Споделена история от Тинейджърски

Анорексия?
Здравейте. Не съм сигурна от къде да започна. На 14 години съм. И имам проблем с родителите си поради храненето ми. Когато бях на 13 ( миналата година) бях висока 1. 65 и тежах 55 кг, което е над нормата за тогавашната ми възраст. Аз нямах корем, но дупето ми беше огромно. Не бях обект на тормоз, но всеки път щом се поглеждах в огледалото се комплексирах. Още повече ме комплексирани това, че най-добрата ми приятелка беше с около 4-5 см по-ниска от мен а тежеше 45 кг и беше спортистка. Имаше стегнато дупе и плоско коремче. Питах я как постига това и тя ми каза, че просто се въздържа от чипсове и шоколади и общо взето се храни здравословно. Аз да си призная не ядох шоколад, но обичах тестени неща. Та да продължа.. реших се да отслабна. Намерих в интернет диетата на анорексичките, която е по 300-400 калории на ден в продължение на 30 дни. Беше ми много трудно, но я издържах. Имах много скандали с родителите си, но я издържах. След тези мъчителни 30 дни тежах 40 кг, но още не беше достатъчно за мен. Издържах я 2ри пър и лъжех родителите си, че ям, а всъщност изхвърлях храната. След 2рия път бях 35 кг. Чиста кожа и кости. Водеха ме на психолог и диетолог да ми обяснят проблема ми и в крайна сметка и сега пак съм така. Очите ми пожълтяват понякога, живея с адски болки в стомаха, но просто вече ми се гади от храна. Ям по горе долу 2 филии хляб и кофичка кисело мляко на ден. Месо и риба ям рядко. Помогнете ми не искам да стигам до там да съм в инвалидна количка. Дори психолога не ми помогна. Ами това е историята на едно 14 годишно момиче високо 1. 67 см и тежащо 35 кг. Съжалявам ако има правописни или пунктоационни грешки.

Коментари

1.   Напъни се да ядеш. Не казвам да надебелееш, но поне стани малко под нормата. Например 40 кг. Това е начало. Разбери момиче проблема е голям. Вземай един чипс и започвай на сила!

2.   Ако сама не си помогнеш, никой друг на този свят няма да ти помогне, нито лекари, нито психолози. Надявам се да не е твърде късно, но ми се струва, че нещата вървят на зле, дори по-зле и от инвалидна количка. Стегни се и започни насила да се храниш иначе си........., абе сещаш се

3.   Меех аз съм висока 162 и тежа 37кг. За първи път чувам някой да е по слаб от мен значи наистина имаш проблем. Слушай разбирам, че вмомента не можеш да понасяш храната, но моля те опитай се да хапваш малко повече, както на сила не си се хранила не можеш ли на сила и да се храниш повече. Знам, че е трудно. А някаква диета не могат ли да ти изготвят за надебиляване? Не съм професионалист не знам какъв е правилния начин да се справиш с това, но наистина съм загрижена, защото знам какво е да си ненормално слаб винаги съм била така,но при теб е доста по сериозно. Пожелавам ти бързо да се оправяш. Оо и аз също съм на 14

4.   От авторката: Имам диета за надебелява не, но ви благодаря. Започнах на сила да ям и да призная все повече ми се услажда. :) вече съм около 36 кг

5.   Яжте бе момичета, яжте.. Не сте красиви, нямате гърди, дупета нямате, какво секси намирате в това бе, обяснете ми?

6.   Заболяването ти е на психическа основа. Всичко е само в главата ти. Ако продължиш така, краят ще бъде фатален. Хубаво, е че си започнала да спазваш диета за напълняване. Болките в стомаха, ще изчезнат след като започнеш да се храниш нормално. След като качиш необходимите килограми и си в нормата за момичета на твоята възраст, няма да има за какво да се притесняваш. Храни се пълноценно, здравословно и спортувай. Няма да имаш никакви проблеми.

7.   Здравей,

днешното общество създава един изкривен идеал за красота чрез компютърни манипулации на снимки и видеа на жени-модели. Реално, НЕ е здравословно да нямаш мазнини по тялото. В мазнините се съдържа витамин Д и още някои други мастно-разтворими по-особени вещества, които са ключови за здравето. Освен това мазнините са като естествен предпазен буфер (омекотяват удара) за органите в тялото.

8.   Много е лесно. Просто се напъвай да ядеш в продължение на 2 месеца. Няма да е приятно, но не е и толкова трудно. След като качиш килограми ходи на фитнес, за да ги ИЗГОРИШ! НЕ СВАЛИШ, А ИЗГОРИШ! За няма и половин година ще си перфектна. И дано това е последната ти тъпа идея. Не си толкова малка вече и трябва да започнеш да мислиш с главата, а не с...

9.   Все пак за всички, които коментират с това ''взимай чипса и почвай''- не е правилно. Има начини да достигне подходящите си килограми, ако се храни и здравословно. Това само ще й навреди много на организна с тези готови, не здравословни храни!

10.   хмм значи земи 10 чипса и знам че няма да е проблем да ги изядеш за около 2 дни... и воала! 45 кила... пак е малко но е нещо... 50 за теб е най добре... аз съм 8-ми клас и съм 63кл.. само че съ 1. 68 и си изглеждам добре за височината си... нямам дупе нито корем :) Успех
п. п знам че има грешки но съм от телефон :)