Споделена история от Тинейджърски

Заслужава ли си ?
Здравейте! Момиче съм на 17 години. Имам си приятел от 1 година.През тази година постоянно се карахме, разделяли сме се няколко пъти, но въпреки всичко пак сме заедно.От няколко месеца обаче е нещо страшно...непрекъснато има скандали, а той като се изнерви става ужасен, започва да блъска, да рита...абе нещо ужасно е.Всеки път след някой скандал обещава, че е било за последно, и че ще се контролира за напред, но всичко е напразно.През другото време всичко е наред, но винаги трябва да внимавам какво да казвам, че да не се изнерви.Хора незнам вече започвам и аз да се изнервям от най-малкото...някакво ужасно напрежение ми е когато съм около него.Има явно някакъв проблем с тези нерви това не е нормално...Неска като му казах, че ми е напрежение когато съм около него и той ми скръцна със зъби и ми каза :"Ем като незнаеш кво приказваш така ще е". Казах му, че имам проблеми с бъбреците..бях получила преди време криза и след един пак жесток скандал започнаха наново да ме болят.Не трябва изобщо да се ядосвам и да съм в напрежение заради това, но на него едва ли му пука.Преди не беше такъв карахме се, но беше в рамките на нормалното всичко, сега незнам какво да правя.Преди да започна да пиша тази история ми беше звъннал и ми каза тази вечер да си помисля какво ще правим дали ще сме заедно или не, защото напоследък много съм се била дънила :@ Все гледа да ми прави забележки, да търси грешки в мене, да ми взима думите ама до болка насериозно и ако кажа нещо, което на него не му харесва и се започва..ама ти що така, що онова...Ако му кажа пък, че искам да се разделим пак ще започне с молбите и с обещанията, че ще се промени, но не му вярвам няма как изведнъж да спре.Например миналия ден неисках да се виждаме, исках да си остана в къщи...беше дошла една моя приятелка и той като разбра и започна "Как може тя да те вижда и с нея да искаш да се видиш, а с мене не". Обясних му, че тя за малко е при мене да се видим и ще си тръгне след това- и той : " Ти се виждаш с друг, изневеряваш ми" и ей такива.След това му казах, че ще се видя и с него..отидох у тях и започна да крещи, да блъска и да удря по гардероба..била съм го въртяла на малкия си пръст.На другия ден отидохме на кафе и му казах, че това беше последния скандал между нас и ако се повтори това без никакво обяснение ставам и си тръгвам, но ето че и днес пак ми повиши тон когато му казах, че ми е голямо напрежение.Говорила съм му много пъти, че така уврежда не само неговото здраве, но и на хората около него.Всичко е наред, но пак ще се намери за нещо да вика и пак старата песен на нов глас.Вече незнам дали има смисъл да сме заедно и дали всичко не го правя по навик и по задължение.Когато не сме скарани е толкова добре, ако ги нямаше тези нерви всичко щеше да е наред...омръзна ми да трябва да внимавам какво казвам и да премислям всичко предварително! Дано сте ме разбрали какво искам да кажа...Ще съм благодарна ако отделите малко време и за мен:)
Благодаря Ви!

Коментари

1.   И за двама ви ще е по-добре да прекратите тази връзка. Вече е тормоз, не е удоволствие. Няма да става по-добре, повярвай. И в думите му не виждам уважението му към теб, а него няма ли го - всичко губи смисъл.

2.   Защо не зарежеш този ненормалник?Изглеждаш ми умно момиче и се чудя как може да търпиш такова отношение.Това момче не те цени,не те уважава,а на моменти изглежда,че мисли,че си му собственост.Не е нужно да си късаш нервите заради него.Той е голям нервак,не ставай и ти такава.
Най-правилното решение е да оставиш момчето.Той явно си е такъв и не вярвам да се промени.Нещата може да тръгнат към по-лошо.А ако започне да те умолява да се върнеш при него,ако казва,че ще се промени - просто не обръщай внимание на тези приказки.Ти си знаеш най-добре,но според мен трябва да продължиш живота си без него.

