Споделена история от Тинейджърски

Прекалено ли съм нисък?
Здравейте.. Проблемът ми е, че съм момче на 14 години, след около два месеца влизам в гимназия, а съм висок едва 153-5 см. Сигурен съм, че като се изправим на 15-ти септември пред училището, всички ще ме гледат странно и ще ми се присмиват, заради височината ми.

Майка ми е висока около 1,60, а баща ми 1,85.Миналото лято бях около 1,45 ( ако е от значение )

Та, търся съвети относно растежа... Рибено масло, други витамини, упражнения...? Готов съм на всичко за няколко допълнителни сантиметра...

Без негативни коментари, моля.

Благодаря за отделеното време.

Коментари

1-50 от 53

1.   Има много хора, които неочаквано израстват през гимназията. Повярвай ми, знам за човек, които в гимназията е бил нисък, а сега е г/д 190 см (мъж). Но да не те обнадеждявам напразно, възможно е да не си висок, но пък голяма работа! Различни хора, различна височина. Не се тормози толкова. А и не вярвам да ти се подиграват, ако все пак стане, да не ти пука! Аз като по-висока (на твоята възраст съм) не мисля, че има нещо, от което да се притесняваш. На мен баща ми е висок, а аз приличам на него. На теб пък майка ти е по-нисичка, може би, приличаш на нея. А и каквото ти е писано - това. Не можеш да се насилваш да растеш. Всичко си е от самосебе си. Но мисля, че от набирането се расте. Както и от висенето на лост. (Поне така съм чувала) Нека и другите да коментират. Също така може и с басктебол да пробваш. Успех от мен :)

2.   В интерес на истината наистина си нисък, но нали знаеш гени :) Пък и си само на 15.До 20 ще има да растеш още.Просто при някои хора пубертета закъснява.Също така баща ти е 1.85, значи имаш предпоставки да станеш висок.
И все пак не трябва да се влияеш много от това.В живота има много по-важни неща.Опитай се да си голям не на ръст! Ако разбираш какво имам предвид :)

*Syndrome

3.   Е, навремето имах един Сашко в класа. Майка му и баща му високи. Той беше най-ниския и слабичак. Много комплекси имаше, предполагам си ги беше създал именно заради ръста. Влезна в пубертета Сашко и сега е есна глава над мен /аз съм 185/. Оправи му се проблема, хубаво момче но....си остана същия комплексар. Незнам дали заради ръста...но, при всички положения се опитай да бъдеш Готин и да не ти дреме за ръста ти. Ще те харесват момичетата, но не и ако станеш комплексар.
Ралф

4.   Не злоупотребявай с храните! Те могат да бъдат и опасни за здравето и особено ако се вземат в прекомерни количества. Според мен също си нисък, но пък и аз познавам един дето беше нисък и стана планина, а брат ми беше по-нисък от мен, а сега най-висок от всички в семейството. Бъди себе си и не се притеснявай от това. Все пак забележи, че растеш за една година, а не стоиш на едно ниво, което също не е малко, а като добавим и това, че си едва на 14 годинки хлапе има още хляб да ядеш (Не знам защо сам се самодрепресираш)... Не се влияй от от хорското мнение, туй какво що ти казват другите, защото ако някой ти каже "Хвърли се от моста" ти ще се хвърлиш ли? А и като гледам ти само предполагаш на 100%, но не си сигурен дали ще го кажат. Спортувай! то е полезно ако не за растежа то поне за здравето. Витамините са полезни за здравословното състояние на всички хора, но както с всичко останало(алкохол, храна и прочие) май и с тях не трябва да се прекалява и затова препоръчвам да ги употребяваш, но да не прекаляваш(не ми е известно дали и какво точно могат да навредят и в допълнение не знам в какви дози да се приемат тъй че внимавай).

6.   Хаха това да ти е проблема. :)
В моя клас имаме един такъв. Дребен и рижав. От 8-ми клас си има гадже, която е даже по- ниска от него и е супер пич. Недей да се поддаваш на притеснения, не е нищо кой знае какво. :)

7.   Имаш време още да пораснеш - наистина майка ти е средна на ръст, а момчетата приличат на майките, но как е с дядовците ти? Ако са по-скоро високи според мен нямаш проблем - поне 20 -ина - 25 см. . ще пораснеш. Момчетата съзряват и се развиват малко по-бавно от момичетата, но след това ги догонват и задминават. Колкото до упражненията - всички спортове, които са свързани със скачане и протягане /волейбол, баскетбол/, освен това - плуване. В никакъв случай борба или вдигане на тежести. За витамините - незнам. Питай личния лекар. Но не се стресирай, защото имаш време да растеш.

