Споделена история от Тинейджърски

Идва ми се да се самоубия
Аз съм момче на 12години а маика ми е в Италия тя замина още когато бях на 6години миналото лято бях при нея но исках да се върна защото не ми обръщаше внимание само на малката ми сестра която вече е на 3год.И само заради нея тя не се връща защото се запозна с някакъв италиянец и си направили дете.
Сега аз живея с баба ми тя е на 60год.и има раширени вени и отрязана гърда постоянно ме кара да правя ВСИЧКО тя само си лежи и си гледа телевизия е се пак и аз съм дете кое дете го карат да носи 15килограмова диня от пазара които е на 2километра от нас.Не ми се живее приятелитеми казват че съм им откраднал разни неща за телефоните които не са вярни.Накрая ще хвана един нож и ще се самоубия пред нея.

Коментари

1.   Човек моля те недей да правиш такива неща.

Аз съм моче на 20 - и съм преживял доста тежки неща в живота.
Не се отказвай ! И слушай баба си, помисли малко и за нея - тя ако межеше горката жена да носи динята, щеше ли да те кара тебе ?
Влез й в положението доколкото ти е възможно.

Но разбирам те и теб - тежко ти е. Чувстваш се изпозван и ненужен - знам - и аз съм се чувствал така.

Нещата ще се оправят, ситурен съм - просто кажи на баба ти как се чувстваш и че не можеш да си живееш нормално детството. Така ще те разбере и ще те товари по-малко.
Ако трябва няма да ядете диня някой ден - но ти ще си изкараш колелото и отивате на излет с приятелите !
Друг път пък ще се жертваш и ще помогнеш на баба си с нещо.

Това е животът - просто намери златната среда.

2.   Бори се мило дете, лошото е, че ще пораснеш без време, но...съдба. Не се предавай!

3.   Мило дете, това за самоубийството изобщо го забрави. На кого и какво ще докажеш? Трудно е да се живее така - не искам да съдя майка ти, но това, което тя прави не е никак хубаво. Ти го разбираш, защото едно дете има най-вече нужда от обич. И на баба ти не й е лесно - освен, че все пак се грижи и носи отговорност за теб, явно се е разболяла тежко и последствията ти ги знаеш. Сигурно се страхува да не се появят разсейки и пр. от болестта и не смее да носи тежко или да върши по-тежка работа. Това разбира се не значи, че трябва да те третира като възрастен човек, защото си още дете. Опитай да поговориш с нея, да споделиш чувствата си по отношение на майка си и това, че другите деца или поне повечето имат по двама родители и то при тях. Сигурна съм, че баба ти те обича и ще разбере, но лошото са болестите й, което явно я прави такава. Сигурен ли си и, че не равнуваш малко повече? Естествено е едно три годишно дете да има нужда от повече грижи. Помисли по този въпрос и според мен опитай да пишеш или говориш и с майка си. Когато човек пише не се притеснява и излага мислите си по-добре. Животът преминава толкова бързо край нас - това ще го усетиш като станеш възрастен, че е страшно глупаво дори само да изречем мисълта за сдамоубийство! Гледай само напред, защото явно ти се е наложило да пораснеш малко по-бързо и да сесблъскаш с горчивината на живота, но бъди силен. Ти си момче и предстои да станеш мъж. Така, че бори се!

4.   Просто забрави за самоубииство изчакай още 2-3 години и хвани на някаде и ще се оправиш

5.   Здравей!Аз съм момиче на 12 и също понякога като теб м иди да взема един нож и да сложа край на всичо. Но това едва ли ще промени нещо. Така, че недей да го правиш-няма смисъл!И аз съм така-майка е на работа,а татко е с счупен крак.Все ме вика-да му нося това онова.Животът е пред теб!Нима не искаш да изживееш всичо интересно което ти предсои?Баба ти те обича и съм сигурна че ако можеше да носи диня или нещо подобно нямаше да те кара.Не си мисли че тя не иска да изживееш дедтството си.Поговори с баба си и и кажи точно което искаш и че не можеш всеки ден да мъкнеш тежсти насам-натам.Кажи и че се нуждаеш поне 2 дни в седмицата да излизаш с приятелите си :]]

6.   Мила виж сега..... Не се притеснявай... Сподели с някой приятел, а тези които ти викат за откраднатото ги остави.. да си мислят каквото искат..И кажи на баба ти че си още дете... нека тя да прави поне най-малкото което може

7.   Извинявай само да питам къде е баща ти ? Иначе за историята...виждам изобщо не ти е лесно :(...ако имаш баща иди при него ... ако лине помагай на баба си и обеди "приятелите" си , че не си откраднал нищо...Разбирам те и изобщо не си мисли за самоубийство..давай напред всичко ще се оправи :)

8.   Намери си други приятели.Говори с класната ти.Аз съм по малка от теб с 4 години , но и моята майка не е до мен.Тя е в Афганистан - на война. Аз живея с брат си и с братовчедка ми и с другите ми близки.Майкати те обича , но и нея я е страх.Понякога просто трябва да избираме.

9.   не дей мисли позитивно

10.   аз също съм на 12 и имам мъничка сестра на 3. Не се предавай самоубийството не решение! Просто погледни от добрата страна на нещата и ще видиш че ще ти е по лесно! Успех! :)))