го доказа и си в голяма грешка. Почти всички мои преподаватели по специален слушат метъл, но са много възпитани и интелигенти хора, които гледат да ни научат на нещо. Но, като всички антиметъли, и ти живееш в един свят, в който метълите са създадени да насилват, а метъла е виновен за всичко. Слез на Земята!
До 60:
какво искаш да кажеш с "Може да слушаш колкото си искаш метъл, но стига да не ти личи от километри каква музика слушаш това не ми пречи." ? Както казах и в предишните си коментари - аз слушам метъл, страст ми е и не го крия. Нямам и намерения да го крия. Обличам метълските дрехи, защото ми харесва и защото по този начин показвам подкрепата и уважението ми към групите, които слушам. Не е за да се правя на голямата метълка. Повечето, които се обличат с цел да привличат внимание, определено са някакви позьори или не са за дълго в музиката. Ако ли не, са някакви комплексирани отворковци. Явно ти си от хората, които съдят по външния вид.
В предния си коментар написах, че най- близките ми приятели не слушат метъл. Не ме интересува какво слушат хората, аз гледам съвсем други неща. Защитавам музиката си, когато някои я обижда и се бия, когато на мен първи ми налетят на бой. Повечето метъли са леко озлобени, защото е адски досадно и гадно да вървиш по улиците и повечето хора да те гледат злобно, заради тениската ти на група и да бързат да те дискриминират и категоризират за побеснял, миризлив сатанист без дори и някога да сте общували. Затова съществува това известно озлобление сред повечето метъл фенове.

Black Sabbath

63.   От "чалга закрилника"- Номер 60, ти се изкара по-бял и от Black Sabbath, и от мен. Абе, изобщо от тебе по-безгрешен няма, какво сме тръгнали да се сравняваме с тебе, ти и от метъл и от чалга разбираш, изобщо...
Да не споменавам, че пишеш неграмотно...
И не, не съм на 30-40 години. Това твое твърдение подсказва, че изобщо не си запознат с основното поколение, което в момента слуша чалга, а именно- това на децата. На 17 съм. И за какво си противореча? Аз казах ясно и категорично- НЕ на силикона, НЕ на разврата в чалгата. Говоря ти за Преслава като пример за певица, която се е издигнала в своята кариера благодарение не на разврата, а на невероятния си глас. И не само Преслава, има и други истински певици като Ивана, Глория.
А от тебе не се разбира какво защитаваш, срещу какво си против, като цяло нищо не ми стана ясно от твоето "изказване", ако изобщо може да се нарече така.

64.   Всеки си има право на вкус и всеки има своите разбирания, когато слуша музика. Аз съм подръжател на техно музиката, може да Ви се стори налудничево, но както казах, всеки разбира дадено нещо по различен начин. Това, че слушаш чалга не те прави ''долен'' човек, чалгата не определя това, какъв човек си, просто въпрос на вкус... Слушай каквото ти хареса, не е нужно да подръжаваш на някого и да слушаш мнението на останалите.

65.   Какво защитавам и какво не харесвам ли, байо? Против съм филмари, които не знаят къде им е акъла да ми говорят за щяло и нещяло. Никъде не съм нападнал метъла, а само определени метълисти. Нито съм нападнал силно чалгата, а просто искам да ти кажа, че изобщо не е по-свята музика от метъла и е изключително примитивно и наивно да ги сравняваш според 2-3 песни. Още повече проявяваш и инат, което е много досадно имайки предвид твоето невежество. И да, смея да твърдя, че разбирам и от чалга и от метъл и смея да твърдя, че ти не разбираш нито от едното, нито от другото. И двата жанра имат лоши и добри песни и изпълнители. И да повторя отново, не съм против Black Sabbath, с нея не бих казал, че имам някаква дискусия, освен 1-2 неща, които даже не ми се и занимава да коментирам, защото са безсмислени. Против съм твоите аргументи, че чалгата е много по-свята и чиста музика от метъла. И аз съм на 17 (почти) и съм много, ама много добре запознат с поколението си. И защо съм неграмотен? Объркал съм 800 букви, докато пиша бързо. Знам, не ме оправдава, чист мързел и немърливост го наречи, ако искаш, но правиш ли разлика между неграмотност и неволни грешки. Ако напиша думата "дискусия", без "и" (тоест "дскусия") това не показва неграмотност. Но фактът, че според теб показва неграмотност на мен ми казва, че ти си даже малко изостанал за 17 години.

66.   Кой нормален човек ще слуша чалга доброволно и ще й се кефи, лол?