8.   Коментара на Ралф ме подсети, че и аз едно време от 1 до 8 клас имах един съученик, който също се казваше Сашо :) Заедно с него и още едно момче бяхме най-ниските в класа,а може би той беше най-ниският тогава.
Не го бях виждал известно време и го срещнах след като бе завършил 12 клас.Вече по-висок от може би всички в стария ни клас :)

*Syndrome

9.   Благодаря на коментиралите по темата.

Ще се опитам да се огранича от към сладко, газирани напитки, бързи закуски, но само времето ще си покаже... Скоро пак ще пиша. :)

10.   Не се ограничавай от нищо защото сега ръстеж бързо и няма да се усетиш как ще пораснеш имай малко търпение де после и за любовта ще питаш : ) всяко нещо с възраста си успех

11.   Хич не се ограничавай от нищо! Яж каквото можеш и колкото можеш щом ти се яде. И спорт, но умерено, не прекалявай. Ритай, играи баскет или волейбол и така.
Ралф

12.   Хич да не се притесняваш има още време да растеш, но пък и да не станеш много висок, няма значение. В живота има много неща, които са по-важни от това колко си висок. Ние в нашето училище имаме едни близнаци - на твоята височина, но имат приятели, големи са веселяци и са много популярни, така че да не си мислиш, че това би ти попречило в живота.

GD

13.   Купи си витамин А И Д . НЕДЕИ да пишиш и да пиеш . ходи играи баскет бол и се растягаи секи ден по 10 мин на лост .
Мисля че ако си редовен с времето ще пораснеш.

14.   Ей я по спокойно имам позната която е на 16 сегь ще прави 17 а е 152 висока.Толкова съм аз- на 12 години.Споко не се тревожи...казват че баскетбола побагал за растежа...а във това съм сигурна защото има едно момче от моя клас тренира баскет и е висок около 170 с нещо.Ако искаш се запиши :]]

17.   Лелееееееееее аз съм на 14г и съм висока 147 това е ужас плаче ми сеее но знам че нищо немога да направя тате е 185 а мама 155 някъде аз съм се метнала на мама ниска ужас

18.   До 17:
Не се притеснявай 100% ще станеш над 1,58

19.   Ами хич даже не трябва да се притесняваш !!! Аз бях НАй-ниския в моя клас 151 в 8 клас. И аз се притеснявах от височината си , майка ми и баща ми са по 1.60 м , НО това не ме спря да постигна това което съм в момента ! Още тогава реших , че не мога да оставя нещата просто така и започнах да тренирам много ( всеки ден бягане , 1 2 пъти седмично плуване и всеки ден лостове ) и започнах .. в края на 12ти клас вече бях 176 см :) ... и малко по късно в 3ти курс на университета вече 180-1 . Нищо не е по силно от волята и желанието !!!

20.   аз съм номер 17 притеснявам се защото момчетата не харесват ниски момичета и така едвали някой да ме забележи знам че на някой звучи смешно но и така

21.   брат кат тебе сам ама аз съм 9клас ама на години съм колкото теб аз мшналото лято бях 1,41 ся съм 1,53 и ме заглеждат от време на време странно ама попринцип нямам проблем тренирам си на лост сяка сутрин и много помага

22.   до 17 недей се бои за момчета от моя клас в момента има момиче точно с твоята височина момчетата се редят на опашка за нея недей се комплексира има много момчета който харесват по-ниски момичета просто бъди себе си

23.   Аз съм 19 номер . Искам да кажа : Тренирайте , яжте здравословно и вярвайте и ще пораснете ... все пак сте толкова малки още ... има време и ще пораснете ! :) А за момиченцето 17 и 20 номер: Няма смисъл да се притесняваш и ти ще пораснеш , а и много момчета си падат по точно този тип момичета , който си ти ...

24.   Трабва да скачаш по 300 - 400 пъти на ден обаче със всеки подскок да се мъчиш все по нагоре да скачаш ... може и да ми се смееш но да си видял НИСЪК баскегболист

25.   СТ1: На 14 години имаш оште толкова много да се развиваш че ти е бедна фантазията . Не ти трябват такива искуствени боклуци като витамини и нз си кво важно е да се храниш здравословно да си тренираш какъвто и да е спрорт и това е . И небива да се комплексираш заради каквото и да е тва е към всички комплексрати как искате другите хора около вас да не ви се присмиват и да ви приемат такива каквито сте като вие самите се обиждате и имате ниско мнение за себе си . Ако сам не харесваш себеси и другите няма да го правят .

