Споделена история от Тинейджърски

Семейни проблеми. Аз ли не правя нещо както трябва?
Здравейте всички тук. :)

Аз съм момиче между 16 и 17 години и живея в Пловдив. Имам известни проблеми с родителите си и реших да си споделя и да потърся някакъв съвет или поне разбиране.
Става въпрос за следното- майка ми и аз. Непрекъснато се караме за разни работи. Аз си падам малко философски настроена личност и живея според моя жилософия и разбиране за живота, което не съвпада с нейното и тя полудява по тая причина. На всичкото отгоре преди известно време я чух да казва на баща ми, че по- добре да направила аборт вместо да ме роди.

Всичко започна преди една година, когато тя разбра, че съм правила секс и направо полудя. Вика ми, крещя ми и ме обижда с какви ли не имена. Ефекта от караницата тогава се усеща и днес.
Преди няколко дни стана на въпрос какво искам АЗ да уча в университета. Аз съм твърдо решена, че ще уча право в Пловдивския университет и, че няма да излизам извън града. Тя иска да ме прати в София или Благоевград да уча медицина. А АЗ не искам това. НЕ ИСКАМ! Каза ми, че трябвало да отида там, където повечето ми приятелки щели да идат. Това много ме обиди и й се разкрещях, че иска да ме направи стадно животно. Винаги съм била вълк, а тя иска да ме направи насила овца... да сървя след стадото.
Сутринта след това ми беше взела всички книги за философия, защото "чета само глупости, а не сериозни неща".

Та така.

Това са само някои дребни неща. Към тях прибавете караници за това как да се обличам, как да ходя, къде да ходя, с кого да излизам, какво да правя когато излизам, как да спя, как да ям!

Аз съм много търпелив човек, но повече не мога да издържам! Имам някакъв рефлекс изграден, който винаги ме наостря, когато говоря с нея и ставам нервна, раздразнителна и сопната, което още повече я ядосва.

Повече не мога да я издържам.
Възпитана съм така, че не мога да й отговоря, не мога да си защитя мнението и да й се противопоставям. Всеки път когато опитам, тя казва на баща ми и той идва и ме удря. Страх ме е от тях, а не мога повече да ги издържам. Не ги обичам, те не ме обичат. Понякога ми идва да изляза и да не се върна вкъщи някоя вечер. Какво да правя?

Коментари

1.   Ами махни се оттам ! Отивай в София наистина , пък си запиши право там и така няма как да те командорят толкова . Или пък като толкова не искаш да напускаш града излез на квартира , макар , че според мен е по - добре в София , защото ако излезеш на квартира в Пловдив ще ги ядосаш повече , което е от значение само ако разчиташ на издръжка от тях
Ева

2.   По-добре е квартира, не слушаи бръщолевенията на изкукалата Ева.

3.   Права си, аз съм от София, обаче и аз като теб не исках да излизам от своя град. По стечение на обстоятелствата обаче го направих и сега съжалявам, не напускай града си, отиди на квартира в друг квартал.

4.   Никой не избира родителите си. Същевременно има хора, които просто не реагират по най-правилния начин в случая. Би трябвало родителят само да насочва, особено в тази възраст. Всяко налагане на сила може да доведе до обвинения в последствие от типа "Вие сте виновни за моя живот"
В твоя случай... нагоди се. Според мен майка ти иска да поживееш в друг град, за да съзрееш малко. Няма да е необичайно ако в послествие, след години си съгласна с доста от нещата които ти е казвала сега, но не и по начина който ти ги казва.
Имай предвид, че щом се грижи за теб, иска да учиш и т.н, значи те обича.
Опитай се да намерите общ език. Така ще бъдете най-доволни, защото връзката майка и дъщеря е важно нещо.

5.   Първо ти не си частна собственост извинявай много но трябва да и кажеш че не искаш да станеш това което тя иска или може би което е искала да стане кажи че ти си от друго поколение със свойте мисли и цели ..... ще се скарате ама повярвай около 10 дена ще ходи като икона из къщи после ще дойде на твойта ще се примири де няма да си налага мнение..... няма от какво да те е страх

6.   И аз се карам със своите родители.Това е от поколението.