Споделена история от Тинейджърски

Изпит след 7 клас по английски език
Здравейте. От много време се притеснявам за изпита по английски език, нищо не мога да разбера от този език. Не мога и не мога, опитвам се но не става. Имате ли някакви идеи как да го понауча за да мога да премина с 3 или 4 изпита през май. Нямам много време, а оценките ми са добри само защото правим проекти и тук таме видя нещо от някой на някакъв тест. Нашите не ми дават да ходя на уроци, казват ми че мога и сама, а ако не мина матурата си по английски евентуално ще остана на изпит/ще отида в общообразователна паралека. А има ли някой като мен, който не е разбирал нищо и е минал, моля ви ПОМОГНЕТЕ МИ!!

Коментари

1.   Оф..:( И аз съм точно така 7 клас съм и винаги изкарвам 3 или 4 на тестовете, защото все някой ми казва някоя задача колкото да имам за 3 и ако аз направя някой задача сама евентуално да имам 4. Не си само ти и аз нищо не разбирам от този език, ужасно ми е труден и много се тревожа за изпита.Но мисля, че ако примерно изкараш 2 то ти оставят оценката от от 1 и 2 срок или не е така?

2.   Ами до преди година и аз не разбирах езика, но реших, че тази година неискам до имам слаби оценки и така започнах да слушам повече госпожата в часа, пиша си домашнити съвестно и ако нещо не разберам питам госпожата.. Аз също като теб в началото не разбирах нищо, но ние учим неща които вече са ни познати, а на мен ми се губеха знания от 5 и 6 клас... Та съвета ми е бъди по-отговорна към предмета да не на всеки му вървят езиците, но все пак опитай ако се постараеш може и ти като мен до петтица за срока да стигнеш... Успех

3.   Здравей аз съм 8 клас и миналата година и аз имах изпит по английски. Не е труден имаше да слушаш текст и после да ограждаш верните отговори. Също и да четеш текст с разбиране и да ограждаш верните отговори имаше няколко задачи с граматика и мисля че имаше и да се отговаря на въпроси. Но няма страшно лесно е даже може да ви подскажат при нас така направиха. Имаше едно момиче от моя клас тя изкара 2 и не я оставиха мина си защото през годината имаше оценки като 3, 4 , 5 и така ако искаш можеш да си купиш едно помагало по английски то е като голяма брошура и на него има всичката граматика в английския език така ще се научиш по-лесно и ще ти помага за напред. И можеш да ходиш на консултации в училище ако имате. Не се притеснявай ще минеш. Успех. :-)

4.   На тези изпити след 7-ми клас по английски, география, история, биология, химия и физика всички преписват. Така наречените квестори се правят че не виждат. Сега по добре мисли за БЕЛ и математиката. Те са по важни за кандидатстването, а на останалите минимум 4 със сигурност ще имаш.

5.   Аз съм найстина добра по английски език, но една моя прителка е в същото положение като теб. Просто оствай често на консултаций и се запиши на клуб по английски. При моята приятелка помогна :)