Споделена история от Тинейджърски

Да му дам ли шанс?
Пише ви момиче на 16.

През лятото се запознах с едно момче, който е на 17.

Първоначално само АЗ го обичах, той знаеше за това и решихме да пробваме. Обаче след 1 месец и половина, разбрах, че не е за мен. По-често започнахме да се караме, а аз се отдалечавах постепенно от него. Към края на връзката, той ми каза "Нямаш си представа колко те обичам, извинявам се, за това че в началото бях по-груб към теб". Когато му се нервех и крещях, той просто ме гушкаше, бутах го, но той не ме оставяше. През лятото планирах нещо относно с образованието ми, той ми помагаше и беше до мен.

Когато той започна вече да ме харесва, аз се отдалечих от него (имам си причини). И го зарязах.

Продължаваше 10-15 дена наред да ми звъни, да ме търси да ми пише, аз му казвах, че вече го мразя и не искам да го виждам.

След това минаха 3-4 месеца. Не се виждахме, не си пишехме. Отскоро пак започна да ми пише.

Вече ми ОМРЪЗНА, да ме кани на кафе, а аз да му отказвам и да му обеснявам защо.

Казва ми, че все още ме харесва и иска да сме заедно.

Може ли съвети? Тъкмо бях, го забравила, а той пак започна да ми пише. Наранена съм, а причината е той. Дали да му дам шанс?

Коментари

1.   Нали го мразиш, калъв шанс да му даваш? ! Първо трябва да се изясниш със себе си какво искаш.

2.   Дай му шанс. Очевидно държи на теб.

3.   Вижда се, че не ти допада. Какъв шанс да му дадеш? Шанс да спи с теб ли?

4.   А ти имаш ли още чувства към него?
Според мен той е осъзнал грешките си и просто се е влюбил, привързал се е към теб и затова продължава да те търси.
Всеки заслужава втори шанс, но не и трети!

6.   Здравей! И аз съм в подобно положение, но само искам да ти кажа, че щом един път те е наранил ще го направи и пак, и пак. Според мен не си струва да се събираш с него, защото ако сте се карали преди сега пак ще се карате. Но все пак добре си помисли дали има смисъл.

:)

7.   Просто се запитай обичам ли го, толкова ли ме е наранил, че никога няма да му простя.

А щом след месеци не те е забравил мисля, чее те обича просто си задай въпроса готова ли съм да пренебрегна всичко(дори и проблемите) заради него заради любовта.!

8.   Мисля, че трябва да му дадеш шанс. Смятай, колко много те обича помогнал ти е и за образованието пише ти постоянно ти е обажда аз ако бях, лично на твое място бих му дала шанс. Виж сега не казвам че задължително трябва да си с него (казвам го преди да ме нападнат) ти самата ако имаш чуства трябва даму дадеш шанс. Изборът е твой :)

9.   зaбогa! Рaзбирa се че ДA! Тa той ти се извинявaл и се е опитвaл дa ти помогне и дa е мил с теб a пък ти се дърпaш. Дa имaш си причини но... все пaк рядко се срещaт тaкивa момчетa. Трябвa дa му дaдеш шaнс и дa се опитaш дa видиш усилиятa който той полaгa!
Не го кaзвaм с лошо сaмо се опитвaм дa помогнa.

11.   Авторката: Благодаря ви много :) Ще му дам шанс.. Както каза номер 4 наистина всеки заслужава втори шанс, но не и трети! :)
Ако отново повтори грешките си..

Благодаря отново много!

Все още съм наранена, но ще се опитам да забравя :) Номер1 не съм казала, че все още го мразя. Тогава много го мразех.. Сега просто не чувства нищо към него.. Кой знае, когато се съберем пак всичко може да стане, както си беше преди :)