26.   25 много си прав аз съм 21 и 22

27.   обранете внимание за големите срамните устни по сърбеж на големите срамните устните

28.   28.Не се притеснявай толкова. Има по важни неща в живота от височината. Имаме един познат който е възрастен и е с горе долу твоята височина,но е толкова интелегентен и забавен и много привлекателен.Искам да те информирам за една хранителна добавка,която стимулира производството на хормона на растежа. Казвам , че стимулира организма сам да го възпроизвежда, но не е хормон. Много важно е да знаеш,че приемането на хормон на растежа е неконтрулируем процес и не прибягвай до него.
Това са аминокисилини. Хранителната добавка е аргинин пироглутамат лизин. Не само мускули растат. Костите също растат, стига да не си по-голям от 20 год.

29.   o iamshe edno takowa momche v na6to dsk nqkade kam 160 da be6e no mai nqma6e tolkova znachi sl me kvo ti kazvam vs momi4eta mu se lepqha samo da gi posgledne i te pri nego po-golemi po-malki.. a ima6e i oligofreni po 2 metra koito si ostanaha zadrastenqci tai 4e ne mislq 4e vido4inata te prawi edin wid poveche maj ako me razbira6.. ai ima o6te vreme do 20 godini se razviva tqloto :) ianche trenirai vasketbol zabelqzala sam 4e basketbolistite sa po 2 metra a pak ne ne moje da e slu4ainost nqma da gi iberat vs mutancti :)

30.   Аз съм 154 и съм 6 клас. Високо ли е, защото майка ми е 173, а баща ми е 170? Колко горе-долу ще стана?

31.   30, най-малко 170 см. Едва ли ще си по-ниска от най-ниският си родител... По-вероятно е да си по-висока от родителите си. Само в 6-ти клас си! Човек расте до 25 г.

32.   №30... аз какво да кажа като съм 9-ти клас и съм 155 см.? :D Честно да кажа много не ми пука колко съм висока, но ми става кофти като ме мислят някой път за 4-5 клас. За моя радост съм слабичка и съм надминала мама по височина, но не мисля, че скоро ще съм колкото тати.

33.   Скачаи колкото можеш по нагоре с разпънати раце много пъти на ден
аз за 1 лято тай всяка сутрин по 20 и вечер по 10 с 11 санта се издалжих а и тренирах волейбол

34.   Не се притеснявай замам ти пример с един приятел в 8-ми клас беше 167см. а сега е 185 и щом баща ти е 185 ще го стигнеш. ва моя приятел баща ми е 182 и виж той даже го затмина но тревираше яко волей и баскетбол

35.   Аз съм същият като теб. Декември правя 14 и съм едва 1, 57-1, 58, а майка ми е 1, 60, баща ми 1, 70. Аз няма да стана повече от 1, 72 и си го знам... Вече ми е през оная работа... Кво да направим такива сме и неможем да го променим.

36.   От автора :).. Гледам, че не много от авторите пишат след година или две.. за това реших да пиша..

За година и 6-7 месеца... когато писах бях 153, сега съм около 170, не е голяма разликата, но сега раста сравнително по-бързо от преди. Реших само да ви информирам :)

37.   Аз искам да попитам, колко долу-горе може да стана, при положение че съм момиче, на 17г, 160см (50кг), с майка 173, и баща 190? до 20-тата ми година възможно ли е да стана около 170? :/ много ми се иска да съм маалко по-висока, и аз ли си мисля-растежа ми е бавен, защото за година съм пораснала с 2-3см?

38.   Пак пише автора хахах. Преди 8 месеца съм написал, че съм 170, сега съм си пак толкова. Не трябваше да го пиша. Когато си предубеден към нещо, нещата се объркват. Ще опитам с LOA и ще видим как ще е след 3-4 месеца.

40.   Az sam na 16 godini i sam momiche. Visoka sam 160-1 neznam dali shte rasta poveche, maikami e 165 sm. A tate 175. Kazvat che nqma da rasta poveche ot tova, napravo mi razbiha mechtite.

41.   Леле знам кой си. ( но това на страна)

Не се притеснявах ще порастеш още, но с времето си. Не пий никакви никакви измислени неща. Тренирай както казват по на горе.

42.   Не се притеснявай. По-хубаво нисък от колкото висок. Високите просто нямат стойка едни гърбави са. и аз съм колкото теб и съм 1. 58. Имам един приятел висок е около 1. 70, а е на моите години, и е гърбушко досега е нямал нито едно гадже, а аз дето уж съм нисък съм имал 14 гаджета. Затова СПОКО.

