Споделена история от Тинейджърски

Какво означава да сънуваш починалата си баба
Здравейте,
някой знае ли какво означава, когато сънуваш починал близък човек. Преди 2 дена сънувах баба си, която почина преди 3 години тя ми беше много близка и дори като почина някак си не успях да се сбогувам с нея смисъл, ноща в която тя почина и аз имах такова едно предчувствие че нещо лошо ще се случи с нея. И това не е за първи път много пъти ми се случва да я сънувам. Но този последния път не говорих с нея а просто я гледах и бях до нея беше толкова жизнена, красива всякаш беше здрава, но не знам защо нищо не и казах а само я гледах. Моля ако някой знае какво означава това нека ми сподели. Благодаря

Коментари

1.   Нали знаеш, че човешката душа продължава да съществува и след физическата смърт на човека? Аз вярвам в това и съм го изпитвала. Според мен този сън е бил или начин да те посети, да ти покаже, че сега е добре - или да се сбогува с теб, след като не е могла приживе. Аз изживях смъртта на дядо си много тежко, но една нощ той се появи в съня ми, говорихме на дълго и широко и сега се сещам за него с усмивка, не със сълзи - знам, че е добре. Повярвай ми, душите остават живи завинаги, наречи ги духове ако пожелаеш. На много хора моят коментар ще се стори откачен, но това е, защото няма да ме разберат. Баба ти е искала да се видите, ти също и това се е случило чрез съня, чрез твоята енергия.

2.   Направо си си те е посетила баба ти!
Тези срещи става главно насън, понеже починалите вече нямат материално тяло и трудно биха могли да ти се представят по друг начин без да те уплашат, и второ - точно защото критичният ти ум, който би отхвърлил събитието, е приспан дълбоко.
Само да допълня номер 2 - душите не само съществуват безкрайно, ами отвреме-навреме се и "раждат" в някое ново материално телце и по този начин трупат опит и познание, усъвършенстват се. Колко време минава между предишната "смърт" и следващото "раждане", ами 1-2-3, понякога и 30, и 50 или повече години, но това няма голямо значение (освен за "живите"), понеже истинското, голямото битие е извън времето.
Радвай се, наистина - "баба" ти много те обича и държи на тебе. Току виж отново свърже живота си с теб я като дъщеря, а защо не и като син... Може и като племенница или нещо подобно.

3.   Може да се е опитвала да те предупреди за нещо, на мен така ми се случва и след известно време, след като сънувам близък, който съм изгубила се случват точно нещата, за които конкретно ме предупреждава в съня.

4.   От автора :
Благодаря ви много приятно ми стана когато казахте, че това е начин по който тя иска да ме види, значи още държи на мен! Направо ми се насълзиха очите!

5.   Нищо не означава.

6.   Според мен означава, че баба ти ти дава знак, че е добре и няма смисъл да се безпокоиш за нея. И аз съм сънувала моите баба и дядо така. Беше малко след като дядо почина, сънувах ги двамата с баба (тя беше починала няколко години по-рано) и най-интересното беше, че ги сънувах като деца! Да, знаеш камък ми падна от сърцето, защото някак почувствах, че вече са добре, щастливи са и са двамата заедно и най-важното не страдат и нищо не ги боли. Мисля, че и твоята баба е искала да ти покаже, че с нея всичко е наред.

7.   Означава, че просто ти липсва... сънищата са си сънища. :)