Споделена история от Тинейджърски

Филми и сериали
Здравейте, хприца, казвайте филми и сериали, които обожавате, без значение от жанра.. Всичко гледам стига да ми хареса... Много ще се радвам да споделите кои са любмите ви филми и сериали, ако следите.. :)

Коментари

1.   Аз много харесвам филмите Scum (1979), Quadrophenia(1979), Benny & Joon (1993), Charlie and the Chocolate Factory (2005), Billy Elliot (2000), Longford(2006), This is England (2006), Attack the Block (2011) и др. Обожавам английските филми и Джони Деп.

2.   American Horror Story, Любовни авантюри, Pretty Little Liars

3.   Дневниците на вампира, Столичани в повече, Опасни улици

4.   Е браво! Аз писах такава тема преди и естествено не я одобриха, и не само нея ами и всичко друго което пиша...излгация голяма.

5.   По бтв светлината на моя живот .Страхотен е.

6.   Buffy The Vampire Slayer. Може да е малко стар ,но ми е най-най любимия. Също така Once Upon a Time :)

7.   Ами много мога да ти кажа, защото, когато ми е скучно, точно това правя-тегля си някой филм и гледам. Гледам различни жанрове, но най-вече романтични, комедии, фентъзи или приключенски.
Едни от любимите ми филми са: Да пропуснеш Коледа(убийствена комедия), Звезден прах, Limitless, A perfect murder, A royal affair, Front of the class, Get smart, Couples retreat, Enchanted, Half light, Land of the lost, Killing season, Made of honor, Sorority boys, The magical legend of the leprechauns, The host, Trapped, Unknown(и двата филма-от 2006 и от 2011г. ), The hot chick, The book thief, White chicks и още много. Тези за сега са ти достатъчни. По-късно мога пак да пиша.

8.   The vampire diaries, the originals , teen wolf , secret circle , the 100 (не е много популярен,но пък е страхотен) , arrow и май са това.

9.   По принцип не харесвам американски сериали, затова няма да ти препоръчвам такива. Причината е прекалено много сезони, които с времето стават скучни, а и не обичам дълги сериали.
Аз съм ОГРОМЕН фен на корейските сериали (някои японски също). Ако не си гледал/а досега може да ти звучи странно, но повярвай ми започнеш ли веднъж няма да спреш :Д
Любимите ми сериали са: IRIS (Свързан е с политика, но това не го прави скучен. Плюс това има романтична част - участват едни от най-добрите корейски актьори), City Hunter и Healer (последният е от тази година) също са подобни и са МНОГО добри. Ако пък предпочиташ нещо по леко Playful kiss, Secret Garden и Reply 1997 са страхотен избор. Ако харесваш трийлъри може да гледаш White Christstmas. И най-тъжното нещо което съм гледала е Snow Queen (има невероятна история!!! ).
Любимият ми японски сериал е Kazoku Game. Наистина си заслужава (ако харесваш този жанр, разбира се :Д).
Тези сериали са по 16-20 епизода.
Любимите ми филми пък са: А moment to remember (малко напомня на Тетрадката, но е МНОГО по-добър), Rainy days (много приятна история, даже го гледах 2 пъти :Д), Always, My PS partner, Crazy Little Thing Called Love. И малко по-тъжни са Once in a Summer, 1 Litre of Tears, Tada, Kimi Wo Aishiteru.
Знам, че изписах много, но се надявам да изгледаш поне някои :Д

10.   Непокорните

11.   Сериали:
Arrow
Flash
The Walking Dead
Grey's Anatomy
M.D. House

Любими филми:
Fast and Furious - всички части
Van Helsing
Resident Evil - всички части

В момента не се сещам за други, но това са ми най- любимите филми! Има и още

12.   Завръщането (Съла), Кухня :)

13.   осмо чувство , трета смяна

14.   цветовете на любовта

15.   Бригада - руски сериал най - великия , който някога съм гледала . Гледай го , няма да съжаляваш !!! Наистина е много добър !

16.   Сериали: Lost, Fringe, Hannibal, Da Vinci's deamons, Constantine, Almost Human, Flashforward, Prison Break, Falling skies, The strain, Game of thrones, Hustle, Person of interest, Chuck, и сигурно пропуснах още някой. Филми много, не ми се изброяват ;)

17.   Щурите съседи, новите съседи, Аида, шепот от отвъдното, Кристела.

18.   Щурите съседи, Малкълм, много са яки :)

19.   Отмъщението, малки сладки лъжкини, дневниците на вампира, малки тайни, живите мъртви, тайният кръг; филми: три метра над небето, звезден прах, знам какво направи миналото лято, да си остане в Вегас;
Гледай ги няма да съжаляваш :)

20.   Обожaвaм ЗAВРЪЩAНЕ. И по точно борaн aгa. Уникaлен човек уникaлнa външност уникaлен хaрaктер в един груб и зъл свят...
стрaхотен е

21.   "Hell On Wheels", "True Detective", "Once Upon a Time in Wonderland", "Vikings", "Game of Thrones", "Breaking Bad", "Spartacus"...

22.   Сериали: Кости, Малкълм, Бъфи убийцата на вампири, Ангел на мрака, Касъл, Скрити доказателства, Жега в Кливланд, Приятели, Семейство Симпсън, Шепот от отвъдното, Подли камериерки, Зловеща семейна история, Трева, Числено превъзходство, Особняци, Да мило, Двама мъже и половина...

