Споделена история от Тинейджърски

Моля ви за съвет
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. В момента изживявам първата си любов. Преди малко повече от година се запознах с едно момче на 20 години. Вече близо 2 месеца сме заедно. Много е луд правил е много глупости, но откакто сме заедно се държи много по-отговорно и зряло, а за мен непозволява никой дума да каже. Ревнува ме много, ревнувам го и аз. Караме се постоянно, но дори и е някак сладко, как когато ме види малко нацупена и прави всичко да разбере какъв е проблема и да осъзнае грешката си, споделя ми всичко. Познавам го толкова добре, разказвал ми е за всеки етап от живота му, минал е през много трудности и не е имал лек живот. Грижи се за мен, виждам как наистина му пука и колко държи на мен, как си ме пази, съветва ме за всичко, кара ме да наблягам повече на ученето, постоянно ми казва че нетрябва да се задоволявам с това което имам и да не пропилявам възможностите си. Винаги съм мечтала за такава връзка, а сега дори е по хубаво от това което съм си представяла. Красавец, живял си е живота не се е спирал, имал е много гаджета към повечето не е имал чувства само е използвал, за мен не е проблем, защото вече е преминал през това. Влюбил се е на мойте години разбили са му сърцето и след това не е искал друго освен секс. Каза ми че от мен неиска това, че вече иска сериозна връзка да съм момичето което ще го промени към добро, че аз съм 2рото момиче в което се е влюбил и първото към което изпитва толкова силни чувства. Разказва на родителите си за мен, иска да се запознае с нашите. Аз също съм много влюбена той е всичко което съм искала но за съжаление лятото заминавам да живея в чужбина. И сега незнам какво да правя. Има два варианта единия да му кажа че ще е по добре да се разделим, за да е по лесно и да боли по-малко. Другия е да изживеем всичко на макс, да си прекараме страхотно и ще видим как ще се развият нещата. Не искам да се разделяме, искам той да ми е първия и да му дам всичко, вярвам му и съм сигурна в него и чувствата му, но ме е страх че ако го направим и изживеем всичко на макс после ще боли още повече, ще сме се привързали още повече и ще е по-трудно. Но по-добре да го изживеем и после да е по-трудно и да боли повече нали?
Моля посъветвайте ме как да постъпя, как ще е по добре и за двамата?

Коментари

1.   Вие сега си го изживявайте на макс, пък когато му дойде времето тогава ще му мислите. Сега не се тревожи, има време до лятото, не се знае какво ще стане дотогава.

2.   Съгласна съм с номер 1. Не му мислете сега, щом се обичате няма да има пречки, надявам се..