Споделена история от Тинейджърски

Искам да разбера дали има нещо към мен
Аз съм момиче на 17 години и от няколко месеца си пишем с едно момче излизаме на кафета ходим насам натам...той ми пише много хубави неща на които аз незнам дали да вярвам също така се държи много добре с мен.Мисля че имам някакви симпатии към него но се притеснявам че е повече от симпатия а това е най-лошото защото ако той не изпитва същото към мен незнам как ще го приема.Моля се ако някой е изпитвал това да ми помогне да разбера какво да правя.:)

Коментари

1.   Всеки е изпитвал нещо подобно.Или поговори с него за това какво чувстваш или си замълчи докато той не направи първата крачка ( ако те харесва).Успех :)

2.   Моят съвет е да не чакаш той да направи първата крачка. Аз чаках един доста време и накрая нищо, така че въобще не се колебай. Няма нищо унизително в това да признаеш на някого, че те кефи :)

3.   Благодаря за съветите но според мен е по добре да изчакам той да направи първата крачка.Ако въобще я направи де...:D.Но ако с времето нещата продължават така а той не прави нищо сигурно аз ще му кажа какво изпитвам към него.

4.   Много си млада и явно нямаш опит, но тези неща се усещат. Мисля, че жените имаме интуиция и не е чак толкова трудно да разбереш защо ти пише и те кани на кафе. Може и да те приема само като приятелка - не сме в 19 в., че срещата да значи едва ли не любовна връзка. Може и да го привличаш като жена и пр. Опитай се да прецениш примерно как те гледа. Според мен дори и най-неопитната жена би усетила какво се крие в очите на момчето или мъжът срещу нея. Не пишеш дали той е по-затворен или стеснителен. Защото има и вариант просто да няма смелост да прекрачи границата между приятелството и любовта. Опитай да си малко по-активна, но не да му правиш директни признания, а под формата на закачка, на шега. Така може той да се отпусне щом разбере, че и ти го харесваш. Ако не реагира - така лесно ще излезеш от ситуацията, защото просто си флиртувала и то в шеговита форма. Почакай, но и сама направи нещо!

6.   "Искам да разбера дали има нещо към мен"
Няма как да разбереш, ако и двамата пасувате :) Защото дори да има някакви признаци на харесване, докато не ти го каже... ще си стоите на едно място.
Да видим кой първи ще се престраши :P

7.   Ми не е затворен срам го е в определени моменти но не го показва личи си някакси.Гледа ме едно такова и аз незнам как да обясня хем като приятелка хем като нещо повече...Всички мои познати ми казват че ме харесва но аз незнам от една страна чувствам че е така а от друга не..

8.   Първо се уточни със самата себе си как ти би приела някакви по-дълбоки чувства от негова страна.Ако идеята ти харесва повече от настоящето положение рискувай и го питай,но ако вътрешно не искаш това от него и искаш да продължите както досега няма защо да повдигаш въпроса.Струва ми се обаче,че човек не пише тема като тази за нищо.Мое лично мнение.