Споделена история от Тинейджърски

Алкохол + витамин С
Здравейте, аз съм момиче на 14. На 1 август заминавам на море с приятели и искам да ви попитам, понеже пия вит. С, а там ште пием алкохол, възможно ли е комбинацията от двете да ми навреди? Не ме упреквайте че съм малка и ще пия, просто не може всички покрай мен да го правят а аз да гледам отстрани! Благодаря на всички които ще ми дадат ценен съвет!

Коментари

1.   Ти от мнението на другите ли се ръководиш. Щом ще пият другите айде и ти да не останеш по-назад. Толкова ли е "срамно" в днешно време да си на 10-18 години и да не си пропил и пропушил. Пффф какво поколение. Ако не ти се пие не пии, не е нужно заради другите и ти да пиеш, Ако всичи вземат да ядат л**на и те ли ще ядеш, защото не можеш да седиш отстрани и само да гледаш. Какво е това поколение, какви родители ще стане някога от вас.

2.   Това, че си тъпа няма да го коментирам, ами друго ме интересува: ти родители нямаш ли и ако имаш, какво подяволите са те, че да те пускат на 14г. на море с приятели??? Само аз ли не го намирам за нормално??? Та аз като бях на 14 вечерният ми час беше 9...

4.   От авторката:
Под на море с приятели имам предвид, че ни водят от училиште за 5 дена в Китен! Моля ви не ме упреквайте, исках да ми отговорите дали комбинацията вит. С и алкохол е опасна? - Никой не се е родил научен, просто търся съвет!!!

5.   Абе момиче, вземи се в ръце на 14 години си, първо организмът ти не е развит достатъчно да се тровиш със спиртове, то самият алкохол и биз да го смесиш с друго ще ти навреди, пък и ти си още дете. Аз като бях на 14 още си мислех за кукли... а вие днес - сте ми направо чудни, ами дайте още на 9 - 10 с алкохола, наркотиците и секса да се забавлявате и като станете големи ще сте упадък за обществото, а трябва един ден да станете родители, лекари, чиновници, банкери и тн. Не мога да си представя...
От момиче - 19 год.

6.   Не.

7.   Комбинацията не е опасна...това си е само витамин.
А колкото да алкохола, и аз мисля, че не е нужно да пиеш, щом всички го правят, но това си е твоя работа :)

Мег*

8.   Не, няма да ти навреди, но все пак не е нужно да пиеш...

9.   Tрябва да се пие я оставете момичето да се учи от грешките

10.   Момиче ти нещо като пишеш, осъзнаваш ли го. Не е лошо да ходиш с приятели на море, още по-вече с класа. Социализирането е хубаво. Родителите не те пращат да пиеш, а за да си починеш, да прекараш хубави мигове. Относно алкохола, според мене ти самата искаш да пиеш, но доста тактично прехвърляш вината на останилите. Номер 5 и 1 имат много точни коментари. Но както казва номер 9, ще се учиш от грешките си, но после недей пуска тука Тема: "Мисля,че съм бременна, имам проблеми с алкохола......." Много ще съжеляваш ако почнеш да пиеш и пушиш, а относно за Витамина, може да ти навреди, т.к. алкохола вреди на функциите на черния дроб, следователно може витамина да не се усвои от организма ти. А и по време на летни дни алкохол.... представям си какво ще стане със нивото на кръвта ти.

11.   Гледай сега няма смисал да ти чета лекцик от рода на ти си на 14 не пий или тем подобни ако смяташ че ти се пие пий но недей да прекаляваш с цел вижте ме коя съм пия по 0,5 литра водка 2-3 бири или 1 малка водка не вредят така че ти си решаваш

12.   Ей много сте ми интересни всичките тук коментатори,упреквате я давате и излишни съвети да не пие. Само ще ви попитам едно нещо, казвате че едно време сте си играли с куклите и тн... Ха-ха ами така е но да не забравяме че тогава никой на нашата възраст не пиеше, дори и кафе. Всички забравяте това само да ви попитам ако някой ви предложеше тогава когато сте били на 13-14-15 години дали щяхте да пиете? Разбира се че ДА!!! Е сега са други времената пие се пуши се е'ът се, нормално отдава им се по-голяма възможност отколкото едно време при комунягите, никой не слушай, пий си колкото си искаш не се подаваи да те разубеждават, после вече сама си избираш по-кой път да вървиш!

13.   Не ти препоръчвам че след това ставаш бесмъртна повярваи ми знам какво пиша супер е ама това си е жива дрога