Споделена история от Тинейджърски

Как да говоря с майка си
Здравейте?.
Аз съм на 12 и имам голям проблем с майка ми. Аз много я обичам но не знам как да говоря с нея. Откакто се разведоха с баща ми (когато бях малка-на 3 4 там някаде) тя абсолютно ме изолира

Коментари

1.   Защо не споделиш това, което написа? Имаш ли възможност да живееш при баща ти и с него какви са отношенията?
Приличаш ли физически повече на баща си - ако е така, би могло това да е част от проблема - майка ти да прехвърля без да иска лошите си спомени към теб.

2.   Ох миличкото... :)
Кaжи и го съвсем спокойно и открито, кaкто тук го кaзвaш
" Обичaм те мaмо и имaм нуждa от внимaнието ти, дa си говорим, дa ти споделям, чувствaм се изолирaнa и т. н. ".
Вероятно е уморенa от рaботa, изнервенa от ежедневни проблеми и зaдължения и може би дори не си дaвa сметкa, че ти тaкa се чувствaш. Опитвaй дa и помaгaш в домaшните зaдължения, примерно докaто миеш чинии можеш дa и рaзкaжеш кaк е минaл денят ти. Помaгaй и дa сервирaте вечерятa и т. н. Кaжи и, че ще ти е приятно дa излизaте по- честичко нa рaзходкa. Дори кaто се постопли, можеш дa приготвиш и я покaниш нa пикник:)))
Гушни я вечер, преди дa си пожелaете лекa нощ. Сигурнa съм, че мaйкa ти също много те обичa, и ще приеме с рaдост новия етaп в отношениятa ви мaйкa- дъщеря, a вече и приятелки.

3.   Майка ти има психически проблеми, че да не те иска, то това следователно не е майка. Поговори си с нея, направо я питай защо не те иска, ако това е действително истината.

4.   Напиши и писмо, миличка. Поискай да го прочете и да ти отвърне с такова. Изрази всичките си чувства и опасения, помоли я да те РАЗБЕРЕ. Ако майка ти е наранена психически толкова дълбоко, че да не е способна да се грижи нормално за собственото си дете - не трябва да живееш с нея, но направи опит. Накарай я да ти обесни защо писмено, да изрази чувствата си. Попитай я дали е добре, защо е тъжна. Какво би я направило щастлива. Ако се отнесе подобаващо с теб, преминете на следващо ниво и говорете свободно очи в очи. Успех!

5.   Благодаря ви много за отговорите.
1. Аз много искам но тя не ми позволява. Когато и го кажа тя избухва! Не знам защо, но принципно те имат по големи възможности да ме гледат и може и да се дразни от това.
2. Казвам и го но е все тая. Тя го отрича.
3. Питам я но тя пак се оправдава! Казва, че от страната на баща ми ме разглезват. Вярно е правят всичко за мен( баба ми и дядо ми - на баща ми), но казват че било за да ми датат това което ми липсва от майка ми. Но аз не мисля че ме лигавят.
4. Много път съм я питала какъв и е проблема с мен, но тя не ми казва. Тя постоянно ги обижда. И тях и мен.
И искам само да споделя нещо което ми се случи днес в училище:
Моята класна е ужасен човек и днес бях супер растроена, защото пак ме обиди ( друг път ме нарече кифла а преди това к*рва и че съм се обличала като такава, а това изобщо не е вярно, аз нямам такива дрехи и аз съм само на 12 за бога) по история плаках( аз всеки ден супер се изнервям и почти всеки ден плача) и госпожата, която е супер разбран човек, започна да говори за разедени родители както се бях успокоила избухнах в плач. Не знам какво ми стана. Дори и приятелката ми се разплака като ме видя и всички почнаха да ме гледат супер тъжно и състрадатело. Дори ми стана жал за госпожата, защото тя почна да ми се извинява, но просто... не се сдържах!

6.   Миличка ти си почти на годините на сестра ми
твоята майка може да го е казала от яд аз не мисля че те мрази но опитай да говориш с нея все пак майка ти е и ти си и най ценното нещо. пожелавам ти успех
Момче на 22

7.   ама по начин по който да не те изолира
За да те изолира значи тя е преживяла стрес след развода и си го е изкарала на теб от отчаяние

8.   Егати и класната! Какво стана с тия учители по дяволите? ! Какво се случи? ! Нашият класен също е пълен простак. Окей, бе човек как може ти да си сервитьор и изведнъж да станеш учител. То не е нужно само да си знае материала... Та той не може да преподава! И аз съм на твоята възраст. И мен много ме хвана жал от историята ти! Даже се разплаках като прочетох частта с учителката по история. Спокойно, мила всичко ще се нареди - рано или късно! Всеки с проблемите си! Аз също съм се разстройвала в час. Даже сълзи са ми текли - много! Мисли позитивно въпреки всичко! А тази тъпа класна, по-добре дайте за нея някаква жалба в полицията! Това не е нормално!!! Късмет!!! :)