Споделена история от Тинейджърски

Не искам вече така
Здравейте !
Момиче съм на 14 скоро ще направа 15 но това няма значение. В момента живея с майка ми и с баща ми , имам и брат които в момента е на 18 и още след като завърши и замина да работи на кораб не искам да се хваля къде е заминал да работи , но работата е в това че моите родители постоянно се карат баща ми псува и вика и всички хора ги чуват като се карат и на мен ми става адски гадно от това , аз постоянно им се моля и им казвам да спарт да се карат постояно плача пред тях и им казвам да спрат с тия неща . Адски гадно се чуваставам защото постоянно плача и седя постоянно в къщи сама .Немога ваче да издържам на това напрежение дали като се върнат от работа пак ще се скарат и пак ще се вдигна скандал , много пъти съм се замисляла така като осатана сама в къщи дали да не направя нещо ,като например да си прережа вените ,за да видят да разберат че неискам да правят така .. Не очаквам съвети които да променят всичко но просто исках да споделя с някого така като аз просто нямам с кого да го споделя , може някакви съвети дали да направя нещо такова , за да спрът да се карат . Много съм объркана и нз ако може някои някакъв съвет да ми даде ше съм му благодарна !! Доста ми е объркана историята но....
Извинете ме за правописните грешки при писане ..
Благодаря !!

Коментари

1.   Мда, айде сега да си режем вените, защото мама и тати се карат.. това си е техния живот, техните проблеми (които ти не можеш да разбереш, още си малка). Вярно, че е неприятно, но не им се бъркай :)

М 22

2.   Момиче, не върши глупости. Не посягай на вените си и на живота си. Само Бог дава живота. Опитай се да поговориш с тях. Разбирам какво ти е, но понякога при възрастните нещата отивад далеч. Няма готови рецепти.

3.   Понякога родителите не проумяват какво причиняват на децата си. Жалко е за всяко дете да расте в такава среда.Не знам какъв съвет да ти дам , но това с вените не го прави, не те съветвам. По скоро опитай да кажеш на родителите си, ча обстановката те натоварва, че искаш спокойствие в къщи и че, ако те имат някакви проблеми то ти не си виновна за това и не искаш да бъдеш потърпевша. Не знам до колко би помогнало това, но е добре да го знаят, защото те явно не го забелязват.

4.   Замислете се, всички, които с години търпите подобни бракове "ЗАРАДИ ДЕТЕТО", помислете какво му причинявате на това дете!

5.   Доскоро и аз бях в твоето положение-всеки ден беше ад. Плачех, дори исках да си посегна. После осъзнах, че няма да бъда слаба, няма да проваля живота си заради техните скандали. Просто си казах, това, което не те убива те прави по-силен и продължих напред. Обештах си, че това в моето семейство няма да го има - няма да допусна децата ми да стават свидетели на подобни сцени! После родителите ми се разделиха и наистина сега е по - добре. А на теб ти остава едно да бъдеш силна и да не позволяваш неразбирателствата между тях да те пречупят!!!

6.   Разбирам, че целта ти с прерязването на вените е вик за помощ, начин да им покажеш колко зле се чувстваш, да ти обърнат внимание, на е да се самоубиваш. Недей. Ще ги изплашиш, но това няма да реши проблемите им и дори известно време да се въздържат да се карат пред теб, постепенно ще възвърнат сегашните си взаимоотношения. На тях наистина им е много трудно в момента, но това не оправдава липсата на разбиране, което не проявяват към теб.
Поговори с майка си, попитай я какво става с тях, защо постоянно се карат. Остави я да говори, да споделя. А после й кажи как се чувстваш. Кажи й и това, за вените. Кажи, че си нещастна. Дано те ЧУЕ. Прегръщам те, детенце. И стискам палци нещата да се оправят по-скоро... някак си.

7.   Мило момиче, имам дъщеря на твоите години. Отношенията между възрастните за съжаление пряко се отразяват върху децата. Бих те посъветвала или да поговориш поотделно с тях /примерно поне с майка си/ , или просто да излизаш от стаята или апартамента, поне когато можеш и започнат кавгите. Сподели с брат си - вие сте и в бъдеще ще сте си най-близки и ще разчитате един на друг. Тези твои родители щом толкова безотговорно те наранява - няма смисъл заради това да правиш глупости. Полза - никаква. Опитай да оцелееш и след няколко години ще си пълнолетна и вече можеш и да си по-самостоятелна. Сподели с близка приятелка - дори да не ти помогне, защото няма как поне ще те облекчи.