Филми: Знам какво направи миналото лято, Дневниците на принцесата, Сам вкъщи, Секс игри, Монте Карло, Гадни момичета, Запознай се с малките, Деца на килограм, Капан за родители, Бетовен...

23.   Гледай японския сериал "Майка" уникален е

24.   Повечето вече са изброени де, но...
Сериали: От местопрестъплението:Маями (само него харесвам от цялата поредица), Клъцни-Срежи, One Tree Hill, Supernatural, Arrow, Teen Wolf (горе-долу), Spartacus, American Horror Story, Breaking Bad, Dawson's Creek (старичък, но златен), Buffy, Criminal Minds, Hawaii 5-0, Щурите Съседи, Новите Съседи и най-якото - Кухня!

Филми: Първо искам да ти кажа задължително да гледаш музикалната драма Wuthering Heights (Брулени хълмове от 2003 година). Не е популярен, но е страхотен, филм на MTV, съвременна екранизация на романа "Брулени хълмове". Има го в замунда.
Други филми - Американски Пай, Женско братство, С жени на море, Бързи и Яростни, Опасно Синьо и почти всички филми на уникалния Пол Уокър (мир на праха му).

25.   Sherlock(UK); Doctor Who; Supernatural; Game of Thrones; Arrow; Revenge; Once Upon a Time; Heart of Dixie; Merlin.

Това са ми едни от най-любимите сериали. Гледам още около 15, но видях, че някои от тях са изброени по-горе :D. Надявам се да ти харесат :)

26.   Номер 9, Ирис е страхотен! Но има ли втори сезон? В Бг дадоха само първия. Чух, че се говореше за втори, в който онзи якият убиец щял да се окаже жив, както и Йон Джун. Вярно ли е?

27.   Сериали: Мъртви като мен, Особняци, Безсрамници, Чародейките и Бъфи убийцата на вампири- епичен сериал с епичен финал!!!!

28.   Ще спомена само сериалите, които не са споменати досега:

1. Outlander - уникален сериал! Главната героиня е англичанка, живееща през 40-те, която заминава в Шотландия със съпруга си на меден месец, защото ВСВ е току-що свършила, а се оженили малко преди да започне. Обаче се случва едно мистериозно ала-бала, което я праща 200 години назад във времето, когато Шотландия и Англия са на прага на война и с времето завързва интересни приятелства с една банда шотландски бойци.
Сериалът ме кефи, защото атмосферата е страхотна; шотландците ме кефят, както и главната героиня, която се оказва жена с желязна воля. Епизодите са пълни с интересна история, интрига, драма и морални дилеми. Явно и публиката се кефи, защото обра маса награди, а досега са излъчвани само 8 епизода от него.
Единственият му кусур е че паузата по средата на сезона беше 8 (ОСЕМ!! ) месеца, от която остава да изчакам "само" още един.

2. Continuum - също много як сериал, в който също има пътуване във времето. Разликата тук е, че главната героиня идва от високотехнологично бъдеще в нашето настояще, заедно с шепа терористи, които искат да променят бъдещето. Жената обаче е оставила съпруг и дете в бъдещето и иска да се върне при тях - значи трябва задължително да попречи на злодеите.
Нещата избиват яко на sci-fi, иначе сериалът си е като всеки друг с полицаи.

3. Marvel's Agents of S. H. I. E. L. D. - ала-бала със супер герои, подобно на The Flash и Arrow. Препоръчвам го на всеки фен на филма Отмъстителите. Действието на сериала започва от развръзката на филма, към края на първия сезон се връзва със Зимен Войник, а в бъдеще се очаква да засегне и събитията, които ще се случат в Ерата на Ултрон.
Просто ме кефи как обвързват сериала с филми на Marvel. Освен това е направен напълно в духа на Отмъстителите - освен драма и екшън, са сложили и солидна доза хумор.

4. Forever - Главният герой е мъж на 200 години. Поради някаква причина не може да умре. Убият ли го, се събужда в река. В търсене на отговор за мистериозното си състояние, започва да работи в морга, където извършва аутопсии. Двувековният му опит го превръща в ходеща енциклопедия и така постепенно започва да партнира с местната полиция в разрешаване на всякакви убийства. Разбира се, с течение на епизодите, нещата бързо стават доста заплетени.

5. The 100 - Действието се развива 97 години след апокалипсис, който е заличил почти цялото човечество от Земята. Няколко хиляди са оцелели армагедона, на космическа станция в орбита около планетата, но ограничените ресурси ги карат да наказват със смърт всяко провинение. По едно време се оказва обаче, че ресурсите ще им свършат скоро така или иначе - затова пращат кораб със 100 тийнове-престъпници на Земята, за да разберат дали има подходящи условия на живот на повърхността. Оказва се, че има... но не само за тях. :)

6. Better Call Saul - явява се предистория на един от героите в Breaking Bad - на един адвокат-мошеник. Сериалът е духовен наследник на Breaking Bad като стил и визия.

7. Archer - Води се анимация за възрастни, в която се разправя за тайни агенти, работещи в шпионска организация. Пълен е до козирката с дебилщина и хумор.

29.   Номер 26
Има втори сезон на Ирис, но още не съм го гледала. Доколкото знам си заслужава, с висок рейтинг е.

30.   Много обичам екшъните!!! момиче на 14г

Step up 5
Fast and furious
Need for speed
Транспортер
ТРАНСФОРМЪРС

31.   Малкълм е най-добрият сериал според мен, може и руските, те са супер комедии

32.   уейуърд пайнс и красавицата и звяра

33.   Скинс, Имало едно време, Клюкарката