Споделена история от Тинейджърски

Кучето ми не спира да лае
Здравейте, знам, че тази история не е за тази графа, но просто не знаех в коя. Кучето ми е йоркширски териер и лае по цяла вечер. Съседите ни се оплакват от шума, който вдига, а и аз и родителите ми не можем да спим. Те искат да го махнем, но на мен много ще ми липсва. Знаете ли някакакъв начин чрез, който да не лае вечер. Не знам дали има значение, но живея в апартамент. Благодаря Ви предварително, ако някой ще хейтва моля да запази мнението си за себе си.

Коментари

1.   Кучето ти има проблеми. Най-вероятно не го разхождате достатачно или изобщо не го разхождате, освен това има някакъв друг проблем (малко му е жилището?), не е възпитано добре.
За такива кучета е добре да са на село. Съседите ти имат право да ви изгонят с подписка.

2.   Сигурно проблема е в разходките, по колко време го извеждате? До номер 1 тази порода са декоративни и изобщо не са за село :)

3.   Благодаря на всички, разхождам го по 1 час сутрин и вечер.
От авторката.

4.   Разходките по - често може да помогнат. От личен опит го знам! Дано да ти помогна.

5.   Горе главата момиче не се отчайвай аз съм добре запозната с животните и само някой от вашите съседи да ви изгони ще им разкажа играта. Не се шегувам тези хора нмат ли сърце та това е една малка душица. Като са малки са така, междодругото ня колко е. Все едно да изгонят някой, защото бебето му реве по цяла нощ!

6.   Към 1 тази порода не е за село и няма начин да му е малък апартамента, защото всеки знае това куче е миниатюрно. Проблема е че найстина малките породи са много страхливи и нервни.

7.   Дай му малко шоколад и ще спре да лае...

8.   Страшно е, когато КУЧЕТАТА станат повече и по-важни от Хората :(

Содом и Гомор са били ангелски градини в сравнение с днешния кошмар.

Оная със заплахите, ... дори няма да кажа нищо, психиатрията е безпомощна към тази епидемия :(((

Едно е сигурно, който смущава ближния, горко му!!!
Не си ти дал живота на хората, та да им го отнемаш и то заради... нямам думи.

P. S. Абе, кучкарите, опс "защитниците на животни", задоволете безпределното ми любопитство - защо за вас "животно" означава само куче??? Защо не защитавате хлебарките, мишките, червеите... гарваните, жабите, врабчетата... като едни истински будисти. А май сте просто комплексари, намерили начин да задоволяват болните си садистични наклонности, издевателствайки над ХОРАТА!

10.   До номер 8, явно не харесваш животните и по конкретно кучетата. Това си е твой проблем, научно доказано е, че хората, които харесват животните имат по добри сърца. Кучето е най-добрия приятел на човека! Избивай си комплексите другаде момичето моли за съвет, не за мнението ти, спрямо кучетата.

11.   Много игри, разходки, играчки могат да помогнат. Когато сте на разходка, пробвай да тичаш с него, за да изразходи колкото може повече енергия.
Имаме коте на 3 месеца и първата вечер не ни остави да спим. Оттогава всеки ден/вечер (ходим на работа и лекции) си играем много с него(имай предвид бясно скачане, тичане наляво-надясно и т. н. ). Не го оставяме да заспи преди да си легнем и това донякъде решава проблема.
Може за всеки случай да му оставяш играчките на пода, за да има занимавка, когато се събуди.
По принцип зависи и от породата, защото е мъник и това му е единственото "оръжие".
Макар че и характерът на кучето може да е показателен. Един семеен приятел има чихуахуа, което съм го чувала само веднъж да лае, а е все по петите му.
Успех и сподели как вървят нещата. :)

12.   Заведи го па психлог ;)

13.   Благодаря ви за съветите :)
От авторката.

14.   Дано да спре, големи са сладури ^^