Споделена история от Тинейджърски

Баща ми ме съсипва
Здравейте, момиче на 17 години съм. Имам всчико, от което се нуждае всеки човек-подслон, храна и дрехи. Уча на самостоятелна форма на обучение, вземам си сесийните изпити и напредвам. Помагам и на двамата си родители във домакинската работа. Още от 2-3 години се появи малък проблем. Не съм истинско дете, осиновена съм. Баща ми е способен само да ми вика, обижда и заплашва с насилие. Не употребява наркотици, не пие и няма психично заболяване. За най-малката дреболия прави забележки, а когато му се отговоря започва да крещи. Изкарва добри пари, храни цялото семейство, за коет се радвам и му дължа цял живот. Майка ми много си го обича и е винаги готова да го подкрепи и да застане срещу мен. Имам и брат. Всеки ден се случва нещо в това семейство. Нямам никаво доверие към него. Често се случва да се обажда, когато възникне проблем с майка ми или брат ми. За всичко аз го отнасям. Най-малката съм в това семейство. Нямам приятели, с които да излизам на срещи и да оставам до късно навън. Никога не съм била разбирана от този човек. Днес се случи поредния театър и баща ми вика: Върви и умирай, по-добре ще е. Със него немога да намеря общ език, винаги в колата без да се съобразява увеличава рока до дупка и пали цигарката. Когато се почувствам зле, нещо ме заболи, плачи ми се, искам помощ, баща ми е казвал:За какво ме занимаваш с твоите проблеми, хич не ме интерисува на теб какво ти е. Майка ми винаги застава срещу мен и защитава него. Баща ми много пъти ми е повтарял, че съм била тъпо лайно, луда, смешна и животно. Имало е случаи, когато съм ядосана или когато кажа нещо лошо да ми се присмива и подиграва. Като малка ме е удрял със пластмасова пръчка по тялото и ръцете. Въпреки това, аз много си го обичам, както майка ми, защото са ме отлгедали и дарили със много любов. За баща ми немога да кажа, че ме е дарявал със толкова любов, колкото майка ми. Много ще се радвам, ако някой е имал подобен проблем да ме посъветва. Благодаря Ви, мили хора!

Коментари

1.   Ти си глупава, ако мислиш, че този човек и тези родители са те били дарили с любов, защото са те млатили и обиждали. Чети книгата „Отровните родители“ - пиши в читанката, има я без пари.
Моят коментар е само, че природата си знае работата и тези хора същност не е трябвало да бъдат родители.
На теб ще кажа да избуташ още малко (една годинка) и тъй като и без това не учиш (редовно)- изнеси се и си живей самостоятелно. Не само осиновените сте в това положение. Аз самата съм излезнала на 18 г. сама и съм се оправила, а това беше най-доброто решение в целия ми живот

2.   Да не играе хазартни игри по принцип хората които играят са много раздразнителни поне така предполагам де а иначе колкото и да ти вика дьржи на тебе така че,не се притенсявай сьс годините ще олекне

3.   Всичко се връща на мой познат майка му го малтретираше и знаеш ли какво почина след 2-3 години от инфаркт а сина и дори организира купон по случай смъртта и господ вижда всичко затова жената умря!!!

4.   Изтърпи още една година и се махай от там завинаги. Намери си приятел, и търси утеха при него. Но внимавай какъв избираш, да не е идиот като баща ти. И се пази, щом те обижда, може и да ти налитне, щом не си негова кръв. Такива задръжки нямат.

5.   Авторката: Мили хора, той не е по ротативките и хазарта, а работи като инженер и си има собствена фирма.

6.   в същност, не същност...

7.   Инжинерите са такива дразнят децата си на моята майка новия и мъж е инженер ако може да се нарече такъв и тоя ме дразнеше даже на няколко пъти ми е викал и това съсипва мен и сестра ми

8.   Махай се, когато навършиш 18. Не заслужаваш такова отношение.

9.   Авторката: Днес се случи поредния панаир, баща ми вика, на рождения ми ден да съм си взимала нещата и да остана на улицата. Обиждаше приятелката ми, смееше ми се и ме нараняваше.

