Споделена история от Тинейджърски

Чувствителна.. твърде много.
Аз съм момиче на 14 години. Както вече споменах съм доста чувствителна. Проблема е там ,че когато се скарам с някого от семейството ми моментално ми се насълзяват очите.. дори и да не съм толкова тъжна просто ми се насълзяват. Има ли някакъв начин да предотвратя това? Защото запозна да изглежда много лигаво.. ,но не го правя нарочно..просто не мога да спра сълзите си.

Коментари

1.   Ти по скоро имаш проблеми с нервите и плачеш от нерви не от това че си чувствителна . Трябва да се успокоиш някак си като за начало трябва да си наясно какви проблеми имаш с вашите и да помислиш как да ги разрешиш . Когато се ядосаш пий една таблетка мента глог и валериан .

2.   Леле все едно аз съм го писала и аз съм така примерно се скарам с някой от семейството ми и сълзите избликват не мога да ги спра дори да съм ядосана когато се карам стях те тръгват и не мога да ги спра..знам как се чувстваш :(

3.   Това, което се случва с теб, е хубаво (и аз даже се радвам да чуя, че има такива подрастващи хора). Когато е обратното - непукизъм - е много лошия вариант.

Обяснявам: Характеристиките на индивидуалната (личната) човешка природа представлява смесица от различни качества, които се проявяват във взаимодействието с останалия свят. Тези качества са групирани на три нива - добро, страст (задоволяване на ума и сетивата) и невежество (глупост, простотия, агресия). Качеството "смущение при неподобаващо държание" е от категорията на Доброто и то може да предизвика този плач. Разбира се качествата не се проявяват индивидуално, а са под взаимно влияния, като някои доминират над другите. Още качества в Доброто са "Власт над ума и сетивата, търпение, точна преценка, придържане към предписаните задължения, истинност, милосърдие, внимателно изучаване на миналото и бъдещето, удовлетворение при всякакви обстоятелства, щедрост, отреченост от сетивните наслади, благотворителност, простота, смирение и доволство вътре в себе си"
Освен това обаче човек може да се рзплаче от гняв, поради безсилие, което да бъде примесено с омраза. Ако се проявява този елемент - това е на нивото на невежество. За твоя случай аз приемам (но ти най-добре ще си прецениш имайки пред вид това знание), че гнвът, дори и да се проявява като силно неудовлетворение, не е доминиращ.

За да не попада човек в ситуации на лоши взаимоотношения са необходими много условия, основните от които са горе изброените качества на доброто. За да се проявява качеството "точна преценка" човек трябва да тренира ума си да се вглежда в себе си и да се опитва да анализира състоянията си от кои качества се пораждат.

Та силната чувствителност е по добрия вариант, защото това е платформа за задаване на въпроси и търсене на отговори, и евентуално заемане с духовни практики за продължаване пътя нагоре към по-висшите нива на разбиране и реализации (съществуване).

4.   Имам един въпрос към теб. Случайно да не си зодия рак, защото аз съм рак и съм абсолютно същата. Има нещо положително в тази реакция: когато се разплача, майка ми и баща ми почват да се смеят и колкото и да ме дразни тяхната реакция и да ме кара да треперя от нерви, когато наистина съм виновна за нещо, плачът ми ги успокоява и спират да ми се карат. Сякаш решават, че щом съм се разплакала, значи съм си разбрала грешката. Не знам дали при теб е така, но аз плача за абсолютно всичко, дори на филмчетата на Дисни. Плача като видя просещ на улицата човек, плача когато чуя някаква тъжна история, плача на детските песнички, плача на народните песни и като цяло, много плача, така че не се тревожи. Просто такава ни е психиката, изкарваме си емоциите чрез сълзите. Не мисля, че в това има нещо лошо.

5.   До номер 4
Здрaвей кaто прочетох, че си зодия рaк веднaгa прочетох твоя коментaр. Aз също съм зодия рaк и моя плaч е зa aбсолютно всичко. Но товa много ми прaви проблеми, зaщото дa рaчем много се депресирaм. И пред гaджето много плaчa..просто с който и дa се скaрaм ревa..гледaм филми ..нa всички плaчa..нaпрaво е нaвъзможно и многп гaдно мaйкa ми си мисли че го прaвя нaрочно..

6.   И аз също съм така, само че съм зодия Козирог, а според моята зодия би трябвало да съм студена по характер да съм желязната лейди, но аз не съм аз съм свръх чуствителна, плача много ако някой учител ми се скара гледам да не плача просто очите ми се насълзвят, плача за филми за драми.
Оф нз защо съм така.. Като малка ми се подиграваха за това. Просто не знам защо съм така междодруто съм момиче на 14.. Моля, помогнете ми

7.   До 6

Няма нищо лошо да си плачеш мило момиче, това означава, че си чувствителна душа а не безразлична.

М>30