Споделена история от Тинейджърски

Не ги понасям!
Здравейте :) имам един малък проблем. Живея в ученическо общежитие от 4 години. Тази година ме преместиха в нова стая. Не бях доволна, защото трябва да живея с още три момичета, които са мизернички. Едната мирише ужасно, нещата й, гардероба й, просто без коментар. Няма да коментирам и първобитното им поведение... С извинение, как пърдят и се кефят на това, оригват се, коментират ходенето по-голяма нужда, крещят като пуснато стадо кози. Две от тях имат отвратителни гласове... като започнат да се кикотят или надвикват, или някакво подобие на пеене, буквално ми се иска да се хвърля през прозореца. През деня може и да ги отбягвам, но вечер започва кошмара. До 12-1 посреднощ не млъкват, крещят, слушат чалга и тн. Заради тях, сънят ми стана супер лек, не мога да спя, изнервям се, причернява ми и ме вбесява. На всичкото отгоре, едната хърка. Не знам как да опиша чувството... просто е ужасно и много изтормозващо. Забравих да отбележа, но се подразбира, колко просташко поведение и възпитание имат. Та да се върна на въпроса си.. искам да им направя нещо гадно, нещо с което мн да ги дразня, нещо на пук. Ако някой има идеи, моля да ми ги сподели.

Коментари

1.   Не може ли с две твои приятелки от университета да се преместите заедно с стая, ако поискате, сигурна съм, че ще ви дадат. Или да се преместиш на квартира като разделите наема с приятелки?

2.   Това не е правилно. Те не искат да те дразнят, а просто са свикнали на такова поведение и хегиенни навици. За това не мисля, че ти на пук трябва да им правиш мръсотии. Поговори с тях, но не вярвам да те разберат или просто едва ли биха се променили.
Опитай се да се преместиш в някоя друга стая или ако искаш да си сама-намери си жилище извън общежитието. Можеш да си купиш свой апартамент, или просто под наем. Твой е проблемът с парите, но ако имаш нужните, значи ще можеш да се преместиш!

3.   Еми можеш да се преместиш в друго убежище.

4.   И като им направиш мръсно да не мислиш, че ще спрат да правят всичко това което изброи? Просто подай молба и се премести в друга стая.

5.   Погледни нещата от този ъгъл: Умът на човек е поставян в определена среда на вибрация (чрез тялото, което е преместено в дадена стая). Съществуват различни нива на вибрации. В момент на предизвикателство се проявяват определени качества, които човек има - добри и лоши. В зависимост от склонностите, които той има, се активира действие. Ако умът бъде насочен към агресията, това е действие в низшите нива и съдбата ще поставя тази личност все повече в низши нива на ситуация. Ако умът бъде насочен към по-висше ниво на действие, тогава започват да се разглеждат решенията на ситуациите от нивото на най-малка накърнимост за другите към по- голяма такава, докато се намери най-удачното решение за случая. Има четири начина за убеждение, последният от които е насилие. Но ако имаш една цяла природа на човек, която създава ситуация, ти не можеш да измениш тази природа. Много е важно човек да не предизвиква насочване на агресия към себе си, защото това са енергии, които те смъкват надолу в живота, освен ако не прецениш, че можеш да ги понесеш. Затова Исус е казал "Ако ти ударят един шамар обърни и другата буза", т. е. търпение, за да не бъдеш атакуван от тъмни енергии, а не че трябва да мислим толкова за агресора. Тъмните енергии препрогамират ежедневието ти неблагоприятно. Затова е такава картинката в нашата държава, защото тук всички се замерват с чернилка.

Почти винаги човек е убеден, че не заслужава това, което му се случва, но винаги има причина и тя е в него. За да преминеш на по добра позиция (условия) се налага да минаваш тестове на ума, интелигентността и съзнанието чрез ситуации на грубото материално тяло. За да си успешен не е достатъчно само материалното образование, но и духовно такова за да бъдат издигнати в по висшите нива на действие тези ум, интелигентност и съзнание, защото човек не знае собствената му съдба какво му е приготвила. С други думи, действието на ума от позиция на доброто е по-добрият вариант за действие, защото е благотворен. Освен това човек получава и помощ от тези светли енергии, но пак повтарям, умът трябва да бъде насочен в правилна посока и това става единствено с усилие (практика). И много често става така, че нещата сами идват, без да сме ги очаквали.

6.   "Едната мирише ужасно, нещата й, гардероба й, просто без коментар. Няма да коментирам и първобитното им поведение... С извинение, как пърдят и се кефят на това, оригват се, коментират ходенето по-голяма нужда, крещят като пуснато стадо кози. "

А досега бях убеден, че жените не отделят газове и ходят само по малка нужда. Надявам се това да е било сън. :D

7.   Според мен, както каза 2, поговори с тях. Не те ли разберат, просто се премести. Или направи така. Просто спи със слушалки с лека успокоителна музика, от телефон или друго устройство, като предварително си нагласила аларма. Хигиенните навици, не знам. Опитай да им предложиш помощ. За гласовете не са виновни.

8.   Това определено не е начина... Само ще ги издразниш и ще стане по-лошо, те няма да се научат. Подай жалба и опиши защо искаш да се преместиш в друга стая, нито е забранено да питаш, нито да се премествиш... Просто действай...

9.   А няма ли да е по-лесно просто да поискаш да те преместят в друга стая? Най-добре да идете две или три момичета (твои приятелки) и да помолите да сте заедно, защото иначе и да те преместят не е сигурно новите ти съквартирантки какви ще са.

10.   Автор: благодаря за коментарите. Признавам, че това беше в момент на изнервеност. Търся си квартира, но е много трудно и до тогава ще бъда с тях, най-вероятно ще изперкам тотално, но какво пък. Не веднъж съм говорила с тях с мек тон и с молба към тях съм пробвала, но възпитанието си е възпитание...