44.   И аз искам да питам нещо значи висок съм към 163-165 и много се притеснявам да не си остана така защото наще са ниски 165 и двамата

45.   №44, повече от 170 няма да станеш, щом родителите ти са толкова ниски.

Venjus

46.   Объркал съм 168 са, но мисля че имам някакъв шанс да стана висок защото дядовците ми са високи

48.   ,
Брат, не се притеснявай и аз съм тръгнал сега към гимназията 152м 35 кг ама да ти кажа в стария клас нямаше момиче, с което да не се разбирам. Доколкото момичето, което е писало по долу:ниските са с най-добрия хумор и са най-привлекателни за мен стлига да спазват хигиена... ;-)

49.   Какво се притесняваш, а и не си толкова нисък. Аз съм на 17 години и съм 174, което изобщо не е много. Важното е да не ти пука и да се приемаш такъв какъвто си. :)

50.   не се притеснявай ти още ще пораснеш. аз съм на 18 и съм 1. 93 и ми е страшно неудобно всички ме зяпат. ако говоря с някое ниско момиче тя ме гледа като електрически стълб. тъй че не си прекалено нисък. познавам момчета които са на моята възраст и са 1. 60-65 но тва си е ген сега.

51.   аз пък съм точно обратното но съм жена на 16 тежа 40 кгг и съм 180см майко аз направо съм някаква висока хърба всички ми се подиграват като казват.. Хубавите парфюми са в малките опаковки..

52.   Не се притеснявай - има едно момче от моя клас 1, 30 и всички си падат по него! На единатесет съм, между другото.
Опитвам се да кажа, че височината не определя човека. И един съвет - колкото по - си нахакан, толкова повече се израстваш в очите на другите : - )

53.   Well, трябва да ти кажа, че това колко си висок въобще не трябва да те притеснява. Повечето ми познати и приятели момчета не са особено високи, но са си големи пичове и това въобще не им създава проблеми или комплекси. Мога да ти дам пример с един мой познат на 21 години и е около 1 и 60, а аз съм 1 и 69 и смятай как изглежда отстрани, но пък е набит и по характер и голям симпатяга и не страда от липса на женско внимание (беше хвърлил поглед и на мен, веднъж ме целуна, но просто нямаше как да станат нещата, защото не хо харесвам по този начин, а не защото е нисък). Един друг мой познат например е 12ти клас тази година, но не ми даваш повече от 9ти, защото е нисичък, но и на него не му пука особено. Така, че искам да ти кажа ръста ти въобще не бива да те притеснява, а мнението на хората още по-малко. Нека си говорят, те ще говорят само, защото си различен от тях. В живота има различни типове хора, ниски, високи, слаби, пълни, красиви и не толкова красиви, така че ако ти се приемеш такъв какъвто си (макар, че твоето въобще не е проблем даже) и хората ще те приемат. Да не говорим, че сега си още в пубертета и ще растеш още, а дори и да не пораснеш да не ти пука, ще се намерят хора, които ще те оценяват заради това което си, а не заради това колко си висок... Така, че горе главата и да не ти пука.

54.   в момента същата история и при мене. Станах осми клас и съм 1, 53. Честно казано очаквах много да ми се подиграват в гимназията, но единствено едни от 10 клас са ме зяпали и по-долните класове, другите просто не ги интересува. Всички момчета в класа ми са по-високи от мене, винаги съм си бил дребен, от малък. Имам цьолиакия, алергия към глутен. Преди да почна диетата, преди 6-7 месеца, безглутенова диета бях 1, 46-7, сега съм към 1, 53, толкова за години не съм растял. К'во да се прави, всеки е различен, но и всеки ти се подиграва и всеки те обсъжда, еми така си е сега, какво да се прави. Мисля да пробвам с тези добавки Л-аргинин и други. Успех все пак на всички ниски!

58.   Хора имам въпрос на 14 години съм, но съм висок колкото татко 163, всички от семейството са ниски, освен първият ми братовчед. Той е някъде 195 и искам да попитам сега като съм колкото татко се очаква, че ще спирам да раста ли? Няма ли как да наследя височината от братовчеда ми? Поне 175 да стана.

59.   Така след 10 години как си брат ми защото съм на 15 скоро 16 не съм растял от 1 година седя 173 майка ми е ниска 160 баща ми 181-2 та да притеснявам се от 157 дръпнах за няколко месеца до 170 и след това още малко тренирам бокс и упражнения от вкъщи дали ще се издължа до 180 минимум?

1-50 от 53