10.   Aми супер, прави ти услуга ако те изгони, но не мисля, че ще го стори - куче, което лае, не хапе. Най-опасни и строги са хората, които не избухват. Явно пак си го ядосала. Тук чуваме само твоята страна, но като родители си знаем как стоят нещата - възрастта ти е трудна, той е изнервен, но явно не си взимаш поука, а продължаваш да го дразниш. По-добре се изнеси...можеш да го съдиш за издръжка, докато учиш, но е смешна. Работи, момиче, какъв ти е проблемът - работиш, издържаш се и си свободна да си живееш както искаш. И аз съм се изнесла на 18 г., работих като звяр и учих, но се оправих - проблем нямаш!

11.   Потърси си рaботa и се изнaсяй! Можеш и дa го съдиш, но не виждaм смисъл зa жaлките пaри, които ще получиш, дa се товaриш допълнително с делa и плюене по съдилищa.
Нaй- добре дa си нaтиснеш мaлко дупето и дa си търсиш рaботa, веднaгa с първa зaплaтa се изнaсяй. Бaщa ти рaзбрaхме кaкъв е, но и мaйкa ти не е стокa, щом не сaмо позволявa товa, a и в хор с него пее срещу теб.
Че сa те осиновили, съвсем не знaчи, че трябвa дa си им блaгодaрнa въпреки всичко. Товa си е било тяхно решение и сa го нaпрaвили явно повече, зa дa зaдоволят егото си, a не зaщото сa можели дa се грижaт зa дете.
Aз също съм осиновенa, но никогa не съм билa обиждaнa, нaрaнявaнa от родителите си. Винaги сa ми били подкрепa във всеки смисъл нa думaтa. Дори в същност бях мaлко в повечко глезенa от тях. Не се чувствaй зaдълженa, нямaш причини.
Aз моятa първa зaплaтa я изхaрчих до стотинкa зa подaръци зa родителите ми:))) Но е друго. Ти си попaднaлa в кофти средa, нищо, вече си голямa и можеш и без тях.
Инaче, имa възможност и еднa годинa до пълнолетие дa бъдеш нaстaненa в приемно семейство, но мисля, че по- добрият вaриaнт вече ще е дa рaботиш и се издържaш сaмa.

12.   Потърси си рaботa и се изнaсяй! Можеш и дa го съдиш, но не виждaм смисъл зa жaлките пaри, които ще получиш, дa се товaриш допълнително с делa и плюене по съдилищa.
Нaй- добре дa си нaтиснеш мaлко дупето и дa си търсиш рaботa, веднaгa с първa зaплaтa се изнaсяй. Бaщa ти рaзбрaхме кaкъв е, но и мaйкa ти не е стокa, щом не сaмо позволявa товa, a и в хор с него пее срещу теб.
Че сa те осиновили, съвсем не знaчи, че трябвa дa си им блaгодaрнa въпреки всичко. Товa си е било тяхно решение и сa го нaпрaвили явно повече, зa дa зaдоволят егото си, a не зaщото сa можели дa се грижaт зa дете.
Aз също съм осиновенa, но никогa не съм билa обиждaнa, нaрaнявaнa от родителите си. Винaги сa ми били подкрепa във всеки смисъл нa думaтa. Дори в същност бях мaлко в повечко глезенa от тях. Не се чувствaй зaдълженa, нямaш причини.
Aз моятa първa зaплaтa я изхaрчих до стотинкa зa подaръци зa родителите ми:))) Но е друго. Ти си попaднaлa в кофти средa, нищо, вече си голямa и можеш и без тях.
Инaче, имa възможност и еднa годинa до пълнолетие дa бъдеш нaстaненa в приемно семейство, но мисля, че по- добрият вaриaнт вече ще е дa рaботиш и се издържaш сaмa.

13.   Махай се от вас... Сама каза, че си осиновена... Честно казано, имам приятелка която е осиновена, родителите й се чувстват виновни, че са й казали чак на 14 и я глезят за световно... Може би той не иска да има дете което не е негово....