67.   Какво защитавам и какво не харесвам ли, байо? Против съм филмари, които не знаят къде им е акъла да ми говорят за щяло и нещяло. Никъде не съм нападнал метъла, а само определени метълисти. Нито съм нападнал силно чалгата, а просто искам да ти кажа, че изобщо не е по-свята музика от метъла и е изключително примитивно и наивно да ги сравняваш според 2-3 песни. Още повече проявяваш и инат, което е много досадно имайки предвид твоето невежество. И да, смея да твърдя, че разбирам и от чалга и от метъл и смея да твърдя, че ти не разбираш нито от едното, нито от другото. И двата жанра имат лоши и добри песни и изпълнители. И да повторя отново, не съм против Black Sabbath, с нея не бих казал, че имам някаква дискусия, освен 1-2 неща, които даже не ми се и занимава да коментирам, защото са безсмислени. Против съм твоите аргументи, че чалгата е много по-свята и чиста музика от метъла. И аз съм на 17 (почти) и съм много, ама много добре запознат с поколението си. И защо съм неграмотен? Объркал съм 800 букви, докато пиша бързо. Знам, не ме оправдава, чист мързел и немърливост го наречи, ако искаш, но правиш ли разлика между неграмотност и неволни грешки. Ако напиша думата "дискусия", без "и" (тоест "дскусия") това не показва неграмотност.

68.   От 63- 66, отиди се хвърли отнякъде и си трай. Ще слушам колкото си поискам чалга, не ми лол-кай, а осъзнай, че чалгата е най-слушаната музика в България. Аман от идиоти...

69.   От 63- 67, започвам отзад напред. Не, случаят с дискусия е неволна грешка, както ти го посочи. Не исках да издребнявам, но ти ме принуди. Виж си изречението:
"Против съм филмари, които не знаят къде им е акъла да ми говорят за щяло и нещяло. "
При бързо писане може да се изпусне, да речем буква. Добре, но пълният член не се изпуска при бързо или бавно писане, не съм от вчера. Грешката ти, да конкретизирам, е при "акъла". Освен това ти липсват и запетаи- тях си ги открий сам.
Коментарът ти е просто фукане- аз разбирам много от метъл, от чалга, от не знам какво още, а ти не разбираш, ти не знаеш, а аз знам и т. н. Аргументи?
Вече казах за чалгата, караш ме да се повтарям- ако например ме накараш да тълкувам клипа на "Най-добрата" на Андреа, мога да кажа само едно- разврат. Но аз за Андреа не говоря. Казах вече кои певици конкретно защитавам.
Други "аргументи"?

70.   От 63- Black Sabbath , изслучах песните. Някои свучаха агресивно, не си мисли, че не знам английски и не мога да си ги преведа. Но остави това сега. Забелязах следното в повечето- те са тежки, тягостни, дори, бих казал, подтикващи към депресия. Поне според мен предназначението на една такава балада не е такова.
Връщаме се на въпроса за метълистите- да речем, че ти не си такава, но мнозинството от метълистите са агресивни хора. Казвам ти го, защото познавам доста, за мое съжаление. Те са тези с агресията. Не знам на какво ги учи метълът, но резултатът е агресията в повечето хора, слушащи тази музика. Такива са фактите.
Тук е моментът да вмъкна важно уточнение. В моя клас пълното мнозинство слуша чалга. Смея да твърдя, че съм по-умен от тях (няма дас е впускам в подробности, че оценките ми са най-високи от всички и т.н.), а накрая излиза, че аз и една проста селянка слушаме една и съща песен и й се радваме.
Какъв е изводът- при чалгата също има прости хорица, които я харесват. Ако нямаше прости чалгари, някои поп-фолк песни изобщо нямаше да станат хитове, защото има песни, които нямат никакъв смисъл.
Впрочем, защо не се ориентираш към Youtube? Зарежи Vbox-a, само товари браузъра и не е толкова известен.
Номер 64, щом харесваш техно музика, има нещо, което мога да ти предложа, и е българско- https://www.youtube.com/watch?v=WdM22pzqaac

