Споделена история от Тинейджърски

Счупих си iphone 6
Момче на 13 години съм и родителите ми ми купиха новият iphone 6 наскоро. В училище едно момче ме бутна силно докато държах телефона и той падна като:
В долният ляв ъгъл има много голямо напукване и от другата страна е грапаво
После:от горния кяв ъгъл също е напукани и по цялата дължина има набраздявания.
Помолих родителите ми да ми купят калъф и се надявам той да прикрие шетите и то така ще стане но все пак ще си личи.
Родителите ми все някога ще забележът а тогава не ми се мисли колко ще ми се мисли какво ще стане. Моля не ми казвайте да им кажа защото нямате идея как ще ми крещят ще спрат да ми говоят и прочие.
ПОМОЩ!

Коментари

1.   Ами честото! Имал си късмет, че все още телефончето проработва, но гаранция-маранция можеш вече да забравиш.
Родителите сме виновни! Съпругът ни така глезеше доведените си деца и на година по два телефона отиваха, скъпи якета многократно бяха забравени или откраднати, скъпи велосипеди губени или оставяни незаключени и откраднати, таблети и тем подобни по примера на Автора. Какво е решението, родители - не глезете децата си на първо време с такива глупости, защото няма да го оценят и НЯМАТ НУЖДА от такива неща.
Последно децата на съпруга ми останаха без iФончетата си, били им ги откраднали. Сега едното е без всякакъв телефон вече 3 месеца и е живо и здраво - дори успехът се повиши с 1 единица поне, а другото си спести от пари за Коледа и тем подобни и си купи за 100 лв. Huawei, компютри и табелети вече нямат и ще си събират пари от закуски, ако искат да имат. Знаете ли, че е възможно и без тях!
Пак казвам - родителите сме виновни. Често ние нямаме техниката, която купуваме на децата си, дори да можем да си го позволим. Има родители, които и заеми взимат, за да огодят на своите отрочета сякаш да имаш телефон за над 1000 лв. на 13 г. е особено важно. Виновни са и заможните родители, че на първо време глезят децата си с такива неща и създават социален натиск. Освен това с тези играчки децата ни си губят времето и не учат, но това е друга тема.
Вече подарените неща не можем да им вземем, но нека да не правим все същите грешки - счупиш или загубиш = НЯМАШ ИЛИ КУПИШ САМ

2.   Затова съм казвал хиляди пъти, че децата са си деца - тези телефони не са за деца.. Ама родителите са виновни...

3.   Не, не ги разбирам тези родители... Как може да купиш айфон на дете около 12-13 годишно?! 1000лв на вятъра.

4.   Кажи на родителите си и друг път не си гледай телефона, когато слизаш по-стълбите, защото може да си счупиш не него, а главата си . Колкото до iPhone, дисплея може да се смени, за около 100 до 200 лева. Ако 100 китна са ти много, все пак си с телефон на продажна цена от почти 1600 лева...

5.   Как да ти го кажа, за да не се обидиш! Ти си на 13, а вече имаш най - новия възможен телефон.. Аз на твоята възраст бях със обикновен Сасмсунг на копчета. Колко ритници е поемал, а не е потрепнал, даже баба ми го ползва сега. Родителите ти много те глезят с такива телефони от по 1600 лв. Най - добре сега им кажи или ще стане по - зле, ако разберат сами. Не мисля, че за телефона трябва да ти крещят толкова, отколкото ако някой ден същото момче бутне ТЕБ може да си удариш не дай си боже не телефона, а главата. А тя не се ремонтира, запомни го.
Все пак - купуваш си калъфче, и го държиш САМО В НЕГО! Днешните самртфончета и да ги пипнеш се драскат както се казва.

6.   Не се ли огъна?

7.   Попитай някой колко ще ти струва ремонта (ако е възможен) поне с него да се прикрият някои счупвания. И докато събереш парите го пази, да не го видят.

8.   Напомни ми за ония виц "като паднеш с iphone в джоба и чуеш "пук" се надяваш да си счупил ръката си, а не телефона" Кажи на родителите ти, те са хората, които биха дали живота си за теб.

9.   Знам какво ти е и аз самата съм чупила два Samsung galaxy s4 и iphone 4 стоях си със счупения Самсунг около 3месеца и после с майка ми го оправихме и го подарихме излезе ни 110лв а за iphone се разревах и отидох и казах на майка си направо тя не ми се скара защото Пи сълзите ми разбра колко стара дам сега съм с iPhone 5s и го пазя като очите си сложих стъклен протектор който е доста здрав и струва 30лв след като го оправиш задължително му сложи протектор.

10.   Стегнете се хора!! На мен в 4-ти клас ми взеха първият смартфон- едно малко самсунгче, 3. 5 inch. След 2 години вече започна да се претрепва малко защото беше стар, но за тези две години имаше само ЕДНА драскотина, и то нямаше да я има, ако не го дърхаш докато се катерех по една катерушка. Сега съм 6-ти клас и съм със стария Samsung Galaxy S Duos на майка ми, и го пазя адски много. Е, веднъж щях да го изгубя, ама това е друга история...

11.   Вчера, докато слизах от автобуса без да искам изпуснах айфона си, като го вдигнах и беше целият мокър, защото валеше много силно. Изсуших го, но не иска да тръгне какво да правя, кажете ми къде да го занеса, за да ми го поправят, ще ви бъде много благодарен.

