Споделена история от Тинейджърски

Кажете к`во да правя моля ви ;(
Здравейте момиче съм на 14 почти на 15 и още си нямам приятел смисъл гадже но може би това е напълно нормално защото аз постоянно съм във къщи и не излизам :( мисля че имам приятели но не се събирам с тях :( което е много гадно за мен защото съм по цял ден в къщи другите на по 14 15 години правят нали знаете какво....... аз още си нямам приятел и не излизам никъде . Може би е тъпо и то много това което ще попитам но аз ли трябва да звъна на приятелка примерно да излезем като приятели имам предвид смисъл да си се кефим да ходиме по момчета и такива работи или ако имам приятели те трябва да се сетят за мен и те да ми звънат да излезем? нз постоянно съм във къщи сама много съм отчаяна от това гадно ми е че не излизам никаде и че не се забавлявам като другите може би това което съм написала е тъпо но това е! И нямам никакво съмочувствие много хора са ми казвали трябва да имаш повече самочувствие офф нз какво да пр ако може някакъв съвет !! Дори може да ви е смещно това което съм написала но ако има някои които може да ми даде някакъв съвет да го направи ! Благодаря предварително ! :)

Коментари

1.   Вместо да се чудиш как е правилно, защото няма правила за това - хващай телефона и звъни. Никой не е длъжен да си мисли за твоето забавление. Търси си го сама!!!

2.   Излизай, забавлявай се !!
когато излезеш се дръж отпуснато и Имай самочувствие тва е важно .

3.   Аз съм момче със същия пробле, колко историй съм написал в този сайт, и поввечето бяха одобрени .. но каква полза от това не получих конкретен отговор, съвет, хората казват абе ти си малък ева на 16-17 години ще почваш да порастваш.. мхм така е със старото поколение, в днешно време всичките ми приятели който са от 14-16 г. си имат приятелки (гаджета) да уставим това на страна аз още не съм имал .. слднователно не знам да се целуваммм мхм.. ем постоянно приятелите ми ме викат да излезем ма мен кат ме е срам ко да прая, е вярно има и такива момичета който до са и те не са имали гаджета, ма те са рядкост .. ам за твоя 2-ри въпрос... ем ти като стоиш по цял ден вкъщи и не излизаш кой ще те викне... поне излез и покажи, че си жива.. аз пък седя по-цял ден пред компа в скайп и прочие.. предпочитам вътре отколкото вън..
нямам конкретни отговори на твоите въпроси защот и аз не знам какво да правя .. по-добре рано .. от колкото по-късно.
защото после ще ти е много по трудно.. май единственото решение е двама ей такива да се съберът и да си разрешът проблема ;]

4.   Дечица или младежи както предпочитате - моите деца и приятелите им са съответно на по 14, 15 и 16 години. До сега не са имали гаджета. Ще кажете, че може да не знам, но не е така. Напротив аз дори ги стимулирам да са по-отворени в това отношение. Те са една смесена компания, ходят на кино, играят на карти, карат колело и ходят на плаж и толкова. Срещи, кафета, да не говорим купони и дискотеки - нито ходят, нито искат да правят това. Рожденните дни се празнува примерно в Макдоналдс или няскоя пицария. Така, че според мен някои деца се развиват по-рано, а други по-късно и това е. Колкото до контактите - разбира се, че инициатевата трябва да е взаимна. И ти да се обаждаш и да предлагаш какво да правите и обратното. Не превръщайте реалния свят във виртуален! Стойте и пред компютъра, но живият контакт е друго нещо. Да не говорим, че и очите и външния вид се развалят от денонощното висене пред "компа".

6.   Aз съм автора на третото коментарче
-------------------------------------------------------
хах вие (4) там някъде да не сте някаква сектра, циливизаця. за който ние нормалните хора не знаем.. доста добре казано ..
много добре въспитавате вашите деца! добре е, че има и от двата примера, има така наречени от вас (деца) който като пораснат на така наречената възраст от вас (деца на по 14-15-16г.) който сами могът да преценят кое е зло и кое добро, кое е тъмно и кое светло. така и могат да преценят какво е по-добро за тях.. ала за другите нали за това са родителите :) горко им на тези, който нямат щастието да получат това, коет всеки нормален родител би искал да даде и да възпита свойте деца ;)
не знам какво друго да кажа на вас...

7.   Виж и аз имам подобен проблем... при мен всъщност проблема е,че компанията не е подходяща... тааа.. според мен на теб компанията не ти харесва и за това не искаш да излизаш с тях... така,че за да не си сама бъди с хората,с които смяташ,че ще се забавляваш :)

8.   и аз съм със същия проблем и съм момче както ти каза 3 "май единственото решение е двама ей такива да се съберът и да си разрешът проблема" мисля че ще е добре да си оставиш скайп и момчета с твоя проблем да ти пишат и ако сте в 1 град може нещо да потръгне. желая ти успех!

9.   аз съм автора на коментарче 3 и 6
------------------------------------------------------------------------
е добре, но едва ли ... изникват куп други въпроси и несъвпадения ,, мислч, че по правилно е, ние да уставим скайп ;] -- скайп:ceci.ceci2