Споделена история от Тинейджърски

Прекалено съм едра за годините си!
Здравейте! Аз съм момиче на 12 години в 6 клас. Сигурно сега си представяте някакво сладко, дребничко шестокласниче. По-скоро не! Винаги, още от малка съм си била пълничка. Никога не съм смятала, че мога да имам проблеми с тялото си, но ето на - пубертета си каза думата! :D
Работата е там, че съм прекалено едра за годините си. Почти всички като ме видят, баби или даже млади каки и батковци все ме питат: "Еее, колко си пораснала! Кой клас си?? 8-9? ". И напоследък това ужасно ме дразни. Много съм висока - 165 см. Но това не е от краката ми! Бих приела краката ми да са дълги, защото всички харесват дългите и слаби крака. Но, явно височината ми не идва от тях. Хич не се харесвам на снимки в цял ръст :( Отгоре изглеждам някаква супер огромна а отдолу едни къси, дебелички, с грозна форма крака. И тук за тях. Наистина имам МНОГО грозна форма на краката. Винаги оглеждам краката на момичетата около мен. Само някои от тях имат като моите, но това далеч не ме успокоява. Значи краката ми отгоре (бедрата) си тръгват нормално навътре, но точно 1-2 см под коляното много тъпо се разделят настрани. И ако не ми са допрени изглеждам сякаш съм се разкрачила, дори и само малко да ги отворя! Мразя ги! А всъщност не чак толкова дебели. Добре.. защо? !? ! Второ- все още съм пълничка. Напоследък ходя на зумба (кардио танци) и почнах горе-долу да свалям. Но не мога да се мотивирам просто! Като знам, че като отслабна пак ще съм същата. Знам едно момиче, на които краката са тънки като солети, но пак й са същите грозни. Много се комплексирам, а особено сега тази възраст... Искам да съм по-дребна, по-ниска, по-слаба и с по-хубави и прави крака. :( Не знам защо го написах това! Просто исках накъде да си излея душата. Моля ви само да ме утешите или поне ми дайте някаква мотивация. Благодаря предварително! ...

Коментари

1.   Знаеш ли, на твоите години си бях въобразила, че едното ми рамо е по-високо от другото и никой не можеше да убеди, че раменете са си ми екстра. Напълно е възможно и при теб да е по-скоро самовнушение.

2.   Спокойно. На 12 си и ти предстоят още промени предимно към по-добро. Винаги има една възраст, в която телата са ни грозноватички. ама тя бързо минава. Продължабай със спорта-това много помага. Не коментирай и не гледай другите защото само ще ти се подиграват. Винаги трябва да знаеш, че някога и твоят принц ще дойде. Пълните жени си имат своите почитатели и те са повече отколкото ти си мислиш. Аз съм един от тях.

3.   Не се натъжавай! Сигурна съм, че не си толкова зле. И аз преди се мислех за прекалено едра, но има и хубави страни. Ето например аз съм на 11, а съм 161см. Така се чуствам по- "извисена" над останалите.

4.   Е, aми ти сегa " дърпaш " още, рaстеш. Дa, дa, рaзбрaх, че искaш дa си дребничкa, но е си високa, стройнa мaцкa, товa е положението. Супер е, че тaнцувaш. Товa ще ти оформи стрaхотно тяло, тaнците тренирaт aбсолютно всички мускули, a освен товa ще ти " опрaви " и проблемa с крaкaтa с времето. Е, aко се зaнимaвaш сериозно, дълги години, ще имaш стрaхотно тяло, но криво пръсти нa крaкaтa:))) моите сa леко сгънaти нaдолу и нaвътре от пaлците и тaнците, но тялото рaзкош- чaк. aз си зaвиждaм:)))
Спокойно, дaвaй сериозно с зумбaтa, препоръчвaм и с други тaнцидa съчетaвaш, примерно тъй- кaто зумбaтa е много енергичен, виж някои клипчетa дaли нямa дa ти хaресa тaнгото ( обичaм aржентинското ) или сaлсa, румбa.
Успех милa, кaкто се описa, скоро крaсивият лебед ще се покaже!

5.   Краката ти са криви, за това са така.
Започни да правиш упражнения и вкъщи.
Ако не ти се получи пуши по 1-2 цигари на ден и няма да ти се яде ;)

6.   Ако искаш да отслабнеш и да се стегнеш започни да спортуваш. Хубаво е, че си започнала нещо, от което се изморяваш. Но каквото и да предприемеш знай, че е много възможно да ти се образуват стрии. Ако не ти харесва да спортуваш или каквото искаш прави, само не спазвай диети.
Най- добре се отслабва от спорт и ограничаване на сладкото и тестеното.
Например- 3 пъти седмично (включително събота и неделя) ходиш на фитнес, но отначало не се натоварваш много. Може да закусиш някакъв сандвич със салам, домат, краставица, нещо, което съдържа зеленчуци или плодове, но не дюнер и пица, на обяд ако не си гладна може да си хапнеш плод. На вечеря може да си хапнеш обилно, но не да пре-преядеш и да не можеш да се мръднеш от стола. Може да си позволиш 2-3 вафли и 1 шоколад на ден.

7.   Да ти кажа честно си мисля, че родените между 2000 и 2003 някъде сте си едрички просто по ген. Аз съм момче на 16 години, горе-долу средно на ръст, 174см и постоянно ми се случва да виждам момичета на по 13-14 години с 1 глава над мен, а моите наборки ми стигат до раменете повечето, така че няма смисъл да се притесняваш, просто спортувай, за да стегнеш тялото си НЕ ГЛАДУВАЙ! :)

8.   Аз съм 6 клас, на 12 и съм 162 см... Една от ниските съм. Има момиче, което е доста пълно, гримира се, изрусява се, прави си педикюр, облича се като голяма жена и е 170 висока(от класа ми е). Тя дори се радва като и кажат, че изглежда голяма. Та искам да ти кажа ние момичетата вече започнахме от малки да влизаме в пубертета и за това и толкова бързо порастваме и всичко.. Но като станеш голяма жена, вече ще си нормална. Сега хормоните бушуват и една е висока, друга ниска, после се разменят! Няма страшно, ще отмине!

10.   Спокойно аз съм на 11 години и сам 5 клас, а съм висока 164см. Не виждам причина да се притесняваш от ръста си. Знам, че е гадно хората да те бъркат и да те мислят за по-голям, но се свиква. Аз лично вече не му правя толкова голямо впечатление.

11.   Спокойно аз съм на 14 и съм 164 а като гледам родените около 2002-2003 те са по-високи от мен с 2-3 глави а и е по-хубаво да си висока защото примерно роклите (ако носиш) са за по високи хора така че :).
А за отслабването не дей да пушиш цигари не си струва а ако другите не харесват тялото ти няма какво да ти пука.