12.   н 11 - iPhone са известни с това, че не държат на влага. Аз „наследявам“ редовно старите iPhone на мъжа си и имах iPhone 4, които ми се развали от чиста проба влага в чаната, защото заваля много и изведнъж лятото. Имах втори телефон - Самсунг Мини от много ниска серия с две думи, но iPhone ми се развали, а на самсунга нищо. Не съм ходила да оправят телефона, защото не си заслужаваше за толкова стар телефон, но ме е яд, защото загубих доста снимки и други неща.
Мъжът ми искаше да ми завещае 5-ца, но този път му казах да го продава и не ща. Аз карам на Самсунг с две карти и съм много доволна - пада, става, защото съм отговорник по строежите - прах и така нататък. Отделно сега смятам да си купя една Нокия-слушалка да си имам за телефония с работниците, защото батерията държи 1 седмица и толкоз.
За iPhone не бих дала никога толкова пари - това са 2000 лв., които ти разнасяш в джобата и за какво?
Мъжът ми получава телефоните служебно - иначе и той не би си взел.
Отиди на сервиз, но не знам дали ще могат да ти го оправят. Пробвай

13.   Престанете с това " как може момиче на 13 да има такъв телефон... тези телефони не са за деца" и прочие. Тя не го е счупила по нейна вина. Аз имах iPhone 5s точно когато беше излезнал родителите ми го купиха и някъде месец след това бяхме излезнали аз и приятелки. Телефона ми беше в джоба на дънките. Те започнаха да се лигавят и едната ми седна на телефона. Беше нарочно, сигурна съм, тъй като в областта в която живея хората не са богати и не могат да си позволят такива телефони и от завист правят глупости. Спрете с това " аз като бях на твоите години " сега не сме във вашето време и дете на 13 с обикновен телефон рядко ще срещнете. А и не разбирам какъв е проблема, щом техните имат пари да и го купят? Това че вие като сте били на нейните години сте имали евтин телефон, не значи че е нещо кой знае какво да имаш iPhone. Завистта граници няма.

14.   n 13 - сега си малка, но кото порастнеш ще разбереш, че просто не си права. На 13 г. не сте за iphonе -и просто и вината за щетите не е ваша, а на глупавите ви родители, които ви глезят безмерно - това са 2-3 работни заплати, които изпускате от джобите си.
Моят мъж има вече големи деца от предишен брак, които по настояване на майката имаха винаги iPhonе и съответните таблети - всеки 6 месеца се чупеха по някакъв начин, ремонти-поправки и това не престана, макар че сега са над 18 г., но вече край - нови телефончета няма, но пак не се научиха просто и сега ходят със счупените телефони откраднати. Не, че имат вина - вина нямат, но какво като нямаш вина- телефонът не се е счупил сам, а това, че не си го сторил нарочно нищо не значи.
Свиквай
Който купува на хора под 16 г. iPhone, сам си е виновен.

15.   14, виж кой го казва... Човек, който коментира от компютър!!!

16.   Номер 6 - хахаххаха много ми хареса коментара! Прав/а си? iphone 6 нямаше ли такава опция? :D :D

17.   11, аз също имам айфон. Моят пък имаше друга злочеста съдба, счупих му дисплея, занесох го в http://apple-service.biz/ , това е специализиран сервиз на аpple. Доста бързо ми го оправиха, ако искаш да го поправиш, може да го занесеш там. Хората разбират от айфони, защото главно с това се занимават. Успех!

18.   Аз карам на айпад 2 откакто излезе и веднъж съм го изпуснала. Счупи се но вече 2 години работи и със счипен екран.

19.   Какво пък толкова? Не е ли е телефон все пак? Кажи го на вашите. Според мен щом имат възможност да ти купят хубав телефон, значи имат и още 50-100лв. за да платят за сервиза. Само те посъветвам - отиди на голям сервизен център, че малките фирми даже повече ще ти го развалят. Creative Center е единствения официален сервиз в България за Apple. Според мен се свържи с тях и те ще ти съдействат. Успех и не се притеснявай. В края на краищата то си е телефон. И аз счупих iPhone-a си месец след като си го купих, само че моя беше малко по стар модел и сравнително по-евтин. Голяма работа :)

21.   Охх, не знам какво да правя! Вчера си счупих таблета, той не е много скъп, но все пак ще ми се скарат! Още не съм им казала таблета има една черта, която разделя екрана не се вижда много но все пак си личи! Какво да правя не искам да кзавам на наште? !!

22.   И аз бях в подобна ситуация и ще ти кажа, че ако не искаш да ти се карат по-добре да потърсиш някой сервиз или ако не намериш такъв просто им кажи, защото, ако го отлагаш накрая родители те ти ще открият, че си го криел от тях и ще бъде 10 пъти по-лошо. Това може и да не е най-добрия съвет но ти казвам моето мнение :)

23.   Абе все ми се струва, че за 1 година родителите му все са разбрали за телефона. Какви са тези съвети?!

24.   Просто си събере пари от джобните и щом вашите ги няма отиди на сервиз и им дай да ти сменят стъклото

27.   А аз за малко да си счупя най-новия Huawei току що в тоалетната, но за щастие има само драскотина, но дисплея за много малко да се счупи, защото падна до легена