Споделена история от Тинейджърски

Моят живот
Здравейте ,
Реших се да ви пиша защото няма , на кого да споделя как се чувствам . Аз съм момиче на 16 г . Много съм плакала , когато се връщам назад в моят ужасен живот . Историята започва от четвърти клас , когато бях още дете . Играех си с една кукла .... защото и говорех учениците ме нарекоха Луда . Та аз бях дете .... от тогава постоянно съм наскърбявана , че си говоря сама , че съм луда . Това винаги ми е тежало разсъждаването им , техните убиди и от страна , че съм висока ( 1 . 80 ) Не за това ми е най - тежко , а за моето изгубено детсво . Страхувах се от хората да не ми навредят , защото знам колко са жестоки .
И така пораствах с вечните убиди на хората . Стоях си постоянно сама вкъщи като залягах над учебниците , защото исках да се махна от тук да стана , някоя да бъда недостижима .
Моето семейство ... родителите ми все работят и нямат време за мен , а са ми толкова нужни . Всичко вкъщи върша сама готвя , чистя ... Ако ги нямаше родителите ми аз щях да бъда сама на този свят . Имам и роднини , но за тях съм чужда колкото и да са близо , защото всякаш нямат сърца . Аз винаги съм и ще бъда добра жалко , че околните не го забелязват .
Тъжно ми много за дядо и баба . Баба ( на баща ми майката ) винаги се е отнасяла с мен всякаш ми е свекърва , а другата ми баба разбра , че има рак .....
тя е добра винаги с мен . Сещате се как се чувствам ...
Душата ме боли като казва , че ще си отиде ...
Но , най - жестоката истина е ,че до сега никой не ми е казвал обичам те - имам нужда да чувам тази дума . Отказах се да открия някое момче , което да ме обича
или истински приятели . Животът не е лек за , никому !
Аз винаги ще обичам роднините си те ако желаят !!!
Благодаря , че прочетохте тази история и за коментарите Ви ! Прощавайте за грешките , който съм допуснала при писането !!!

Коментари

1.   Нещо подобно и на моя човек. Разликата е, че си на 16 и все още има време за промяна и то много , за разлика от мен, дето съм 4 години по голям. Лято е, а нямам никой с кого да излеза, сякаш не същесвтувам. Дори се сетих, че още от детската градина се прибирах всеки ден тъжен и казвах на нашите, защо не ме играят ? Колкото и да ми говорят, че си въобразявам и т.н. , аз не вярвам, защото не познавам другото.

2.   Здравей мила според мен няма смисъл да се връзваш на приказките на твоите ''приятели''.Аз лично когато бях малка може би около 6-7 годишна със сестрами си постригвахме куклите като мислихме,че ще им пораснат коси(ние не помним майка ми ни е разказвала).Също сме говорили на куклите а и на плюшените играчки.И какво е лошото,къде го видяха.И знаят ли какво означава един човек да е луд мисля,че не.Мислиш,че никоя от връсничките ти не го е правила ли?Напротив сигорна съм,че и те са го правили просто го крият,защото не искат да станат обект на подигравки както е станало при теб.Та това са нормални детски постъпки или греша?А за бабати ужасно много съжалявам наистина съдбата е жестока :S.Но не се предавай и отчайвай ще срещнеш един ден хора които ще те ценят и обичат заради това което си.Не им обръщай внимание показвай безразличие към това което казват и ще видш,че не след дълго ще им омръзне. Успех :)) .. ако решиш кажи скайп или някакви други контакти за да си попишем ще се радвам.

Таня 16г.

3.   Ахаа, сигурен съм, че ти си момичето, което под няколко статии забелязах да се притеснява, че е прекалено високо.(може и да бъркам де). Казвам ти го пак, ръста ти е добре, а и ако едно момче/мъж ще те избира само по това колко си висока, мани.
Мисля, че си прекалена млада, за да казваш, че си си пропиляла детството. Та ти си само на 16, изтъркано звучи, но животът ти сега започва, всичко е пред тебе. На родителите си не се сърди, само казваш, че по цял ден работят, за тебе го правят, предполагам, че един ден като имаш дете ще го разбереш и ти. Иначе да, остани си добра и не се променяй никога. Света има нужда от повече добри хора.И ще си намериш кой да ти казва "Обичам те", не се притеснявай. Не забравяй, че лошите нещо ни правят по- силни. Успехи ти желая, личи си, че си добро дете :)

Ale

4.   Ти си толкова луда колкото аз съм новия музикален идол на България. :)
Съжалявам за баба ти,знам какво е да изгубиш роднина.Смятам,че каквото и да те посъветвам,все ще прозвучи клиширано.Присъединявам се към Таня - ако имаш нужда да поговориш с някого,само кажи.Над смъртта и съзнанието на околните нямаме власт,но винаги можем да подкрепим друго човешко същество.
Майкъл

5.   Знам какво е човек да е луд . Пределно ми е ясно . Не разбирам защо така разсъждават , защо искат да очернят живота на добрите хора . Вече всякаш не ги чувам , но тази болка , убиди през целият си живот няма да забравя .
И аз бих се радвала да си попишем . Авторка

6.   № 3 Аз не се срамувам , че съм висока да съм писала нещо , че ме е срам ,а единствено , че ме обиждат .
Аз съм умна и такива историй много ме дразнят този е висок тежа 60 кила много ме ядосват къде , къде има по важни проблими в тоя живот !!! Без да знаете не казвайте такива тъпотий , Моля Ви .