71.   От Black Sabbath до 70:
представи си следното нещо: ако хората те гледат с неодобрение, само и само защото си фен на дадена музика, избягват да говорят с теб заради това нещо, категоризират те и те сочат за наркоман, дяволопоклонник, изрод, мърляч и другите глупости само, защото слушаш метъл; вървейки по улиците срещаш същото в очите на минувачите и всичко това се случва без повечето хора да те познават (или те познават много бегло) и единственото им основание е защото си фен на метъла, няма ли да се озлобиш към хората? И повечето от тях се изказват сякаш са по- запознати от теб с музиката, а всъщност не знаят за какво говорят, няма ли да ти стане гадно? Няма ли да се почувстваш несправедливо отхвърлен? Постави се на наше място. С какво си по- малко човек от останалите, нямаш ли нужда от приятелство и любов? Не смяташ ли, че цялата тази работа с категоризирането е ужасно тъпо и нелепо? Не само не го смяташ, а и не го осъзнаваш, личи си от коментарите ти. Това, че си с най- високият успех не означава, че разсъждаваш достатъчно трезво и осъзнато, просто имаш капацитет. И плеймейтката Елена Кучкова е с висше образование, но не е много умна.
Какво очакваш от метълите, които познаваш - прекрасно отношение ли? Ами, след като си с такова мнение за тях недей да очакваш дружелюбие и учтивост. На нас ни е писнало от този скапан стереотип. Дори и да не си заявявал мнението си пред тях със сигурност усещат какво е отношението ти. Такива неща се усещат.
Метълите сме нормални хора като всички останали, какво толкова има за разбиране? ! Номер 64 казва, че всеки има своите разбирания относно музиката. Това, че ти не разбираш метъла си е твой личен проблем и не знам защо го правиш мой проблем или проблем на такива като мен. Метълът не ни учи на агресия. Песните с брутални текстове като тези на Six Feet Under, Cannibal Corpse, Death, Napalm Death, Awaiting The Autopsy, Anal Cunt и прочие НЕ се възприемат на сериозно. Просто се кефим на тежкото звучене и гърленото ръмжене. В метъла има много други тематики като политика, корупция, социология, литература, хумор, фантазия, астрология, окултизъм, фолклор, любов, природа, митология, метъла като музика, история. В последното също в някаква степен присъства насилие, но се разглеждат факти от историята и затова я споменавам. Нима мислиш, че за около 30 разновидности на метъла ще се разказва само за кръв и ужаси? Много тъпо от твоя страна.
Някога гледал ли си интервюта с групи? Повечето от хората, занимаващи се с метъл, са задълбочени и добре разсъждаващи хора. Погледни много оплюваният от вас Мерилин Менсън - той е художник, актьор, поет. Освен, че е вокалист той може да свири на китара, барабани, саксофон, флейта и още нещо. Детството му и тинейджърските му години никак не са лесни. Маниерите му и начинът му на изказ показват, че е интелигентен човек. Виж интервюта с Металика и ще видиш, че са много добри хора. Джеймс Хетфийлд води straight edge lifestyle, което основно означава, че избягва алкохол, цигари и наркотици и с*кс с хора, с които няма емоционална връзка. Овъркил също са интелигентни хора, Венъм нямат много интервюта, в младините си с доста по-буйни, но също спадат към тази графа. Вокалистката на Отеп - Отеп Шамая е актриса, поет, художник, феминист и участва в кампания за защита правата на животните => е вегетарианка. Много от членовете на групите имат семейства и деца.
Не разбирам защо си позволяваш тъпи коментари след като нищо не разбираш?
Относно метъла мога да говоря още доста

Black Sabbath
Момиче на 16 години.

72.   Има два вида вибрации (най-общо) - благоприятни и неблагоприятни. Унът е най-финната материя и от човек зависи към какви нива на действие ще го насочва (ума). Има и още по-финни нива отвъд материалния ум, които не са достижими, докато този материален ум не бъде насочен към тях (съответно привлечен и пречистен). Когато умът бива привличан от по-грубите (низшите) нива на вибрация, толкова повече бива покриван от мрака и респективно неговата интелигентност потъва в този мрак. Съответно действието на подобен ум е действие на грубото ниво до което се е принизил. От тъмните нива умът сам не може да се извади, веднъж влязъл в спиралата на нанадолнището. Музиката и думите са директна вибрация, затова имат голямо въздействие. Изображенията и текстовете са материализирана вибрация, затова те също имат голямо значение и трябва човек да е внимателен, защото всяко нещо има влияние - добро или лошо.

Чалгата е олицетворение на страстта (похотта и пошлостта), а от страстта до мрака разстоянието е крачка. Другите видове музика, ако не съдържат светлината в себе си, са вибрация в мрака.

75.   Хихи, все едно аз съм писала тази тема. Точно от нова година почнах да слушам чалга, една приятелка така ме зариби, че сега само Планета е на телевизора. Кои са ти любимите изпълнители? На мене Галин, Ани Хоанг и Алисия.

76.   Това е лично твой избор, ако ти харесва си я слушай. Не слушам чалга, защото лично на мен не ми харесва, но мой приятели слушат и има песни в които има смисъл, дори и те да са малко. Наистина е изключителна тъпа тема, защото става на въпрос на собствен вкус. Родителите ти мислят така, защото клиповете са адски грозни и може да се взима пример от тях което не е добре :)

51-68 от 68