3.   Плюй си на петите и бягай с всичка сила. Това същество ще ти съсипе живота, ако останеш с него. Сега нямате общ дом и деца и той се държи така, а представи си, ако това нещо ти е постоянно в къщата и имаш и едно бебе на главата...
Ще ти изпие мозъка, повярвай ми!!!
Ако си искаш животеца, ритни го отзад тоя и го зарязвай без много обяснения и церемонии.
Колкото повече му се обясняваш, толкова повече ще ти се затяга примката около шията и толкова по-трудно ще ти бъде да се освободиш от него...
Кажи му го само с няколко изречения. Примерно:
"Искам нормален, спокоен и уравновесен човек до себе си!
Ти не си такъв! С теб не се чувствам добре, така, че не желая да остана с теб нито секунда повече. Тази връзка приключи! Не искам да слушам уговорки и обещания, този филм вече съм го гледала. Решението ми е окончателно."
И го зарязваш тоя! За какво ти е? Да ти съсипе нервите ли?
Мъже в живота на хубавите момичета - колкото щеш!
Ще си намериш някой, който да те уважава и цени.
За какъв се мисли тоя? Да не смята, че задникът му е безценен? Ама работа...
Я му забий един шут по безценния задник и го изпрати в девета глуха...
Сериозно ти казвам изритай го веднага и без да му се чудиш и маеш повече. И не се поддавай на никакви провокации и обещания от негова страна. Всичко е просто блъф, за да не може да се измъкнеш от лапите му. Той иска да контролира живота ти и няма да се се откаже толкова лесно, ще опита по всякакъв начин да те задържи, за да може после да те мачка отново. Не му го позволявай! Режи грубо и безцеремонно! Вържеш ли му се на обещанията всичко ще се повтаря пак и пак и пак...
И ще си загубиш кой знае колко време и нерви с тоя задник.
Чак се ядосвам като чета как поради липса на достатъчно опит или кой знае поради каква причина много момичета и жени се оставят на някакви такива кърлежи като тоз твоя да им засмукват живота и да им рушат здравето дълги години, а понякога и цял живот...
Я марш прасето в кочината!
Искам като влезна другия път тука, да прочета, че си го разкарала тоя. Такива не заслужават никакви компромиси.
Изобщо не бива да им се връзваш на обещанията. Бля, бля...
"Умило се свинско корито, та станало черковно блюдо." - и твоя толкова ще се промени. Циганин цар става ли?
Тоя си е гадина и гадина ще си остане. Така, че бягай до като е време...
Успех моето момиче!
Живота е само един, да знаеш! Никога не позволявай на някакъв такъв келеш да те тормози, чу ли?
Вкарай му яко шутовете и изобщо не му се церемони.
Кучето скача според тоягата!
Оставиш ли му се, рано или късно ще започне и да те пердаши, не се съмнявай.
А има наистина толкова много свястни и добри момчета, с които ще се чувстваш добре...
Дано си ме разбрала правилно и да постъпиш правилно без да протакаш повече...
Ще бъде жалко, ако не си ме разбрала и продължиш да си губиш времето с този... Обаче в крайна сметка изборът си е твой!
Още веднъж успех! :)

4.   Бягай далече ! Не само,че няма да се подобри,ами ще става по-зле отношението му към теб.То така се почва.Първо удря по предметите наоколо,после ще почне и по теб.Едва ли искаш да си боксоова круша.
Ж28

5.   не се занимавай с нерваци миличка,няма смисъл да си съсипваш нервите... мисля,че ако го оставиш ще си супер спокойна и ще се чудиш защо по-рано не си направила тази стъпка :P

6.   Според мен вашата връзка вече просто се е изчерпала. Нищо ново под слънцето, случва се при много хора. Аз си мисля, че той нарочно си търси причина да ти се скара и затова вика и за най-дребното. Това твоето не е живот, миличка, а тормоз! Погледни се, ти си едва на 17! Няма да позволяваш на някакъв малоумник да ти съсипва живота! Щом не ти е добре с него, зарязвай го, нищо не губиш. Важно е твоето спокойствие, твоето здраве и твоето щастие. А щом този човек не те цени и не мисли за теб, за какво ти е? Хубаво си му казала, че ако още веднъж се скарате, ще си тръгнеш. Ами просто го направи!
Не тъгувай за него, той не те заслужава. Винаги можеш да намериш някой по-добър от него ;) Успех :*

7.   Бягай по-далече и то веднага! Да не си луда да се превръщаш на тези години в изнервена и вечно притесняваща се да не сбърка нещо жена? Животът е прекалено кратък и минава много бързо - сега си много млада, но с годините ще го разбереш. И за това не си струва да си с такъв човек- зарежи го и най-важното не вярвай, че ще се промени. Имам горчив опит в тази посока - не само се съгласих да възстановим връзката си, ами се и ожених за подобен човек. И сега след 20 г. брак и две деца се чудя и мая къде ми е бил акъла на времето.