Споделена история от Тинейджърски

Не съм интересна
Здравейте! Имам проблем който ме гложди от известно време. Проблемът е, че не съм интересна личност в смисъл такъв, че не мога да предизвикам какъвто и да е интерес към себе си или нещо което правя. Не бих казала, че нямам чувство за хумор, напротив умея да осмивам дори себе си. Стана ли въпрос обаче да разкажа нещо лично, което е важно за мен в повечето случай никой не ме слуша и това доста ме огорчава. Имам приятелки отворят ли си устата всички погледи са в тях, разказват увлекателно. При мен обаче не се получава. Когато излезем и в компания аз получавам малко внимание колкото да се отбие номера. Та доста често съм пренебрегвана, да не кажа винаги. Не ме разбирайте погрешно, не търся единствено и само внимание, но все пак искам да виждам, че има и хора, които са заинтересовани от мен и на които наистина ги интересува какво имам да кажа. Доста бавно се сприятелявам, на хората явно им трябва време да свикнат с характера ми защото съм доста емоционална. Мисля че всичко това е и причина да си нямам приятел, просто не мога да задържам интереса на момчетата и накрая свършвам сама винаги. Не знам как да се справя с това, може ли да ми дадете някакви съвети :)

Коментари

1.   Чети повече книги, образовай се или смени компанията, ако не са ти на нивото. Обикновено обаче хора като теб просто няма какво да кажат, защото нямат никакви интереси, не четат, дори новини не гледат и нямат никакви преживявания да разкажат

2.   Не съм интересна в смисъл че не предизвиквам интерес към себе си... Стига с тоя "в смисъл" че ще полудея вече. Ми не предизвикваш интерес и в мен, дори леко ме подразни.

3.   Въпросът е, че не си намерила подходящите хора за теб! Всеки човек е интересен за някой.
Номер 1 ти откъде познаваш авторката и знаеш, че не чете или, че няма интереси и преживявания. Ти я изкара направо пещерен човек, живеещ без човешки контакт, а това очевидно не е така. И всъщност често хората, които получават внимание не са нито най-образованите, нито най-екстравагантните. Това са просто хора с определено излъчване, които имат талант за комуникация. И аз съм била около такива хора и вярно, всички ги слушат, но като се замислиш те не казват нищо съществено! Хората са странни...
Та потърси си приятели на друго интелектуално ниво - които не са първосигнални, налитащи само на най-отворените. Има хора, които ще ти дадат време да ги опознаеш и ще отделят време те да опознаят теб. :) Търси по-интелигентни хора - те виждат отвъд фасадата на приказливостта и прекалената самоувереност.

4.   Въпросът е, че не си намерила подходящите хора за теб! Всеки човек е интересен за някой.
Номер 1 ти откъде познаваш авторката и знаеш, че не чете или, че няма интереси и преживявания. Ти я изкара направо пещерен човек, живеещ без човешки контакт, а това очевидно не е така. И всъщност често хората, които получават внимание не са нито най-образованите, нито най-екстравагантните. Това са просто хора с определено излъчване, които имат талант за комуникация. И аз съм била около такива хора и вярно, всички ги слушат, но като се замислиш те не казват нищо съществено! Хората са странни...
Та потърси си приятели на друго интелектуално ниво - които не са първосигнални, налитащи само на най-отворените. Има хора, които ще ти дадат време да ги опознаеш и ще отделят време те да опознаят теб. :) Търси по-интелигентни хора - те виждат отвъд фасадата на приказливостта и прекалената самоувереност.

5.   Авторката:Имам интереси и определено имам какво да кажа просто мисля,че на никой не го вълнуват същите неща.Или не знам,просто не искат да ме слушат. ;д

Номер 2. Дишай!Цикалът май е на лице.

6.   Ако не си в правилната компания е напълно нормално. Ние хората пасваме на различни места и в различни социални групи.
Аз за толкова години така и не намерих общ език с половината си клас и известно време това много ме тормозеше. После спря да ми пука, спрях да им обръщам внимание и се насочих към хората, с които имам общи интереси, теми на разговор и т. н. Може би съм странна, но не обичам да ходя на дискотека, не обичам да пия и тем подобни, така че много хора ги изключих като потенциална компания. Когато се събираме всички заедно, съм се опитвала да се приобщя, да си говорим за нещо, но просто не пасвам с тях. Преди много исках да сме сплотени, да сме приятели и т. н., но това понякога е просто непостижимо.
:)

7.   И аз доскоро не можех да говоря увлекателно докато не започнах да гледал клипчета в YouTube. Там хората са занавни и аз като ги гледах научих някои неща. Другото нещо, което ми помогна са книгите, както каза номер 1.
Успех!

момИче на13