7.   Правилно е да се пише "обиди". Но това не е важно сега.

Съвсем нормално дете си, дори в нормално съвременно семейство. Ако потърсиш близостта на вашите, ако им споделиш проблемите си, сигурна съм, че ще ти обърнат внимание. Явно създаваш впечатление на момиче, което е Оправно и няма нужда от помощ. А ти казваш ли на родителите си "обичам ви"? Обади ли се поне веднъж на някой близък роднина ей така, да го чуеш как е? Ако не си, опитай. Ще ги изненадаш, но ще им стане приятно. Всичко е наред, момиче. Проблемът ти е, че чакаш другите да ти протегнат ръка, без да си показала, че имаш нужда от нея.
Прекарвай повече време с болната си баба. Говорете си, споделяй й. Ще я откъснеш за малко от болката й, ще я направиш щастлива.
Децата са жестоки с тези, които са слаби, а ти явно създаваш такова впечатление.
Не търси решението на проблемите в другите. Решението е в теб!!!

8.   Винаги съм до тях и ги обичам техен избор е дали те искат да са около мен . Аз ги търся , и винаги им помагам !!! И им показвам и доказвам , че ги обичам особено на Баба . Добротата не може да си проличи от един текст № 7 .
До сега некога не съм псувала и не го правя . Болната ми баба казва : Всички хора ако бяха като теб този свят щеше да е много хубав , бъди добра каквото ще да става !!!!!!!!!!!!
Авторка .

9.   Никой не твърди, че не си добра, не се опитвай да ме убеждаваш в това. Само че, да си добър, не е достатъчно, за да имаш добър живот, а на теб това ти е проблема.

10.   Точно това е проблема . Учителят казва винаги : Направи добро очаквай зло . Ето това на мен ми се случва ! Много добро не е на добро ! Завистта е голямо нещо . Днес се осъзнах , че ми завиждат защото Аз винаги съм имала повече от тях от всичко !!! Ти не можеш да ме разбереш и за това спирам Темата !!! Губят те един умен човек ! Притежавам не само доброта , а и всичко друго необходимо в живота !!! Някой ден ще ме търсят , но ще е късно !!!

11.   Еее, хайде сега приказки. Губели, не губели. Ти се натискаш да си при тях, не те при теб. Вместо да се палиш и да тропаш инатливо с краче, смени си подхода към хората!

12.   №2 - Разбирам те напълно,че няма да забравиш какво си преживяла,но има трудности в живота които трябва да преодолеем колкото и да ни е трудно.Но ще мине време и ще срещнеш нови приятели които ще те ценят и обичат.

tanq0910@abv.bg - Ако решиш пиши.

13.   Благодаря на Таня и Майкъл направих си нов скайп
Антониета_94 само , че на английски е Антониета !!! Всички могат да ми пишат , който желаят но не злоупотребявайте , а и да го направите аз мога да блокирам !! С много обич Авторка !
Благодаря , за коментарите Ви !!!

14.   До някъде и аз съм в такова полужение, само че хората незнаят че си говория в главата си ха някой ще каже този е луд да но не съм луд ( понякога си представиям накои познат или приятел и си говора с него вума си)
незнам какво да ти кажа, нетрябва да се предаваш за нищо на света, и винаги бъди себеси и добра каквото и да се случва, поне съвестта ти ше е спокойна ;-)

15.   Вие също си сменете подхода към хората . Не ме познавате ! Не сте бог за да ме съдите !!! Дразните ме !!!

16.   Аха, лошотийката ти взе да се появява. :)))
Искаш съвет - дадох ти го. Когато един или двама не те харесват, може да си кажеш, че причината е в тях. Но ако нямаш общ език с всички, и най-вече с близките ти, нормално е да потърсиш проблема в себе си. Навила си си на пръста, че като си добра (в което вече се съмнявам), другите трябва да се редят на опашка да ти стават приятели. Няма да стане. Като не искаш да се променяш - ОК, бъди себе си, но спри да хленчиш. Яж си попарата, която сама си дробиш. Няма да ти съчувствам и да те потупвам по рамото, защото това няма да ти помогне. Съчувствието не помага. Може да те накара да се почувстваш по-добре, но няма да ти реши проблема.
Всъщност, няма смисъл да пише всичко това. И без това няма да ме разбереш. Самовлюбено хлапе.

17.   Първо не съм самовлюбена . Ти ме изнерви само ме съдиш .
Чувствам се по - добре ходихме на пикник семейно и си изкарах супер . Казах им , че малко съм им била сърдита защото не ми обръщато внимание , те казаха че съжаляват и не са искали да стане така . Днес искат да ходим на разходка ще отида . Те разбраха , че в живота не всичко е работа . Мерси и на теб лошотийко за съветите , всичко се нарежда и много се радвам . Впрочем на колко години си ?

18.   Не те съдя. Исках да те амбицирам, да спреш да се оплакваш и да се вземеш в ръце. Защото няма друг начин.
Радвам се, че се чувстваш по-добре. И има защо!!! Имаш разбрани родители и те обичат. Не ги дръж настрани от проблемите си.

Подпис:
Лошотийката :-)

пп На възраст, мога да съм ти майка. Имам по-големи деца от теб.